Травень 7, 2015 0 807 Переглядів

Команда українських богословів взяла учаcть у науковій конференції у Вільнюсі

     «Реформація: історія та сучасність» – під такою назвою 24–25 квітня 2015 року в м. Вільнюс (Литва) пройшла Міжнародна науково-практична конференція.

     Організатором конференції виступив Дослідницький центр Євро-Азіатської акредитаційної асоціації за підтримки та участі Вільнюського теологічного коледжу та Євангельського біблійного інституту. Цей захід став першим проектом у рамках широкої програми заходів ЄААА «Реформація 500», присвячених майбутньому ювілею початку реформаційної епохи.

     Учасники конференції ставили собі за мету прослідкувати історичний шлях протестантизму, його вплив на розвиток християнства і всієї західної цивілізації, по-новому оцінити значення реформаційної спадщини для сучасності, поставити питання про її творчу рецепцію в пошуку відповідей на нинішні виклики для християнського богослов’я та свідоцтва.

     На першому засіданні конференції, присвяченому історичним і регіональним особливостям європейської Реформації, виступили Президент ЄААА Сергій Санніков, викладач Євроазіатської теологічної семінарії Сергій Толоконніков, докторант Сент-Ендрюського університету Олександр Гейченко, викладачі Санкт-Петербурзького християнського університету Тетяна Нікольська та Юлія Краснікова, викладач Європейського гуманітарного університету Юрій Бачіще та інші.

     Друге засідання було присвячене темі «Протестантська філософія і теологія». Результатами своїх досліджень поділилися викладач Біблійного богословського інституту Ольга Запрометова, представник Московської богословської семінарії ЄХБ Олексій Маркевич, магістрант Київського національного університету Анатолій Денисенко. На третьому засіданні «Реформація в горизонті європейської культури» виступили викладач Вільнюської християнської гімназії Томас Дічюс, доцент Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова Вітолій Хромець і викладач Кам’янець-Подільського національного університету Іван Гуцул.

     Крім пленарного засідання, в перший день відбувся круглий стіл «Реформація і християнство в сучасному світі» (модератор – науковий співробітник ДЦ ЄААА Михайло Мокієнко), під час якого відбувався обмін думками про можливості продовження Реформації в постсекулярному світі, велася полеміка щодо актуальних проблем сучасного протестантського богослов’я.

     У рамках конференції також відбулася презентація програми заходів ЄААА «Реформація 500», що включає в себе богословські конференції, міжконфесійні круглі столи, культурно-просвітницькі та освітні заходи, видання історичних джерел та нових досліджень з історії протестантизму, а також конкурс студентських наукових робіт.

     Всього в конференції взяли участь 55 учасників, що представляють Білорусь, Естонію, Латвію, Литву, Росію, США, Україну. Результати конференції будуть опубліковані у спеціальному випуску журналу ЄААА «Богословські роздуми». Учасники конференції звертають увагу на актуальність порушеної проблематики та високий рівень організації заходу.

{hwdvs-player}id=93|width=560|height=340{/hwdvs-player}


Попередня Щоденник старшого єпископа: квітень 2015
Наступна Бог противиться гордим, а смиренним дає благодать

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Навчання євангелістів Центрального регіону України проходило з постом і молитвою

Два дні, 23-24 грудня 2015р. на базі київської церкви «Філадельфія» тривало планове навчання євангелістів Центрального регіону. Зокрема були відповідальні за роботу благовістя у м. Києві…

Новини братерства

Міжнародна місіонерська школа готує 25 нових місіонерів

5 червня 2012 року на базі Київського Біблійного інституту розпочалась Міжнародна місіонерська школа, яку організувала місія «Світло для народів» спільно з місіонерським та євангелізаційним відділами Церкви ХВЄ України.

Новини братерства

Церкви західних областей готові прийняти близько 100 дітей з Луганщини на літні канікули

   Про це під час  зустрічі зі співробітниками Луганської обласної військово-цивільній адміністрації повідомив єпископ Володимир Бричка. Разом з командою волонтерів-християн він супроводжував черговий вантаж до Сєвєродонецька.