Квітень 29, 2022 5 533 Переглядів

«Нам випала нелегка місія – служити людям з порушеннями слуху у тривожні часи» – Павло Смаль

Життя в період війни є важким випробуванням для усіх людей, а особливо ж для людей з інвалідністю. Про служіння особам з порушеннями слуху розповідає  директор профільного Департаменту братерства та обласні відповідальні за служіння.

«У цей складний час, серед жаху і болю, церква має нові виклики та активно працює на Божій ниві, – каже  Павло Смаль, директор Департаменту праці серед людей з порушеннями слуху УЦХВЄ. – З початком війни робота Департаменту дещо трансформувалася, але не занепала. Багато людей з порушеннями слуху та наших перекладачів жестової мови, які жили на сході країни, були змушені залишити свої домівки і переїхати до центральних та західних областей або ж за кордон.

У Маріуполі, де багато будинків просто знищені, де голод, холод та обмежений доступ до інформації, деякий час, до евакуації, глухі переховувалися разом з іншими людьми у підвалі Дому молитви. Оскільки там комунальні системи працювали автономно, Дім Божий рятував людям життя не лише духовно, а й у буквальному розумінні: практично всі будівлі навколо постраждали, а церква стоїть цілісінька. По великій Божій милості більшість глухих евакуйовано і зараз перебувають у відносній безпеці».

У центральних областях багато людей залишилося у своїх домівках. Сім’я Валерія та Лариси  Бондаренків розповідає, що люди з порушеннями слуху у цьому регіоні активно долучилися до волонтерських команд. Глухі плели маскувальні сітки, допомагали готувати приміщення для переміщених осіб, розносили продукти тим, хто потребував, приймали людей у своїх домах. У Вінниці люди з порушеннями слуху активно брали участь у волонтерській місії Латвійської організації із допомоги глухим.

Західний регіон у ці нелегкі часи став надійним тилом для всієї країни. Мільйони людей (в тому числі люди з порушеннями слуху) знайшли там прихисток. Дехто з них проживає у церковних приміщеннях, декому надали житло у приватному секторі. Для них проводять служіння з перекладом на жестову мову, спілкування та зустрічі (Волинь, Івано-Франківщина).

Зокрема, Благодійний фонд «Кольори тиші» активно надає допомогу потребуючим на Івано-Франківщині. За словами служителів Романа та Ірини Мельничуків від початку війни фонд зміг прийняти і розселити десятки людей з порушеннями слуху з різних постраждалих регіонів країни.

«Зокрема ми прийняли 7 сімей та ще 25 осіб (в основному жінки та діти) із Запорізької області, 7 людей з Київської області, 32 особи з Донецької області, Харкова та Краматорська. Також наш фонд займається ремонтом одного з Карпатських готелів аби мати змогу прийняти глухих з Миколаєва та Слов’янська» – розповідає Роман Мельничук.

Варто згадати й про Львів, як найбільший гуманітарний хаб країни. Як повідомив завідувач відділу праці серед людей з порушеннями слуху у області Віталій Філіп, необхідну допомогу отримали понад 100 осіб з порушеннями слуху та сім’ї, у яких є нечуючі особи. Перекладачі жестової мови волонтерять разом з церковною молоддю на залізничних вокзалах, надають приватні консультації через соцмережі та інші комунікативні платформи. Львівська Богословська Семінарія надала своє приміщення для облаштування місць перепочинку для осіб, які виїжджали за кордон. Волонтери – студенти та працівники ЛБС- підтримують зв’язок з перекладачами і мають змогу надати відповідну допомогу особам з порушеннями слуху.

        Смаль Павло також зазначив, що високим показником якісної роботи перекладачів жестової мови є пропозиція однієї з країн ЄС щодо співпраці. Було запрошено двоє людей для онлайн перекладу глухим людям, які працюють на різних виробництвах за кордоном. Це чудова можливість представити церкву як такий суспільний інститут, де враховано потреби всіх верств населення. Також, директор департаменту поділився планами на майбутнє щодо зустрічей як онлайн, так і офлайн форматів.

«Кожне покоління має свої виклики. Нам випала почесна і нелегка місія – нести людям з порушенням слуху світло спасіння і надію у тривожні часи. Наша молитва до Бога не лише про захист і підтримку, а й про мир та перемогу. Нехай Божа милість буде над нами» – підсумовує Пасло Смаль.

Оксана Сухарина

Попередня На Пасху в Старому селі на Рівненщині відкрили новий Дім молитви
Наступна Вивести на якісно новий рівень роботу церков з гуманітарними вантажами в Україні має на меті Комітет УЦХВЄ

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Благословення твого дому: у церкві «Філадельфія» провели день сім’ї

Приємне свято для подружніх пар влаштували у Київській церкві «Філадельфія» з нагоди 21 року народження громади. В п’ятницю, 1 листопада, до Дому молитви, що на вулиці Голосіївській,57 приїхало понад сімдесят християнських подружжів.

Новини братерства

Рада Церков закликає владу не заважати доброчинності, а громадян – зберігати мир

   26 листопада у Києві відбулося чергове засідання Всеукраїнської Рада Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО), під час якого керівники церков схвалили звернення до Президента України.

Новини братерства

На Рівненщині християни-меценати фінансували приведення літніх таборів відпочинку для дітей

   Голова селищної ради смт. Рокитне, що на Рівненщині, Руслан Дубовець висловив щиру вдячність церковній громаді ХВЄ за організацію дитячого дозвілля на…