Лютий 16, 2013 0 1688 Переглядів

«Я вірю, що в України є майбутнє, бо Україну любить Бог!» – Старший єпископ Михайло Паночко на Саміті на захист сиріт.

 

6 та 7 лютого 2013 року у Президент Готелі (м. Київ, Україна) пройшов Східноєвропейський міжконфесійний саміт священнослужителів “Захисти сироту – зміни майбутнє”, організований з метою інформування та об’єднання зусиль Церков для ефективної відповіді на виклик соціального і духовного сирітства.
Захід відбувся за ініціативи Альянсу “Україна без сиріт” та Комісії з питань соціального служіння Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, і зібрав  556 учасників, у числі котрих були священнослужителі, відомі християнські лідери і громадські діячі з України та ще 12 країн світу. Понад 150 учасників заходу маютьособистийдосвідвихованняусиновленихчиприйомнихдітей. Загальнакількістьсиріт, взятих на вихованняучасникамиСаміту, які вносили цюінформацію в анкету, склала 816 діток.
Оскільки Саміт був спрямований на старших служителів, від позиції яких залежить життя та діяльність громади, безпосередню участь у заході взяли голови та офіційні представники найбільших християнських конфесій та деномінацій. Були присутні голова Церкви Християн Віри Євангельської України Михайло Паночко, єпископ Лонгін Банченський, вікарій Черновицької єпархії, від імені Української Православної Церкви, митрофорний протоієрей та керівник департаменту зовнішніх зв’язків Української Греко-Католицької Церкви Олекса Петрів, протоієрей Микола Кригін від Української Православної Церкви Київського Патріархату, голова Всеукраїнського Союзу Церков Євангельських Християн Баптистів В’ячеслав Нестерук, Леонід Падунвід Української Християнської Євангельської Церкви та єпископ Олексій Демидович від Об’єднання Церкви Божої України.
Зокрема Михайло Степанович звернувся до учасників Саміту з такими словами: «Я вдячний представникам усіх церков за те, що вони тут присутні. Саме проблема сирітства зібрала нас сьогодні в цій залі: православних, католиків та нас – Євангельських християн. Це говорить про те, що ми на правильному шляху. Коли горить будинок – ніхто не питає, якої ти віри, адже є розуміння того, що треба загасити пожежу. І ось ця проблема гірше пожежі, тому що страждають діти. Немає нічого більш цінного на землі, ніж життя людини, а особливо,маленької дитини, яка не захищена, яка так потребує любові материнської, любові батьківської, потребує захисту, гарного виховання. Тож корінь сирітства лежить в серці батьків. Саме гріх руйнує материнські та батьківські серця. І тому перед нами, як перед служителями церкви, стоїть велике завдання, долати не тільки наслідки сирітства, а, в першу чергу, побороти його витоки.Серед нас є представник Президента пан Павленко, і ми його вітаємо. Але відомо, що держава може вплинути на проблему сирітства лише одним – грошима, яких завжди мало. А для нас, для тих, хто тримає в руках Євангеліє щонеділі, не гроші відіграють головну роль. Жодна книга світу,  жодна філософська чи наукова книга не цінує так сиріт, не говорить про їх захист так, як говорить про це Святе Євангеліє. Сам Божий Син порівняв себе і сказав: «Хто приймає це мале – Мене приймає». Тому ми прагнемо достукатися до людських сердець, вказати їм, наскільки вони цінні в очах Бога, і наскільки цінним є діти, яких вони залишають.
Я закликаю усіх, хто тут присутній: давайте не лише обговорювати проблему сирітства. Нехай кожен з нас поставить перед собою питання – що я можу зробити для нашої країни? Що я можу зробити для сиріт? Що я можу зробити для тих, хто сьогодні шукає Христа, шукає тепла, шукає батьківської ласки та любові. Я вдячний Богу, що в Церкві Християн Віри Євангельської України, яку я представляю, прийнято в сім’їпонад 700 дітей. Вони мають хороші умови для життя, вони мають нових люблячи хбатьків. І ми будемо працювати в цьому напрямку і далі. Але не тому, що ми хороші, а тому, що так говорить Євангеліє.І ми будемо закликати державних представників, щоб вони допомогли на законодавчому рівні, щоб відкрили шлях, дали зелене світло. І в засобах масової інформації треба поменше говорити про негатив, а показувати більше позитиву, якого в нашій країні є багато, адже цим займаються тисячі і тисячі людей. Я вірю, що в України є майбутнє, бо Україну любить Бог!»
