Березень 12, 2019 0 1470 Переглядів

Зберегти покоління для Бога — під таким гаслом відбулася конференція лідерів дитячого  служіння

7-10 березня 2019 на базі МОЦ «Фавор», неподалік міста Радомишль Житомирської області, відбулася конференція для лідерів служіння дітям та підліткам УЦХВЄ. Понад 220 учасників з усієї України приїхали, щоб навчитися та отримати спорядження для свого служіння.

Основним меседжем конференції було питання про те, як зберегти покоління для Бога. Лідери з регіонів, викладачі та проповідники разом шукали відповідь на це важливе питання сьогодення.

«Сьогодні ми просто зобов’язані думати про майбутнє. Зобов’язані мати бачення», — відзначив Ростислав Мурах, старший пресвітер  Хмельницької області.

У своєму семінарі він говорив про те, як служителям отримати бачення від Бога. Для цього є декілька способів. Найперше, через Слово Боже, Біблію. Також Господь може проговорити через сон або через пророків. Іноді ж, це можуть бути думки, які довго нас не залишають. Такий собі «святий неспокій». Коли усвідомлення певної проблеми і бачення її вирішення не дає спокою людині, допоки вона не виконає цю справу. Окрім того, Бог не просто так дає нам дари і таланти. Він закладає їх в людину, щоб вона могла виконати його план.

Бачення від Бога може прийти через спілкування з людьми, як відповідь на їхню потребу, або ж це може бути доручення від служителя. Не треба чекати чогось містичного і надзвичайного. Віра в Бога — це надзвичайно практична річ. Просто потрібно дивитися на світ поглядом Божим, через призму Його Слова, не боятися труднощів, брати на себе відповідальність і об’єктивно оцінювати свої можливості.

«Вже третій рік поспіль ми організовуємо конференцію в Радомишлі. Цього року вона не суто табірна, як минулі роки, але для всіх лідерів служіння дітям і підліткам. До року сім’ї в Україні ми презентували табірну програму.

Для мене дуже добре бути у спілкуванні з дітьми, з підлітками, з молоддю. Нехай ми не завжди розуміємо один одного, але співпрацюємо. Колись бігли ми, зараз біжимо разом з молоддю, а скоро прийде пора передати естафету», — поділилася Наталія Савчук, відповідальна за служіння в християнських дитячих та підліткових таборах УЦХВЄ.

Окрім загальних семінарів, кожен учасник конференції мав можливість обрати гурток згідно з направленням свого служіння в помісній церкві. Ростислав Мурах навчав як співпрацювати зі служителями та правильно вибудовувати стратегію свого служіння. Роман Рязанцев та Олексій Марченко говорили про клуби та гуртки як післятабірну роботу з дітьми та підлітками. Юрій Соломатін ділився принципами християнського виховання в сім’ї та праці з батьками. Як викладати в недільній школі цікаво навчала вчителів Оксана Вознюк.

Власним досвідом роботи з підлітками поділилася Тетяна Царук. Як зберегти покоління Z або ж «цифрове» покоління, розповіла Лариса Мурах. Корисним був і гурток Антоніни Соколової «Інтернет служіння». В епоху соцмереж, смартфонів та віртуального життя, ці навички також необхідні християнам. Як організовувати та проводити християнські табори для дітей та підлітків навчала Наталія Берник. Тетяна Сердюк розповіла як євангелізувати та говорити про Христа сучасним дітям. Не забули і про дітлахів з особливими потребами: як служіння цій категорії говорила Лариса Мурах.

«Якщо я вибираю шлях служителя, то маю розуміти, що будуть труднощі. А якщо я хочу служити дітям та підліткам, то йду на поле, яке має постійні виклики. Якщо я до них готовий, то зможу з ними справитися, – зауважив Віталій Білей, представник Закарпатської області. – Тема конференції «Як зберегти покоління» дуже актуальна, бо під час переходу з підлітків у молодь, церква часто втрачає. Для того, щоб їх зберегти нам тут порадили хорошу модель. Якщо молодь стане другом для підлітків, вона зможе з часом привести їх і в церкву. Якщо у вашій церкві є діти, є підлітки, дуже важливо їх вже зараз залучати в служіння. Давати їм можливість відкривати свої таланти і здібності. Це їх мотивує, окриляє і надихає. 

