Червень 15, 2022 0 364 Переглядів

Відійшов до небесних осель єпископ Василь Бровка

«Спогадуйте наставників ваших, що вам говорили Слово Боже; і, дивлячися на кінець їхнього життя, переймайте їхню віру» (До Євреїв 13:7)

Відійшов до небесних осель благословенний чоловік Божий, давній служитель церкви, єпископ Тернопільського обласного об’єднання УЦХВЄ з 1993 року по 2000 рік Василь Бровка.

Василь Максимович народився 15 вересня 1939 року в селі Колодне Збаразького району Тернопільської області в сім’ї віруючих батьків. Як і інші віруючі діти в часи Радянського Союзу часто був принижуваний, з нього дуже часто насміхалися. Після армії працював у місцевому колгоспі. А в 1962 році прийняв водне хрещення і став членом місцевої  п’ятидесятницької церкви.  У1967-му його обрали на служіння диякона, а у  80-му рукопоклали на служіння пресвітера.

В листопаді 1989 року відбулася перша конференція ХВЄ в Тернополі, під час  якої Василя Бровку призначили заступником обласного пресвітера Григорія Черненка.

Це був період реєстрації церков, доводилося багато їздити по області, вести роз’яснювальну роботу. Почали робити євангелізаційні зібрання в сільських клубах на стадіонах, в Тернополі на Співочому полі та в інших місцях. Багато людей виходило на заклик до покаяння, відкривалися нові церкви.

У листопаді 1993 року Василь Бровка був обраний старшим пресвітером Тернопільської області. Це були часи економічної скрути, у які церква продовжувала рости.

У 2000 році Василь Бровка емігрував до США, та вже через  два роки повернувся на батьківщину, де продовжив служіння у якості заступника старшого пресвітера Володимира Терещенка.

Разом з дружиною Ганною Дмитрівною вони виховали п’ятеро синів і дочку. Всі діти віруючі.

«Молюся за всю Церкву Христову, за здорову науку у всіх церквах та за всіх служителів.

До зустрічі у ніг Спасителя Христа!» – говорив у останні роки свого життя  Василь Максимович.

Від імені Правління та Комітету УЦХВЄ сердечно співчуваємо рідним та близьким, а також церкві покійного. Молимося про Господню втіху до всіх засмучених його відходом. Пам’ятаймо його приклад віри та будьмо добрими наслідувачами для слави Ісуса Христа.

На фото: Василь Бровка із старшим єпископом УЦХВЄ Михайлом Паночком та старшим пресвітером Тернопільщини Віталієм Яцюком

Попередня УЦХВЄ напрацьовує Національну програму душпастирської допомоги людям, які травмовані в результаті війни
Наступна На свято П’ятидесятниці дві церкви на Рівненщині відзначили ювілей

Вам також може сподобатися

Новини

Керівництво Київського СІЗО подякувало в’язничним капеланам за підтримку

Щиру подяку служителям УЦХВЄ за регулярну підтримку в умовах воєнного

Новини

Служителі п’ятидесятницьких церков Польщі приймають біженців та возять в Україну допомогу

Під час недільного зібрання у Львівській церкві «Жива надія» прозвучала