У своїх виступах представники Церков підтримали думку, що там, де є проблема сирітства, не має бути місця для конфесійних чи інших суперечок, що ми всі браття та сестри, адже у нас один Небесний Отець, і що діти – це наш найбільший пріоритет.
Важливим завданням Саміту було показати, що саме віруючі люди є ключем до вирішення проблеми сирітства, трансформації суспільства, зміни майбутнього цілих поколінь в країні і навіть світі. Адже Бог через Церкву змінює на краще життя мільйонів людей. Загалом на заході були представлені сотні християнських громад, місій, та організацій, які тепер продовжать або розпочнуть втілювати ефективні програми, направлені на допомогу дітям та сім’ям.
Участь у Саміті взяв Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко. Пан Юрій висловив подяку представникам Церков та релігійних громад в Україні за успішну і надійну співпрацю в питаннях захисту прав дітей. Він підкреслив, що питання забезпечення права дитини-сироти на виховання в сім’ї, підтримки і допомоги сім’ям у складних життєвих обставинах, попередження насильства над дітьми є одними з пріоритетів діяльності Президента України.
«Держава бачить своїми основними партнерами Церкву і громадські організації в цій роботі», – додав він. Тому, маємо надію, що визнання державою важливості ролі Церкви у вирішенні соціальних проблем в Україні стане вагомим наслідком цього заходу, і знайде своє підтвердження не лише в усних заявах, але й у практичній співпраці.
Спікерами Саміту стали відомі служителі не лише з України, але й з інших країн світу. Зокрема, з проникливими та глибокими проповідями виступили відомі священнослужителі Рік Мортон на тему “Євангеліє та серце Бога до сиріт”, Андрій Нагірняк “Будьте як діти”, Микола Пономарьов “Відповідальність священнослужителя”, Олександр Шевченко “Заступіться хто-небудь”, Геннадій Мохненко “І будете свідками до краю землі”, Роман Корнійко “Україна без сиріт – нові горизонти”, та інші.
Почесним гостем та спікером Саміту став всесвітньо визнаний захисник дітей Вес Стефорд – президент CompassionInternational, яка є однією з найбільших християнських організацій у світі, що співпрацює з більше ніж 60 деномінаціями та тисячами помісних церков, аби послужити понад 1 250 000 потребуючих дітей у 26 найбідніших країнах світу. Від ВесаСтефорда присутні почули неперевершені виступи на теми “Занадто маленькі, аби не помічати” та “Доторкнись до дитини – зміни майбутнє”.
Особливо варто відзначити і таку частину Саміту, як панельні дискусії. Серед учасників в ролі експертів були священнослужителі, теологи та доктори богослов’я, колишні сироти та вихованці інтернатів, прийомні батьки та усиновителі. Усі ці люди мають особистий життєвий досвід, який так чи інакше перекликався з темами, які вони обговорювали. Наприклад, першою відбулась цікава дискусія на тему “Церква, що змінює суспільство”, учасниками якої стали Юрій Чорноморець, Юрій Саквук, Віктор Кульбич та Юрій Веремій.
Думками про “Покликання в житті дитини” поділились Анатолій Глуховський, Микола Савчук, Василь Пилипенко та Андрій Дудін. Про “Церкву перед викликом соціального та духовного сирітства” поспілкувались священнослужителі та батьки-усиновителі Петро Дудник, Давид Чоботарьов, Олександр Беспалов та гість з США Ендрю Лассо. А дискусія “Церква та рух “країна без сиріт” зібрала експертів у цих напрямках Руслана Малюту, голову альянсу “Росія без сиріт” Івана Іклюшина, а також Пола Пенінгтона та Девіда Хенесі, які представляли партнерські організації Альянсу від США.
Також у рамках заходу пройшла серія ґрунтовних практичних семінарів, на яких з учасниками Саміту своїм досвідом поділились вітчизняні та закордонні експерти. Зокрема, про те, «Як розпочати служіння дітям-сиротам у своїй громаді», розповіли Пол Пеннінгтон та Джейсон Вебер. Олександр Федорчук, Денис Пошелок та Оксана Сидорчук, провели семінар на тему «Робота з вихованцями та випускниками інтернатів». Ден Брюстер розповів про «Досягнення покоління 4/14» та провів семінар на тему «Дитина, Церква та Місія».
