Листопад 16, 2015 0 1554 Переглядів

Близько 80 євангельських спікерів служили на Східноєвропейському лідерському форумі-2015

     З 11 по 14 листопада київська церква «Філадельфія» приймала Східноєвропейський лідерський форум (СЕЛФ), який став рекордним за кількістю спікерів та тематичних секцій. Поряд з такими традиційними напрямками навчання як апологетика, місіонерство, церковне лідерство та ін. були відкриті три нові секції – «Християнство і бізнес», «Університет», «Волонтерство і капеланство».

     Традиційно серед спікерів форуму є багато служителів Церкви віри євангельської України.

     «Брат Ярослав Лукасик, директор СЄЛФ, запросив  мене на цей форум, де я викладав семінар про те, як передавати естафету служіння в християнській сім’ї, – ділиться єпископ Михайло Мокієнко. – Дякую Богу, що допоміг нам з дружиною не тільки народити дітей, але й виховати їх у християнському дусі, вкласти їхні серця любов до служіння. У нашій родині – вже четверте покоління продовжує служити Господу».

     Під час секції Михайло Михайлович навів дані дослідження, проведеного Асоціацією Біллі Грема: у переважній більшості випадків у третьому поколінні діти віруючих батьків втрачають запал і ревність до служіння. Як цьому запобігти, щоб серед  молоді було менше тих, кого називають абревіатурами ДВР і БМВ (діти віруючих батьків та біль-менш віруючий – ред.)?  Але щоб молодь говорила, як Ісус Навин: «Я і мій дім – ми будемо служити Господу».

     «На цьому форумі я особисто мав можливість освіжити деякі істини, обновитися, почути дещо нове. Особливо торкнулася промова професора із Америки  Джесcі Л. Джеймса, про те, що нам потрібно вести духовну боротьбу не тільки за душі людей, але й за їхні уми, що треба працювати в навчальних закладах» – зазначив єпископ.

     Завідувач відділу освіти ЦХВЄУ Віктор Вознюк цього року викладав на двох секціях: християнське лідерство і євангелізація.

     «Я вже п’ятий раз на СЄЛФ і зауважую, що є позитивна динаміка: по-перше – у кількості спікерів, по-друге у кількості зацікавлених християн. Під час лідерської секції ми доволі відверто говорили про речі, які на фоні свого духовного рівня і статусу немало служителів часто упускають – про азбуку спілкування з Богом, «духовну лінь», служіння власній сім’ї та ставлення до випробувань. У нас склалася така гарна атмосфера в дискусії».

     На євангалізаційній секції Віктор Володимирович викладав  про темні плями в історії України, на які мають звертати увагу євангелісти, несучи Велике доручення нації. Адже Україна проходила непросту дорогу, і за радянщини стикнулася з атеїзмом, окультизмом, антисемітизмом, лжепатріотизмом…

     «Це ті темні плями в Історії України, які мають наслідки, і тому з ними треба обов’язково щось робити, – переконаний Віктор Вознюк. – Є приклади в історії, наприклад Німеччина, яка на офіційному рівні покаялася перед євреями. Моя думка, що ми маємо закликати до дій у цьому напрямку наших можновладців. Звичайно, є в Україні і хороші тенденції: такі, як ленінопад – це рух до того, щоб покінчити із атеїзмом. Але у нас ще є ряд питань, які стоять перешкодою у потужному євангелізаційному процесі, який ми називаємо «пізній дощ».

     На молодіжній секції СЄЛФ  одним зі спікерів традиційно служив Богдан Левицький, завідувач відділу молоді ЦХВЄУ.

     «Мені приємно, що у цьому році на форумі значно більше людей, кількість учасників молодіжної секції порівняно з минулим роком зросла удвічі. Молодь гарно орієнтуються у політичній ситуації, вона бачать в який час ми живемо і наскільки дорогий цей час у ділі Божому, – розповідає Богдан Петрович. – Вона створює молодіжні клуби,  домашні групи, задіяна в інших проектах. І я просто радію спостерігаючи за їх роботою».

      Як поділився Богдан Петрович, цей  форум  став для нього особисто ще одним покликом діяти, служити і надалі заохочувати молодих людей, щоб вони приносили плід Господу. «Я бажаю молоді, щоб була міцна у вірі.  Бо гарний старт – добре, але важливо  добігти до фінішу. Тому важливо не форсували події, а поступово, наполегливо досягали цілі. Молодь усвідомлює, що нам зараз необхідно об’єднавшись стати в проломі за нашу країну, за євангельську віру».

     Ідея СЕЛФ –  відкрити потенціал церкви для суспільства. Іншими словами, щоб євангельська церква стала зрозумілою людям у світі. І цей форум став ще одним кроком на шляху до цієї мети. 

     Як планується, у 2016 році пройде  9-12 листопада.

     Детальніше про СЕЛФ-2015 читайте у мережі фейсбук  

Попередня Як зробити служіння чоловіка успішнішим? – нотатки сестринської конференції м. Києва
Наступна Михайло Паночко - християнам Франції: "Це ваш час, щоб заспокоювати та зцілювати любов’ю та силою Господа!"

Вам також може сподобатися

Благовістя

Нотатки з “Господнього Ковчегу” – церква у місті Ржищеві святкувала День подяки й річницю відкриття Дому молитви

Осінь залила землю теплими бурштиновими кольорами, краєвиди обабіч траси вбирають

Новини братерства

Старший єпископ відвідав церкви Ківерцівського району на Волині (ФОТО)

1 серпня старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко відвідав церкви на

Новини братерства

Новий директор Департаменту у справах релігій та національностей Михайло Мошкола відвідав Головний Офіс ЦХВЄУ

У вівторок, 5 листопада 2013 року, новопризначений директор Департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури України Михайло Іванович Мошкола…