22 Квітня, 2023 0 534 Переглядів

Праця з вдовами та залучення молоді до служіння – дві категорії вірян, про яких не забувають у  церквах Рівненщини

Доля вдови в усі часи була нелегкою. Позбавлена опіки чоловіка, самотня жінка наражається на різноманітні прикрощі та зловживання. А скільки внутрішнього болю та ран від завданих ударів долі, втрат… На щастя, Церква, за дорученням самого Господа, як ніхто у світі оточує вдів турботою, увагою та підтримкою.

17 квітня в церкві ХВЄ с. Великі Цепцевичі було проведено захід для вдів та вдівців церкви та села. «Бог – моя надія» – таким був девіз зустрічі.

Пресвітер місцевої церкви Михайло Бузян привітав присутніх з Воскресінням, опісля звершили молитву за вдів, які втратили чоловіків на війні. Молилися про те, щоб не множилися вдови…

Зі словами підтримки до цих жінок звернувся Михайло Турчик, відповідальний за соціальний відділ у Володимирецькому районі. Старший пресвітер району Сергій Секан підвів до молитви за Україну, за те, щоб Бог зупинив війну.

Перший заступник єпископа УЦХВЄ Рівненщини Олександр Чернюшок говорив про надію, яка дарована людям в Христі Ісусі. Після розп’яття Христа  двоє учнів йшли дорогою в Емаус розбиті серцем та зневірені, інші учні були розгублені, переповнені страхом. Однак, їм з’явився Ісус! Зустріч з Воскреслим Ісусом змінює все, змінює стан душі. Христос нині перебуває на небесах, а також з вбогими духом і тими, хто побожно кориться перед Його Словом. Він дає надію.

У другій частині зібрання мали благодійний обід.

Загалом на зустрічі були присутні 65 вдів та вдівців. Відвідали зібрання і представники влади, зокрема, голова ОТГ Олена Гребень.

«Праця з вдовами ведеться постійно. Ми підтримуємо продуктовими наборами. Наші брати, молодь, допомагають заготовляти дрова на зиму, обробляти городи. Церква, виконуючи повеління Христа, веде всебічну соціальну роботу, виявляючи любов Божу і турботу до соціально незахищених верств населення», – зазначив Михайло Бузян.

Окрім служіння вдовам, у церквах ХВЄ Рівненщини цього тижня відбулося чимало молодіжних  заходів, які стосувалися молоді.

16 квітня, в церкві ХВЄ с. Ставрів Млинівського району на пресвітерське служіння був рукопокладений Павло Сад, на дияконське — Роман Герасимчук. Також на дияконське служіння були обрані Костянтин Гречич та Олександр Блищик. Рукопокладення звершували єпископ Олександр Коток,  заступник Микола Свірчук, старший пресвітер району Вадим Полицяк та інші служителі. Чинні служителі, пресвітер Адам Сад та диякон Анатолій Рябченко, здали служіння, довіряючи справу Божу новому поколінню.

Цього ж дня відбувся семінар для молоді Зарічненського району. Спікер Кравчук Богдан викладав тему про звільнення від марного життя.

У церкві ХВЄ с. Глинськ відбулося благословенне зібрання за участю молодих вірян церкви села Молодаво.

У громаді ХВЄ в с. Чаква на дияконське служіння було обрано Богдана Мирончука. У зібранні послужив старший пресвітер району Сергій Секан та пресвітер Михайло Бузян.

Служіння молоді залишається актуальною і потребує уваги служителів та батьків. Життя пролітає швидко, і ми часто поспішаємо жити, не завжди встигаючи зловити потяг часу.

Літні люди зі смутком та захопленням розповідають про своє дитинство після війни та молодість у колгоспах, які, хоча були складними, були наповнені романтикою та справжнім життям. Вони махають рукою на наступні покоління, кажучи, що молодь не знає, що таке справжнє життя. Старші жаліються на те, що з кожним роком діти стають все гіршими. Але чому це сталося? Чому, в еру прогресу та технічних інновацій, молодь з кожним наступним поколінням здається “погіршується”?

Сучасна молодь знає, як під’єднатися до Wi-Fi, але здебільшого не знає, як просити прощення; вони знають, як ввійти в Інтернет, але не знають, як відвідати храм; вони знають, що таке боді-арт і пілінг, але не знають про вірність та честь; вони можуть читати англомовні пости на Facebook та Instagram, але не можуть вивчити кілька рядків з Біблії напам’ять.

Існує безліч викликів, з якими сьогодні доводиться зустрічатися молоді сам на сам. Вони щодня стоять на роздоріжжі, де від вибору залежить подальше життя, доля. Чи будуть вони в Церкві служити Христу чи підуть за стихіями світу? Це багато в чому залежить від праці та дій старшого покоління.

Тому церкви Рівненщини прагнуть  залучати молодь до служінь, показувати їм смак благодаті, являти Христа, підтримуючи в хороших ініціативах.

Олександр ГЕНІШ.

Попередня «В час війни люди поспішають жити, створюючи сім’ї» - інтерв’ю з єпископом Миколою Синюком
Наступна «Ми постійно бачимо, як Бог змінює життя людей і спасає душі» – як працює з ВПО церква у прикордонному м. Самбір

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/chve/chve.org.ua/www/wp-content/themes/trendyblog-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Заява Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій щодо загрози сепаратизму

      22 лютого 2014 року.

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій категорично засуджує будь-яку дискусію щодо можливого розділення нашої Батьківщини та будь-які спроби сепаратизму, що несуть загрозу єдності та територіальної цілісності України.

Новини братерства

Київський Біблійний Інститут зібрав своїх випускників на конференцію

КИЇВ – 6-7 травня в Києві відбулася 5 конференція випускників Київського Біблійного Інституту, одного з ключових навчальних закладів Церкви християн віри євангельської України. Оргкомітет Конференції заявив метою”.

Молодіжне служіння

Триває реєстрація на Всеукраїнську конференцію для лідерів молодіжного служіння «Елементи лідерства-2019»

19-20 квітня  2019 р. у Києві відбудеться Всеукраїнська конференція для лідерів молодіжного служіння «Елементи лідерства», мета якої допомогти молодим лідерам та їх служінням стати більш успішними.