Жовтень 8, 2015 0 1190 Переглядів

Церкви є невід’ємною частиною громадянського суспільства – Резолюція ПАРЄ

     Парламентська Асамблея Ради Європи заявила, що релігія наново отримала особливе становище в європейському суспільстві, а релігійні організації повинні брати участь у суспільному житті.

     Про це йдеться в Резолюції ПАРЄ № 2076 (2015), прийнятій 30 вересня 2015 року за результатами обговорення на засіданні в Страсбурзі. При цьому 68 делегатів проголосували на підтримку цієї ініціативи, 8 – утрималися та 6 проголосували проти (переважно з групи соціалістів), повідомляє Інститут релігійної свободи.

     «Держави-учасниці Конвенції [з прав людини] повинні також прагнути знайти справедливу рівновагу між конфліктуючими інтересами у зв’язку із здійсненням свободи думки, совісті і релігії та інших прав людини і основних свобод, таких як право на повагу до приватного і сімейного життя, право на свободу вираження думок і заборона дискримінації», – наголошується у Резолюції ПАРЄ.

     Асамблея закликає національні уряди більше враховувати потенціал релігійних громад, щоб працювати задля діалогу, взаємного визнання і солідарності.

     Релігійні громади повинні мати можливість здійснювати право на свободу релігії «безперешкодно і без дискримінації», сповідувати свою віру відкрито і вільно у відповідності зі своїми власними обрядами. Крім того, Асамблея закликала держави прагнути до «розумного пристосування» щодо спірних релігійних практик, зокрема, на робочому місці, з метою гарантування ефективної рівності у праві на свободу віросповідання.

     Парламентська Асамблея вважає, що принцип світськості не вимагає усунення релігії з соціального простору. Навпаки, цей принцип, якщо його правильно тлумачити і здійснювати, захищає можливість для різних релігійних та нерелігійних вірувань мирно співіснувати, коли всі сторони поважають загальні принципи і цінності.

     Асамблея також підкреслює, що «освіта є ключем до боротьби з невіглаством», ламаючи стереотипи, будуючи взаємну повагу та заохочуючи до підтримки «життя разом».

     У Резолюції наголошується, що релігійні організації слід розглядати як партнерів у розвитку інклюзивного та взаємодоповнюючого суспільства, поважаючи принципи незалежності політики від релігії та верховенства права.

     У цьому контексті ПАРЄ рекомендує державам-членам Ради Європи гарантувати, що релігійні громади та їх члени можуть зробити їх думку публічно відомою, не піддаючись цензурі, а також здійснювати своє право на свободу вираження поглядів, свободу мирних зборів і свободу використовувати засоби масової інформації.

     На останок, Парламентська Асамблея рекомендувала Комітету Міністрів створити «платформу для діалогу між Радою Європи та високопоставленими представниками релігій і неконфесійних організацій», щоб просувати цінності, які підкріплюють «життя разом». Про це зазначається у Рекомендації ПАРЄ № 2080 (2015), прийнятій на додаток до Резолюції.

      Варто наголосити, що під час обговорення ПАРЄ розширила текст Резолюції кількома поправками від української делегації. «Ми захищаємо християн, особливо там, де вони у переслідуваннях. А також закликаємо держави-члени Ради Європи не обмежувати віру на догоду секулярному суспільству», – сказав у коментарі для ІРС народний депутат Павло Унгурян,  член української делегації в ПАРЄ.

Попередня Щоденник старшого єпископа: вересень 2015
Наступна Михайло Паночко подякував фінським церквам за молитовну та матеріальну допомогу Україні

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Європейська п’ятидесятницька спільнота провела саміт для лідерів та молодих служителів Східної та Західної Європи

 4-6 березня, 2015 року в Амстердамі (Нідерланди) відбувся перший Саміт для лідерів Європейської п’ятидесятницької спільноти (PEF) «I15».

Новини братерства

Михайло Паночко взяв участь у святкуванні дня незалежності Ізраїлю

18 квітня у Київській мерії  відбулося святкування з нагоди 65-ї річниці з дня проголошення незалежності Ізраїлю. За єврейським календарем свято припадає п’ятий і шостий день місяця іяра 5773 року.