Конференція та її формат призначений для служителів. Корисної інформації так багато, що ти в будь-якому разі візьмеш для себе щось потрібне. Ми отримали багато натхнення, підкріплення та спорядження для служіння», — поділився враження від конференції Віталій Білей.

«На конференції я багато отримав для себе – і навчання, і натхнення. А це дуже важливо в служінні. Наприклад, цього року ми в церкві писали гімн для нової програми літнього табору. Він нам дався дуже нелегко, бо натхнення якщо є, то воно є, а коли немає, то його не купиш. Тому ми з молоддю зібралися і почали молитися. Коли писали цю пісню,  дуже пережили її в молитві», — розповів Сергій Барновський, заступник керівника молоді Одеської області.

Старший пресвітер  Тернопільської області Віталій Яцюк у своєму семінарі відзначив, що зберегти покоління для Бога без Бога неможливо. Нам, як християнам, не можна покладатися виключно на власні сили, розум та інтелект. Конче необхідно визнати своє безсилля перед Господом та перебувати у постійному навчанні. Не боятися брати відповідальність за служіння, бо воно не має бути занедбаним.

У приклад Віталій поставив Сюзанну Уеслі. Ця жінка мала 19 дітей, тільки 10 з яких дожили до дорослого віку. Сім’я Уеслі пройшла через багато труднощів, але всі діти Сюзанни виросли християнами і саме через них пробудження прийшло в Англію. З п’ятирічного віку мама особисто навчала кожну дитину грамоти та Божого Слова. Навчанню дітей вона приділяла по 6 годин на день.

«Ми повинні навчати дітей Божого Слова, передати їм, як важливо служити Богові, вести їх у церкву, навчити їх бути благовісниками. Наша ціль — показати дітям, що бути дитиною Божою особливе благословіння. Ми про це молимось, говоримо, навчаємо і треба працювати з батьками. Згідно зі статисткою, найбільше дітей приходить до Бога через батьків», — відзначила Лариса Мурах, завідувачка відділу служіння дітям та підліткам УЦХВЄ.

Щоб заволодіти серцями дітей, необхідно приділяти їм час. А також перебувати в молитві та єдності з Богом. Бо без сили Святого Духа неможливо прихилити серця батьків до дітей. Нам треба серйозно ставитися до дитячих переживань. Щоб мати спільність і не втратити наступне покоління, важливо залучати дітей та підлітків до фізичної та духовної праці, просити молитися за наші потреби, довіряти їм.

«Я вдячна Богові, що ця конференція відбулася. Приїхали представники майже з усіх областей, серед них  молоді. Вони дуже активні і не лише навчаються, але й самі намагаються брати участь у всіх процесах», — розповіла Лариса Мурах.

Згадаймо про хлопчика, який приніс до Ісуса п’ять хлібів та дві рибки. Чи задумувались ви коли-небудь, де він їх узяв? Уявімо маму, яка дбайливо складає їжу для сина, бо знає, що він зголодніє і піклується про нього. Вона навіть і не уявляла, що історію про її сина та чудо, яке сотворив Ісус, згадуватимуть через тисячі років. Що ми передаємо наступному поколінню?

Софія Ярошенко, Сумська обл.

Попередня Благовістя, особисте та в інтернеті, стало предметом обговорення під час зустрічі благовісників братерства
Наступна РЄПЦУ звернулася до кандидатів на пост Президента України з проханням прояснити їхню позицію по ряду важливих питань (ФОТО)

Вам також може сподобатися

Служіння людям з порушеннями слуху

Унікальне видання Євангелії від Марка жестовою мовою готують служителі відділу праці з глухими при ЦХВЄУ

    На третьому поверсі будинку Українського Біблійного товариства, що в Києві на вулиці  Яноша Корчака, 18 (раніше Баумана), два десятки людей уважно слідкували за жестами молодої білявої  перекладачки.

Новини братерства

Новий виклик: психологічна та соціальна реабілітація військових, які повертаються із зони бойових дій, став предметом обговорення пасторів Києва

   У понеділок, 6 жовтня 2014 р., відбулося чергове засідання Київського міського об’єднання ЦХВЄУ. Пастори…

Новини братерства

Всеукраїнська жіноча конференція пройшла під гаслом “Не бійся”

З 28 по 30 червня на березі Азовського моря проходила Всеукраїнська жіноча конференція братства ХВЄ України. В роботі конференції взяли участь близько 300 сестер з усіх регіонів України. Сестри мали можливість спілкуватися, спільно молитися, навчатися і відпочивати.