Січень 30, 2023 0 379 Переглядів

Близько 2 мільйонів продуктових наборів роздали служителі харківської церкви «Свята Трійця» від початку війни

Селище Шевченкове Куп‘янського району,  знаходиться за 30 кілометрів від російського кордону. Від початку повномасштабного вторгнення росії і до 10 вересня 2022 року воно перебувало під окупацією. Але навіть після деокупації Шевченкове продовжує потерпати від агресії ворожої армії. 9 січня російська ракета влучила по місцевому ринку. Тоді загинули дві жінки, серед п’яти поранених 13-річна дівчинка.

25 січня волонтери та служителі з харківської церкви «Свята Трійця» привезли в Шевченкове 2640 пакунків з продуктами, а також дитяче харчування, ліки та Біблії.

Перед початком роздачі пакунків, служителі церкви помолилися з людьми за мир в країні, поділилися особистими свідченнями Божої милості, заспівали про милість і любов Бога.

Після виконання одної з пісень до волонтерів підійшла жителька селища Раїса Іванівна, зі сльозами на очах подякувала за пісні, які глибоко торкнулися її серця. Раїсі Іванівні 93 роки і це вже друга війна, яка випала на її долю. Жінка каже, вона етнічна росіянка, але більшість життя прожила в Україні, має українське громадянство і ніколи не думала, що Росія може напасти на Україну і робитиме такі звірства. Раїса Іванівна пригадує: «На мене летять вертольоти, а я саджу город. Я присіла, вуха закрила, а там рев такий, вони великі такі летять. А тоді почали нас літаки бомбить, бомбили. Потім ракети літали. Багато їх було в нашому районі».

Жінка подякувала за увагу, за слова надії та пісні про Бога, зізналася, що тільки віра в Нього допомагає їй в такий важкий час.

Місцева жителька Тетяна, яка також жила в селищі під час окупації розповідає: «Ціни в місцевому магазині після того, як росіяни зайшли в Шевченкове, виросли в кілька разів. Продукти купували там під великі відсотки. Наприклад, мені з підконтрольної Україні території перекидали 1 тисячу гривень, я бігла на найвищий горб (тільки там був зв’язок), перекидала ту тисячу на рахунок магазину і в магазині брали відсоток, тобто, не на 1000 грн я могла купити там продуктів, а на 720 грн, решту собі забирав магазин просто так. А найобразливіше мені було, коли я купила дріжджі, щоб спекти хліб (а тоді 11 людей жило в моєму домі), а російський військовий перевіряючи сумку, побачив дріжджі і забрав, пішов у магазин і просто виміняв собі на морозиво. Я тоді заплакала».

Жінка каже, що завдяки допомозі волонтерів зараз значно легше з продуктами. Але просить про головне: «Моліться за нас, за Шевченкове, будь ласка».

Під час роздачі продуктів, жителі селища часто підходили й запитували про ліки. А також могли взяти Новий Заповіт українською чи російською мовою. Україномовні забрали майже одразу, зі словами: «хочемо читати українською». Запитували також про дитячі Біблії та інші книжки українською.

Селище Шевченкове один з десятків населених пунктів Харківщини, куди щодня від початку повномасштабного вторгнення служителі та волонтери церкви «Свята Трійця» возять гуманітарну допомогу і проповідують Слово Боже.

24 січня майже 3000 пакунків гуманітарної допомоги доставили в села Феськи та Люботин. 26 січня 2500 пакунків також роздали в селах Валки, Докучаєво, Світанок, Зелений Колодязь.

«Загалом, від початку повномасштабного вторгнення, завдяки допомозі українських та закордонних церков, благодійних фондів та окремих благодійників вдалося доставити майже 2 мільйони пакунків», – каже Петро Лобойко, перший заступник старшого пресвітера УЦХВЄ у Харківській області.
Також волонтерам церкви вдалося евакуювати з небезпечних територій понад 20 тисяч людей.

Оксана Максимлюк.

Попередня «Нас до праці покликав Господь» – благовісники Львівщини накреслили плани на рік
Наступна Старші служителі церков УЦХВЄ 15-ти європейських країн затвердили план діяльності на рік

Вам також може сподобатися

Новини регіонів

10 порад для жіночого щастя

Більше 200 жінок змогли побувати на Обласній сестринській конференції, яка відбулася 10 грудня у Рівному у приміщенні церкви «Святої Трійці». Щоб збагатитися духовною їжею, отримати бачення та мудрість від Бога на подальше життя, сюди приїздили не лише сімейні люди, але й молоді неодружені дівчата.

Новини регіонів

У Карпатах відбулося з’їздне служіння школи місіонерів “Ковчег спасіння”

Відбувся п’ятиденний з’їзд місіонерів, які служать в Україні, Польщі та

Новини братерства

Михайло Паночко відвідав слов’янські церкви ХВЄ у США, де послужив на конференції, присвяченій 25-річчю слов’янської еміграції

   Старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко на початку жовтня 2014 року здійснив поїздку до Сполучених Штатів Америки, де відвідав слов’янські церкви ХВЄ. За десять днів…