Березень 18, 2019 0 1152 Переглядів

РЄПЦУ звернулася до кандидатів на пост Президента України з проханням прояснити їхню позицію по ряду важливих питань (ФОТО)

14 березня 2019 р. у Головному офісі Української Церкви Християн Віри Євангельської відбулося чергове засідання Ради Євангельських Протестантських Церков України (РЄПЦУ).

Під час зустрічі, що пройшла під головуванням першого заступника старшого єпископа УЦХВЄ Анатолія  Козачка, учасники обговорили  стан та тенденції державно-конфесійних відносин та ухвалили низку важливих документів. Зокрема Звернення РЄПЦУ до кандидатів на пост Президента України з проханням  прояснити їх позиції щодо «ціннісних орієнтирів українського суспільства в процесі європейської інтеграції».

 «Чи готові Ви забезпечувати рівність усіх релігійних організацій та розвиток релігійного плюралізму в Україні, який виключає юридичне чи фактичне домінування однієї з конфесій – тобто утворення «державної»  чи «національної» церкви?  Чи готові Ви розвивати постійний діалог та взаємодію з релігійною спільнотою, в тому числі євангельськими церквами, на партнерських засадах, зокрема під час законотворчого процесу? Як Ви ставитеся до викладання у загальноосвітніх школах предметів духовно-морального спрямування, зокрема «Християнської етики».

Поряд з питаннями, що  стосуються сфери свободи віросповідання в Україні, автори Звернення торкнулися також  сфери затвердження сімейних цінностей.  Зокрема роз’яснити свою  позицію щодо  прийняття державної програми з підтримки сімей на період до 2025 року з відповідним фінансуванням, ставлення до підвищення рівня державної сімейної політики до рівня центрального органу виконавчої влади. Також  відзначити, чи гарантує кандидат відмову від ідеї просування на державному рівні одностатевих відносин, одностатевих партнерств та гендерної ідеології.

Частина питань стосуються сфери захисту суспільної моралі.  «Чи Ви зможете в процесі європейської інтеграції України, незважаючи на тиск з боку західних партнерів, відстоювати національні інтереси та притаманні для українського суспільства сімейні, духовні та моральні цінності».  «Чи вбачаєте Ви за доцільне відновлення правового механізму практичної реалізації Закону України «Про захист суспільної моралі» з метою запобігання розбещенню неповнолітніх, розпалюванню міжнаціональної та міжрелігійної ворожнечі у медіа та засобами реклами».

Автори заяви  підписаної Головуючим у РЄПЦУ, старшим єпископом УЦХВЄ Михайлом Паночко,  просять кандидатів у президенти публічно представити своє бачення щодо означених вище питань до 25 березня.

На засідання Ради церков були запрошені Андрій  Юраш, директор Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України та Олександр Заєць, голова правління «Інституту Релігійної Свободи».  Вони відзначили унікально високий рівень співпраці між євангельськими протестантськими церквами України та поінформували присутніх про розвиток державно-конфесійних відносин.

Учасники засідання також обговорили стан підготовки до масштабних заходів цього року – Національного дня молитви (8 червня)  та Всеукраїнського дня подяки (14-15 вересня). Секретаріату Ради доручено підготувати інформаційний бюлетень про Раду та затверджено її офіційний логотип РЄПЦУ.

     

Попередня Зберегти покоління для Бога — під таким гаслом відбулася конференція лідерів дитячого  служіння
Наступна Заява ВРЦіРО щодо нападів на ґрунті релігійної ненависті

Вам також може сподобатися

Новини
Новини

Служителі різних регіонів України об’єднали зусилля навколо проекту «Допоможемо вижити»

      14 лютого на базі церкви «Філадельфія» пройшла зустріч регіональних керівників

Без категории

«Що заважає людині бути лагідною» – тема Духовного ранку в РДА міста Березного

19 березня у стінах Березнівської райдержадміністрації (Рівненська область) відбулася важлива