Шостий Національний день молитви відзначили в Україні 12 червня
Цього року до Київського палацу спорту, де традиційно проходить Національна молитва за Україну, прийшло більше людей, аніж багато хто очікував. Торік через карантин організатори змушені були провести молитву в онлайн форматі.
Тим ціннішою була атмосфера єдності, в яку можливо поринути лише у таких велелюдних заходах, де разом, у одній молитві схиляють свої серця перед Господом протестанти, католики й православні.
Учасників молитви привітав Девід Хасавей, британський євангеліст, за підтримки якого відбувається цей щорічний захід. Після чого до присутніх звернувся старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко, який закликав помолитись про долю нашої країни:
«Дякую всім, хто прийшов сьогодні, щоб вкласти свою лепту, наповняючи чашу молитов. Україна стоїть перед великими викликами і загрозами, багато з яких не під силу вирішити політикам чи економістам. Є речі, які може вирішити тільки Небо, тільки Бог! Ми віримо, що стоячи в проломі за нашу країну, ми побачимо великі зміни і благословіння Боже!» – підкреслив у своєму виступі Михайло Паночко.
Як зазначають організатори, чимало доленосних змін відбулося за минулий рік у політичній і соціально-економічній ситуації, проте країна продовжує відчувати силу спільної молитви й віри народу. На жаль, загрози та наслідки пандемії і тривалих карантинних обмежень дають людям привід для страху та безпорадності. Поруч із цим схід України до сьогодні потерпає від воєнного конфлікту. Однак, Бог і зараз пильнує цілісність України – на більшості її території зберігається мир і свобода сповідання віри. Триває процес очищення від корупції, що вразила ментальність людей і призвела до гальмування багатьох надважливих реформ…
Про ці та інші потреби нашого народу у спільному молитовному служінні об’єднаються різні християнські конфесії і релігійні громади України. Священнослужителі закликали Божий люд молитись про мир, мудрість для влади, зцілення сердець.
Учасникам молитовного закладу презентували рукописну Біблію, що стала символом єднання нашої країни навколо Божого Слова. Впродовж останніх трьох років 31094 жителів України змогли долучитися до переписування цього фоліанту. Як зазначив генеральний секретар Українського Біблійного Товариства Олександр Бабійчук, цей процес і сама рукописна Біблія були номіновані до Національного реєстру рекордів України. Власне, на сцені Національного дня молитви і відбулася урочиста церемонія вручення представникам УБТ сертифікатів Національного рекорду України в номінаціях «Наймасовіший захід з переписування Біблії» та «Найбільша рукописна книга».
Перед тим, як усі священнослужителі разом вийшли на сцену та поблагословили народ Божий, Девід Хасавей поділився своїм свідоцтвом: «Минуло рівно шістдесят років з того часу, коли я вперше потрапив до Радянського Союзу. Я побачив умови, в яких жив народ, і започаткував служіння – перевезення Біблій контрабандою. Щоразу, коли приїздив до країн радянського блоку, мав можливість привозити до двох тонн літератури! Та через одинадцять років мене було заарештовано в Ужгороді».
Він згадав, як перебуваючи у сирій брудній камері, де мав би просидіти десять років, волав до Господа. І одного разу, коли стиснувши зуби (бо вже не мав сил молитися), почав славити Господа, сталося диво. «Таке враження, що небо відкрилось і я побачив славу Небес, світло наповнило в’язничну камеру. Я почув Божі слова, які Він колись сказав Мойсею: «Я зійшов, щоб тебе звільнити!» За два місяці мене й справді звільнили!.. Бог сьогодні говорить до вашого народу: «Я зійшов, щоб звільнити Україну!», – підкреслив Девід Хасавей.
Традиційно натхненний настрій Національного свята молитви довершив чудовий музичний супровід: оркестр, хор та потужний вокал.
До вашої уваги запис трансляції:
Вам також може сподобатися
«Щоб зупинити моральну деградацію, предмети духовного спрямування в школах мають стати базовими» – Михайло Паночко
Другий Всеукраїнський форум педагогів із духовно-морального виховання, що відбувся 5
Раулі Лехтонен: «Я вважаю, що Україна зараз є головним духовним ресурсом Європи»
Влітку 2022 року у Київському біблійному інституті готуються відзначити відкриття
Представники ВРЦіРО розповіли журналістам про мету Всеукраїнської Ходи на захист прав дітей і сімей
29 травня представники Всеукраїнської Ради церков і релігійних організацій розповіли