Травень 7, 2015 0 867 Переглядів

Команда українських богословів взяла учаcть у науковій конференції у Вільнюсі

     «Реформація: історія та сучасність» – під такою назвою 24–25 квітня 2015 року в м. Вільнюс (Литва) пройшла Міжнародна науково-практична конференція.

     Організатором конференції виступив Дослідницький центр Євро-Азіатської акредитаційної асоціації за підтримки та участі Вільнюського теологічного коледжу та Євангельського біблійного інституту. Цей захід став першим проектом у рамках широкої програми заходів ЄААА «Реформація 500», присвячених майбутньому ювілею початку реформаційної епохи.

     Учасники конференції ставили собі за мету прослідкувати історичний шлях протестантизму, його вплив на розвиток християнства і всієї західної цивілізації, по-новому оцінити значення реформаційної спадщини для сучасності, поставити питання про її творчу рецепцію в пошуку відповідей на нинішні виклики для християнського богослов’я та свідоцтва.

     На першому засіданні конференції, присвяченому історичним і регіональним особливостям європейської Реформації, виступили Президент ЄААА Сергій Санніков, викладач Євроазіатської теологічної семінарії Сергій Толоконніков, докторант Сент-Ендрюського університету Олександр Гейченко, викладачі Санкт-Петербурзького християнського університету Тетяна Нікольська та Юлія Краснікова, викладач Європейського гуманітарного університету Юрій Бачіще та інші.

     Друге засідання було присвячене темі «Протестантська філософія і теологія». Результатами своїх досліджень поділилися викладач Біблійного богословського інституту Ольга Запрометова, представник Московської богословської семінарії ЄХБ Олексій Маркевич, магістрант Київського національного університету Анатолій Денисенко. На третьому засіданні «Реформація в горизонті європейської культури» виступили викладач Вільнюської християнської гімназії Томас Дічюс, доцент Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова Вітолій Хромець і викладач Кам’янець-Подільського національного університету Іван Гуцул.

     Крім пленарного засідання, в перший день відбувся круглий стіл «Реформація і християнство в сучасному світі» (модератор – науковий співробітник ДЦ ЄААА Михайло Мокієнко), під час якого відбувався обмін думками про можливості продовження Реформації в постсекулярному світі, велася полеміка щодо актуальних проблем сучасного протестантського богослов’я.

     У рамках конференції також відбулася презентація програми заходів ЄААА «Реформація 500», що включає в себе богословські конференції, міжконфесійні круглі столи, культурно-просвітницькі та освітні заходи, видання історичних джерел та нових досліджень з історії протестантизму, а також конкурс студентських наукових робіт.

     Всього в конференції взяли участь 55 учасників, що представляють Білорусь, Естонію, Латвію, Литву, Росію, США, Україну. Результати конференції будуть опубліковані у спеціальному випуску журналу ЄААА «Богословські роздуми». Учасники конференції звертають увагу на актуальність порушеної проблематики та високий рівень організації заходу.

{hwdvs-player}id=93|width=560|height=340{/hwdvs-player}


Попередня Щоденник старшого єпископа: квітень 2015
Наступна Бог противиться гордим, а смиренним дає благодать

Вам також може сподобатися

Молодіжне служіння

«Служіння молоді потребує свіжих рішень, гнучкості мислення та стійкості у надії на Бога» – на Кіровоградщині провели ретрит Руху молоді

16 грудня на Кіровоградщині лідери молодіжного служіння п’ятидесятницьких церков області провели ретрит. Під час заходу проаналізували результати служіння за рік та накреслили плани на наступний.

Новини братерства

МЗС України налагоджує співпрацю з релігійними організаціями

    При Міністерстві закордонних справ України створена Громадська рада з питань співпраці з релігійними організаціями.

Новини братерства

В п’ятидесятницьких церквах триває тижневий молитовний марафон

Тиждень перед Великоднем, з 13 по 18 квітня, у громадах