Травень 14, 2020 0 764 Переглядів

Церкви доставили черговий гумвантаж жителям сіл, що постраждали від лісових пожеж на Житомирщині

11 травня до сіл Магдин і Личмани Овруцького району доставили черговий гуманітарний вантаж: меблі, електротовари, предмети особистої гігієни та інструмента серед яких сапи, заступи, посуд і навіть швейна машинка. Привезли також продукти тривалого зберігання, хлібобулочні вироби, свіжу капусту. А ще – дві вантажівки із сіном для худоби (понад 10 тонн), адже усе навколо вигоріло і трава на лугах ще не виросла у достатній кількості.

«Цього разу на Житомирщині зустрілися одразу дві команди наших волонтерів – із київських церков «Альфа», «Філадельфія» та «Ковчег», а також із церков Рівненщини й Волині під керівництвом єпископа Володимира Брички та старшого пресвітера Олександра Котка. Хочу щиро подякувати кожному, хто жертвував та доставив цю допомогу на місце», – каже директор Департаменту соціального служіння УЦХВЄ В’ячеслав Когут.

За його словами особлива потреба була у робочих руках: працювали навіть діти, які приїхали разом з батьками-волонтерами. Десь потрібно було розчистити територію, а десь встановити меблі чи т. п.
Наприклад, знайшлася робота у «домі» бабусі Тані (так вона тепер називає будівельний вагончик, привезений християнами з Києва, бо її власне обійстя повністю згоріло, чудом врятувалися лише вони з чоловіком та кілька кіз). У вагончику встановили привезену шафу, винесли зайве ліжко, під’єднали газову плиту, укріпили платформу на якій поставили будиночок. Господині подарували ручну швейну машинку, яку передала киянка Лариса Пасека (щира їй подяка!) Дідусь Микола отримав у подарунок тачку. Біля їх дому християни вивантажили та укрили від дощу сіно для кіз. А ще подарували плеєр з ліхтариком на сонячних батареях на якому можна слухати аудіо-Біблію. Подружжя щиро раділо і дякувало… аж до сліз…

Брати й сестри доклали рук у господах багатьох інших мешканців погорілих сіл. А ввечері на усіх чекав приємний сюрприз – волонтери влаштували справжнє свято зі стравами від шеф-кухаря одного з київських ресторанів: шашлик, плов зі свіжої баранини та інші ароматні страви. А ще – спільна молитва та чудові псалми під гітару. Потім були душевні розмови, знову слова подяки й знову молитва про Боже благословіння цих людей, про мир в Україні та рясні дощі.
***

Раніше, 1 травня, служителі церкви разом з волонтерами доправили гуманітарну допомогу на Житомирщину – ще п’ять будівельних вагончиків (за день до того 30 квітня доставили три вагончики).
У селі Личмани Овруцького району служителів зустрів Іван Іванович, староста села, його будинок і господарство згоріли, залишилася тільки літня кухня, при цьому він взявся підказувати, кому краще поставити нові помешкання. Його самого у цьому списку не було.
«Люди не могли повірити, що будиночки з усім начинням їм просто дарують. Дивувалися, але з вдячністю приймали відповідь – Бог вас любить і цей подарунок вам від Нього та назавжди” – розповідає В’ячеслав Когут.

Кількома днями раніше, коли Анатолій Кушнірчук, капелан церкви ЄХБ, привіз у це село велосипеди для дітей, одному хлопчикові не вистачило подарунка. Малюк з усіх сил намагався стримувати сльози, і радіти за своїх друзів, Анатолій побачивши таку картину, пообіцяв хлопчикові, що у нього обов’язково буде велосипед, після цих слів він почав роздумувати як його придбати.
Але у Бога вже був свій план на цей рахунок, і серед всієї допомоги, яку привезли з Києва члени церкви ХВЄ 1 квітня, був велосипед для цього хлопчика».
У цій гуманітарній експедиції разом зі служителями та волонтерами був голова Овруцької районної ради Віталій Китиця з дружиною Ольгою.
Вони зі свого боку всіляко сприяли роботі у двох селах.

Попередня ВРЦіРО запропонувала уряду пом’якшити карантин для релігійних організацій
Наступна Коротко про серйозне - ДВЕРІ...

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Михайло Паночко: «Закликаємо владу до діалогу з суспільством та мирних переговорів»

Старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко звернувся від імені братерства до представників влади із оцінкою подій, що сталися в українській столиці 30 листопада та 1 грудня.

Новини братерства

Три семінари на 2500 чоловік або Що спільного у церкви “Святої Трійці” та ноєвого ковчегу?

Делегації з Волинської, Рівненської, Хмельницької та Тернопільської області взяли участь у міжобласній молодіжній конференції Західного регіону, яка відбулася 8.12.2012 у приміщенні церкви “Святої Трійці” (м. Рівне).

Новини братерства

АНОНС: 2 квітня 2016 р. відбудеться молодіжна конференція Східного регіону

   Регіональна молодіжна конференція ХВЄ Сходу України пройде 2 квітня 2016 р у  Запоріжжі за адресою: вул. Незалежної України, 39 б (Колишня вул. 40 років Рад. України), в церкві «Слово життя».