Березень 14, 2023 2 524 Переглядів

Окопні свічки – не лише підтримка ЗСУ, а й потужний засіб євангелізації

Неможливо переоцінити важливість світла, і навіть проста окопна свічка може об’єднати, підтримати та вказати шлях до Христа. У цьому на власному досвіді переконалися учасники дитячого табору Come UР, які разом з наставниками щотижня виготовляють близько 500 окопних свічок, а ще готують енергетичні батончики та поживні коктейлі для ЗСУ.

Табірна команда церкви ХВЄ м. Сокаль, що на Львівщині, готуючись до зимового табору, була націлена на те, щоб зробити захід не лише цікавим, а й корисним. Готуючи програму, організатори натрапили на волонтерські сайти, де прочитали про потребу українських військових в окопних свічках. Вирішили долучитися до цієї благої справи. Також вирішили робити енергетичні батончики з сухофруктів та коктейлі (горіхи, лимон, імбир, мед). Дітям дуже сподобалося. На кожен виріб наклеювали наліпки з побажаннями – благословеннями для військових, щоб вони бачили та відчували підтримку тилу.

Як розповіла директорка табору Анна Хробак, перша відправка була «випадковою». Команда виставила ролик про свою роботу у соцмережах і люди звернулися  з проханням зібрати для знайомих посилку на передову. «Оскільки ми були саме після табору – розповідає Анна – швидко все зібрали, докупили ще солодощів і відправили. Люди були здивовані, що все відбулося так швидко. Ми отримали багато подяк і нові звернення від жителів міста. Люди стали більш відкритими та прихильними до церкви. Це стало для нас своєрідним знаком, що наша справа важлива і потрібна. Тож поки війна, за підтримки церкви, вирішили допомагати ЗСУ».

З Божою допомогою вирішилось питання матеріалів: дещо закуповується в інтернеті, а, наприклад, горіхи та сухофрукти – у місцевих жителів чи на гуртових ринках. Зробили оголошення в церкві про потребу у матеріалах і віряни радо відгукнулися. Після поширення ролика про виготовлення свічок і відправлення посилок з’явилися спонсори, які оплатили матеріали для виготовлення свічок.

Люди радо долучаються до роботи. Табірна команда, молодь сокальської церкви та діти, батьки яких не є вірянами місцевої церкви – усі приходять у Дім молитви й працюють. «Ми подаємо оголошення у соцмережах про дату та час зустрічі, і усі охочі приходять, – ділиться Анна Хробак. – Це надзвичайна можливість для євангелізації та розкриття церкви як спільноти, відкритої до людей. Така робота показує, що церкві небайдужа доля країни, церква підтримує ЗСУ та дбає за морально-патріотичне виховання молодого покоління. Люди, котрі жили радянськими стереотипами про християн віри євангельської як про сектантів чи фанатиків, тепер без страху приходять у Дім молитви, бо побачили що наші віряни – це щирі й відкриті люди. І це важливо для нашого релігійно заанґажованого суспільства», – каже служителька.

Так окопні свічки стали не лише засобом підтримки ЗСУ, а й причиною для більшої єдності та інструментом для євангелізації.

Ольга Міщук, Оксана Сухарина.

Попередня Тепле сімейне свято для вдів та одиноких влаштували в церкві Вараша
Наступна У Євангельському теологічному університеті пройшла третя з початку повномасштабного вторгнення сесія магістратури

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Найстаріше село на Гуцульщині святкувало річницю хрещення

28 липня у центрі села Уторопи, Івано-Франківської області зібралося понад дві сотні місцевих жителів. Християнське свято, що проходило під відкритим небом, було організоване сільською громадою ХВЄ (пастор Василь Филищук) за сприяння місцевої сільради.

Новини братерства

Професор Василь Костицький вважає, що ВРЦіРО стала потужним важелем у вирішенні державних питань

Про це він заявив у своєму зверненні до 4-тисячної молодіжної аудиторії на Всеукраїнському молодіжному з’їзді Церкви християн віри євангельської України, що проходив поблизу Малину з 5 по 12 липня.

Служіння дітям і підліткам