Червень 15, 2022 0 599 Переглядів

Відійшов до небесних осель єпископ Василь Бровка

«Спогадуйте наставників ваших, що вам говорили Слово Боже; і, дивлячися на кінець їхнього життя, переймайте їхню віру» (До Євреїв 13:7)

Відійшов до небесних осель благословенний чоловік Божий, давній служитель церкви, єпископ Тернопільського обласного об’єднання УЦХВЄ з 1993 року по 2000 рік Василь Бровка.

Василь Максимович народився 15 вересня 1939 року в селі Колодне Збаразького району Тернопільської області в сім’ї віруючих батьків. Як і інші віруючі діти в часи Радянського Союзу часто був принижуваний, з нього дуже часто насміхалися. Після армії працював у місцевому колгоспі. А в 1962 році прийняв водне хрещення і став членом місцевої  п’ятидесятницької церкви.  У1967-му його обрали на служіння диякона, а у  80-му рукопоклали на служіння пресвітера.

В листопаді 1989 року відбулася перша конференція ХВЄ в Тернополі, під час  якої Василя Бровку призначили заступником обласного пресвітера Григорія Черненка.

Це був період реєстрації церков, доводилося багато їздити по області, вести роз’яснювальну роботу. Почали робити євангелізаційні зібрання в сільських клубах на стадіонах, в Тернополі на Співочому полі та в інших місцях. Багато людей виходило на заклик до покаяння, відкривалися нові церкви.

У листопаді 1993 року Василь Бровка був обраний старшим пресвітером Тернопільської області. Це були часи економічної скрути, у які церква продовжувала рости.

У 2000 році Василь Бровка емігрував до США, та вже через  два роки повернувся на батьківщину, де продовжив служіння у якості заступника старшого пресвітера Володимира Терещенка.

Разом з дружиною Ганною Дмитрівною вони виховали п’ятеро синів і дочку. Всі діти віруючі.

«Молюся за всю Церкву Христову, за здорову науку у всіх церквах та за всіх служителів.

До зустрічі у ніг Спасителя Христа!» – говорив у останні роки свого життя  Василь Максимович.

Від імені Правління та Комітету УЦХВЄ сердечно співчуваємо рідним та близьким, а також церкві покійного. Молимося про Господню втіху до всіх засмучених його відходом. Пам’ятаймо його приклад віри та будьмо добрими наслідувачами для слави Ісуса Христа.

На фото: Василь Бровка із старшим єпископом УЦХВЄ Михайлом Паночком та старшим пресвітером Тернопільщини Віталієм Яцюком

Попередня УЦХВЄ напрацьовує Національну програму душпастирської допомоги людям, які травмовані в результаті війни
Наступна На свято П’ятидесятниці дві церкви на Рівненщині відзначили ювілей

Вам також може сподобатися

Новини

Комітет ВР повторно розгляне правки до законопроекту 0931

У вівторок парламент не буде розглядати резонансні зміни в сфері

Новини

«В Україні зростає потреба у служінні вдовам, не тільки у церквах, а й поза ними» – Віра Деркач  

25-26 вересня 2021 р. в Києві, у головному офісі братерства УЦХВЄ відбулася перша всеукраїнська зустріч

Новини

У Києві відбулася звітно-виборна конференція Міжнародної Асамблеї Християн Віри Євангельської

25-27 вересня 2018 року у домі молитви церкви «Філадельфія» відбулася