Липень 30, 2022 0 962 Переглядів

За п’ять місяців майже 150 рейсів з гуманітарною допомого відправили на схід церкви Березнівського району Рівненщини

Наближається 160 день повномасштабної війна. Багато чого довелося пережити українцям за цей час, багато чого було зроблено волонтерами. Українська Церква Християн Віри Євангельської з перших днів війни дещо змінила формат служіння, її члени активно взялися за допомогу постраждалим. У найкоротші терміни було створено координаційні ради, волонтерські центри, переобладнано підвальні приміщення під сховища, організовано прийом та поселення для внутрішньо переміщених осіб.
Серед  них п’ятидесятницькі церкви Березнівського району Рівненської області, які підготували та незабаром відправлять на схід 150-й рейс з допомогою! Символічно, чи не так? Трохи більше ніж за 150  днів – майже 150 рейсів!

Уже в перших числах березня церквами ХВЄ колишнього Березнівського району було надано чимало допомоги для  постраждалих областей України та людей, які виїхали із небезпечних регіонів. 24 березня Рівненське обласне об’єднання ХВЄ спільно з церквами району відправило черговий, 39-й рейс з допомогою. А 6 квітня вантаж, що слідував на Одещину, був уже 58-м. Хоч цей рейс був довготривалим та виснажливим, однак допомогу було успішно доставлено!

«Коли розпочалася війна, ми по церквах оголосили триденний піст та молитву, до якої приєдналися церкви сіл Поляни, Орлиця, Тишиця та інші. Невдовзі ми почули, що на Київщині є велика потреба в продуктах та одязі, також у транспорті для евакуації людей. Оголосили про це у церквах району, – ділиться спогадами старший пресвітер церков Березнівського Анатолій Бойчук. – Ідею допомогти підхопили практично усі конфесії, об’єдналися люди сільських територіальних громад. Я розраховував, що зберуть продуктів та товарів першої необхідності на бус чи два, але люди несли і несли…»

На базі центру УЦХВЄ «Відродження» в Березному був створений склад, а також волонтерський центр. Саме сюди церкви навколишніх сіл звозили зібрану допомогу, а вже з християнського центру вантаж направлявся в гарячі точки  України.

Невдовзі на  волонтерських ресурсах Березного ОТГ з’явився допис такого змісту: «Хочу познайомити вас з надзвичайною людиною – Анатолієм Бойчуком. Саме цей усміхнений чоловік ще 24 лютого запропонував організувати волонтерський хаб на своїй території, в Молитовному будинку в центрі міста. Недобудоване приміщення одразу адаптували під запити волонтерів. Він – голова релігійної громади Української Церкви Християн Віри Євангельської (ХВЄ), старший пресвітер.

З першого дня повномасштабної війни Анатолій Федорович на цілодобовому зв’язку з волонтерами не тільки нашої громади, а й практично усієї України. За його сприяння вирішуються будь-які господарські, логістичні питання. А також ледь не кожна машина з гуманітарним вантажем з Березного доукомплектовується продуктами харчування, які зібрав пресвітер разом зі своїми помічниками»

 У перші дні війни щоденно відправляли по 5-6 бусів з допомогою. Тож 13 квітня вже було відправлено 66-й рейс, який доставив вантаж у Лисичанськ. Днем раніше відвезли продукти у місто Баштанку на Миколаївщину.

20 квітня продукти з Березного було направлено у Краматорськ,  для на них чекали біженці та людей, які на той час залишилися у зоні проведення бойових дій. На зворотному шляху  брати вивозили з Краматорська людей – в основному хворих, немічних та літніх.

Сюжет про діяльність церков:

У травні церкви Березівського району доставили допомогу на Донеччину, Луганщину, Миколаївщину, Дніпропетровщину та Київщину. Регулярно звозили допомогу церкви таких сіл як Тишиця, Богуші, Орлівка, Поляни, Бронни, Духова, Малинськ. Долучалися також і православні.

15 травня було здійснено вже 92-й рейс з допомогою. Цього разу на Краматорськ, згодом, 18 травня, – на Харків (з довантаженням у Рівному). Також церкви Березнівського району періодично відправляли продукти на базу ХВЄ у Рівному, звідки допомога розсилалася в різні куточки України.

«У цій справі ми бачимо постійну Божу охорону. Пригадую, як одного разу, наші брати відвезли допомогу у Лисичанськ. Як тільки вони від’їхали, за лічені хвилини туди прилетіла ракета. Дуже небезпечними були поїздки 3 перші дні війни на Київщину. Бувало, що поруч падали снаряди, летіли кулі, але Бог беріг», – каже Анатолій Бойчук.

14 червня Березного відправили допомогу в Бахмут, Лисичанськ, Кривий Ріг та деякі міста Херсонщини. Від початку липня гуманітарні вантажі доставили у Покровськ (5-7 липня), Запоріжжя (13 липня), Кривий Ріг (19 липня), Херсонщину (21 липня). Це був вже 140-й рейс від церков району.

Анатолій Федорович переконаний, що проповідь Євангелії та практичне служіння церков прискорить перемогу України. Люди об’єднуються, пробуджуються, звертаються до Бога в молитві. Бог працює над серцями українців, Він на стороні правди, на стороні тих, хто плаче і страждає.
«Маючи здібність і натхнення від Господа, ми продовжуємо служити. Рівненське обласне об’єднання УЦХВЄ здійснює величезну роботу, щоб наблизити перемогу України. І я пишаюся, що в Україні, зокрема, і в наших громадах, є такі щирі, жертовні люди. Таких є багато, хоч не про всіх ми знаємо. Практично кожна церква сьогодні працює на своєму рівні, робить те, що в її силах. Окрім того, ми безперервно молимось у своїх церквах за долю країни, за її захисників. Ми віримо, що Бог відплатить добром кожному, хто проявляє любов до ближнього, хто служить в Його Ім’я», – запевняє старший пресвітер Рівненського обласного об’єднання УЦХВЄ Олександр Коток.

Олександр ГЕНІШ,
редактор газети «За віру Євангельську»


Попередня Як у період кризи не втратити християнське бачення, розмірковували пастори на Дніпропетровщині
Наступна Водні хрещення у розпалі – на Рівненщині сотні людей присвячують життя Господу

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Михайло Паночко: «Закликаємо владу до діалогу з суспільством та мирних переговорів»

Старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко звернувся від імені братерства до представників влади із оцінкою подій, що сталися в українській столиці 30 листопада та 1 грудня.

Новини братерства

Михайло Паночко на молитовному віче у Херсоні (ВІДЕО)

Молитва за мир в Україні об’єднала християн різних конфесій у всіх областях нашої держави. 30 березня до віруючих, які вийшли на центральну площу Херсона приєднався старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко. Він звернувся.

Новини братерства