Про «Зміцнення сімейних зв’язків» учасники почули від подружжя Тамари і Петра Дудника, а Павло Гладченко разом із командою «Одна надія» провели практичний семінар «Наставництво». Про батьківство, як місію життя, говорили Стів Вебер та Олександр Марченко. Великим попитом в учасників саміту користувалися семінари «Робота з дітьми, які перенесли травму» Марека Внука, та «Як вирішувати проблеми у поведінці дітей» Джона Бержерона.
Оскільки зараз спостерігається процес активізації та плідної співпраці християн задля вирішення проблеми сирітства не лише в Україні, а й по всьому світу, Саміт мав на меті ще й допомогти розвитку та розповсюдженню бачення “країни без сиріт” на території, як мінімум, Східноєвропейського регіону. Саме тому на заході були численні делегації з Білорусії, Молдови, Росії, Румунії та представники низки інших країн, у яких такі рухи вже почали свою роботу або тільки формуються.
Важливою подією Саміту стало оголошення про сформовану команду “Світу без сиріт”, робота якої буде спрямована на поширення цієї концепції. Керівником та координатором цієї команди став Руслан Малюта. А почесну місію президента Альянсу “Україна без сиріт” взяв на себе Роман Корнійко.
Коментуючи усі ці події та підводячи підсумки Саміту, Руслан Малюта зазначив наступне: “Ідею, щоби кожна дитина-сирота потрапила в люблячу сім’ю, я називаю вірусом, який не можна локалізувати. І цей вірус не людський, а Божий. Хоч Україна – не єдине джерело його розповсюдження, концепція «країни без сиріт» була народжена саме тут. На сьогодні немає організації «Світ без сиріт». Натомість є бачення та команда людей з різних сфер і країн, яку мені випала честь координувати. І я вірю, що спільними зусиллями можна змінити ситуацію з дітьми-сиротами, дітьми груп ризику загалом. Адже, коли заходить мова про сиріт, не зовсім правильно говорити про тисячі чи мільйони. Кожна життєва історія дитини, сім’я якої буде збережена, або вона отримає нову, є  великою цінністю!”
Організатори відзначають, що, в цілому, Саміт надав можливість подивитись на проблему сирітства в контексті різних країн, поділитись досвідом, а служителі повернулись додому з уже сформованими ідеями, напрацьованими методиками та контактами, які допоможуть їм у подальшій роботі. Цей захід засвідчив ключову роль, яку відіграють Церкви і віруючі люди в цьому питанні, готовність до ґрунтовної співпраці між Церквами, громадами та організаціями, і наявність успішного досвіду, який відповідає найвищим міжнародним стандартам у сфері захисту дітей та сімей.
Альянс “Україна без сиріт” виражає щиру подяку усім людям та організаціям, які долучились до проведення Східноєвропейського міжконфесійного саміту священнослужителів “Захисти сироту – зміни майбутнє”.

З повним переліком спонсорів, партнерів та організаторів Саміту, можна ознайомитися на сайті: www.summit2013.kiev.ua, а про більш детальну інформацію щодо перебігу заходу читайте на офіційному сайті Альянсу “Україна без сиріт” www.ukrainabezsyrit.org

Попередня На Рівненщині більше 30 тисяч християн віри євангельської
Наступна Праця заради майбутнього з оцінкою «добре»

Вам також може сподобатися

Новини братерства

На Кореччині дитячий табір для 80 дітей християни провели безкоштовно

На 5-денному літньому дитячому таборі, який проходив з 6 по 10 серпня у с. Користь Корецького району, що на Рівненщині, побували діти із с. Городища, Самостріл та Користі.

Новини братерства

Церкви Тернопільщини направили шість вантажівок із допомогою мешканцям Харкова та одну для ЗСУ

Наприкінці грудня п’ятидесятницькі церкви Тернопільщини зібрали та відправили в деокуповані

Новини братерства

Петро Порошенко: «Україна має на високому рівні відзначити 500-річчя Реформації у 2017 році»

   Під час зустрічі з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій 23 квітня Президент України заявив про те, що Україна має на високому рівні відзначити 500-річчя Реформації у 2017 році.