Липень 9, 2012 0 552 Переглядів

Щоби утримувати молодь в церквах, треба навчати їх лідерству

Такою була позиція Давида Вандепута, керівника П’ятидесятницької спільноти молодіжних лідерів Європи PEFI на панельній дискусії «Досвід європейської молоді: уроки та застереження», яка відбулася в рамках XV Всеукраїнського молодіжного фестивалю, що проходить на Житомирщині з 5 по 12 липня.
Учасниками дискусії були представники вищого духовенства Церкви християн віри євангельської України, які починали своє служіння в роботі з молоддю, та нинішні регіональні молодіжні керівники. На експертній зустрічі говорили про проблеми виховання християнської молоді в церквах, обмінювалися досвідом ефективних методик та обговорювали шляхи подолання прірви між старшим та молодшим поколінням.
 «Цей захід для того, щоб узяти уроки на основі європейських помилок у вихованні молоді в церкві, – каже Богдан Левицький, відповідальний за молодіжне служіння від ЦХВЄУ. – Заборони – це неефективний метод виховання. Забороняючи, треба пропонувати альтернативу, і якщо молодь не знайде її в церкві, тоді шукатиме її поза церквою».
Давид Вандепут належить до церкви християн віри євангельської і є головуючим над молодіжними керівниками церков ХВЄ у Європі. На його думку, занепад моралі та духовності серед європейської молоді пояснюється зменшенням сильних лідерів у церквах, які б могли показати приклад та повести за собою. Підйом нових лідерів у церквах є пріоритетним завданням і не лише в Європі, але і в Україні. Саме незадіяна та пасивна молодь найчастіше стає жертвами як інтелектуальної, так і духовної деградації.
На превеликий жаль, молодіжні служителі втрачають особистий контакт з молодіжною аудиторією і взагалі не розуміють їхніх проблем. Позбавлені належної уваги, молоді люди віртуалізують свої стосунки та починають змішувати християнські цінності зі світськими. «Нам треба інвестувати у розвиток нових лідерів, – каже Вандепут. – Церкві потрібні не лише ті лідери, які вміють добре організувати, але, в першу чергу, ті, які покликані працювати у духовній сфері».
На панельній дискусії також наголошувалося на тому, що у розвитку молодіжної культури не потрібно орієнтуватися на іноземні методики – вони не завжди спрацьовують, а часто й взагалі шкодять, потрібно шукати підхід відповідно до ментальності народу. «У церквах є люди, так звані, прихожани, які лише присутні, але рішення служити людям та Богу ще не визріло, – ділиться спостереженнями Давид. – Наша мрія – провести молодіжний з’їзд на 1 млн. молоді, щоби пробудити вже воцерковлених християн».
По суті, на Україні Малинфест і є таким з’їздом, на якому ведеться подвійна робота як з воцерковленими християнами, так і тими, хто ще не навернений до конкретної християнської спільноти.
«Еталоном інтелігентності є християнство, і це потрібно показати для молоді, а це можливо лише тоді, коли церковне духовенство житиме не в ногу зі світом, а в ногу із часом, – підсумував Богдан Левицький і додав: – Українські церкви не повторять негативного досвіду Європи, бо вже зробили перший і успішний крок до подолання розриву між старшим і молодшим поколінням, організувавши такий фестиваль, на якому зібралася 4-тисячна молодіжна аудиторія, поповнити яку хотіло навіть 130 представників з Білорусії».
Довідка
PEFY (Pentecostal European Fellowship of Youth Ministries) – християнська організація, яка об’єднує молодіжних лідерів з усієї Європи для обговорення проблем роботи з християнською молоддю та продумування стратегії і тактики молодіжного служіння та обміну досвідом.
Організація нараховує близько 1 млн. 300 тис. учасників. До її складу входять лідери із 26 союзів Європи. Країни, залучені до діяльності організації в 2012 році: Австрія, Бельгія, Боснія, Чехія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Болгарія, Угорщина, Косово, Литві, Нідерландах, Польщі, Словенія, Словакія, Швеції, Швейцарії.
Прес-служба ЦХВЄУ

Попередня «Доля України не в руках політиків, а в руках Ісуса Христа»
Наступна Прес-служба Малинфесту-2012 провела практичні семінари з журналістики та PR

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Михайло Паночко зустрівся з українськими філософами та релігієзнавцями

          На запрошення керівництва Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України старший єпископ  ЦХВЄУ Михайло Паночко 17 травня 2013 зустрівся з колективом Інституту. Адже науковці завжди мають інтерес щодо  стану, тенденцій та розвитку п’ятидесятницького руху в Україні та загалом в світі.

Новини братерства

Старший єпископ ЦХВЄУ обговорив з директором Іnternational Aid Trust перспективи подальшої співпраці

2 жовтня 2012 року старший єпископ Церкви християн віри євангельської України Михайло Степанович Паночко провів зустріч з Бернардом Кокером…

Новини братерства

Михайло Паночко: «Російські пастори уникають слова «агресія» щодо стосунків Росії та України»

  На запрошення глав євангельських церков Росії 9-11 квітня представники українських євангельських об’єднань відвідали Ізраїль (російська сторона відмовилась приїхати до України, і тому зустріч була організована на нейтральній території в Єрусалимі)