Січень 26, 2023 0 448 Переглядів

«Дякую вам за цю вашу єдність», – Папа Римський Франциск делегатам Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій

24-26 січня 2023 року з ініціативи Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій відбувся візит її офіційної делегації до Ватикану. Українську Церкву Християн Віри Євангельської представляв перший заступник старшого єпископа Анатолій Козачок.

Центральною темою під час зустрічі делегації ВРЦіРО з Папою Римським Франциском стало об’єднання зусиль релігійних діячів України та світу в протистоянні російській агресії «задля перемоги правди та встановлення справедливого миру».

Члени делегації щиро подякували Папі за молитовну та моральну  підтримку, а також за надану гуманітарну допомогу, яка продовжує надходити.

Серед низки питань, які були порушені учасники зустрічі – можливості повернення на Батьківщину депортованих окупаційною владою РФ громадян України, перш за все дітей, військовополонених та несправедливо ув’язнених осіб. Також забезпечення їхніх прав згідно з міжнародними гуманітарними нормами.

«Дякую вам за цю вашу єдність, це для мене багато значить. Це схоже до дітей в сім’ї, де один є там, інший – деінде, але коли мама хвора, всі збираються разом», – сказав Папа Франциск, підкреслюючи, що в цьому випадку не йдеться про єврейську, ісламську, християнську, православну чи католицьку Україну, але про «маму Україну», задля якої всі гуртуються разом. «Це приклад перед обличчям величезної поверховості, яку сьогодні бачимо в нашій культурі», – підкреслив священнослужитель.

На згадку про зустріч представники Ради подарували Папі Франциску картину із зображенням мирної України, намальовану українськими дітьми, та зменшену копію скульптури Архістратига Михаїла, що стоїть у парку на «Володимирській гірці» в Києві. Анатолій Козачок презентував  главі  Римо-католицької  церкви пам’ятну медаль, присвячену 100-літтю  п’ятидесятницького пробудження в Україні.

Делегація ВРЦіРО також мала зустріч із Державним Секретарем Ватикану кардиналом П’єтро Пароліном та Секретарем з відносин із державами архієпископом Полом Галлахером. Говорили про проблеми в Україні, зокрема на тимчасово окупованих територіях та про можливі шляхи їх вирішення. Плідні зустрічі ВРЦіРО відбулися з префектами чотирьох Дикастерій Ватикану.

З нагоди завершення Тижня молитов за християнську єдність члени української делегації взяли участь на молитві, яку Папа Франциск звершив у римській базиліці святого Павла. Вони також відвідали собор Святої Софії в Римі, осередок УГКЦ, лікарню «Дитя Ісус», де наразі проходять лікування українські діти, зустрілися з Послом України при Святому Престолі Андрієм Юрашем та дали пресконференцію для медіа.

Візит відбувся за підтримки Апостольського нунція в Україні архієпископа Вісвалдаса Кулбокаса.

Для довідки

Даний візит до Ватикану став продовженням зустрічей ВРЦіРО зі світовими релігійними діячами під час їхніх візитів до України та міжнародних поїздок ВРЦіРО. Серед таких можна назвати зустріч з Папою Іваном Павлом ІІ (2001 р.) та Державним секретарем Ватикану кардиналом П’єтро Пароліном (2016 р.), Головним Рабином Ізраїлю Ісраелем Мейром Лау (2019 р.), Вселенським Патріархом Варфоломієм (2021 р.), Архієпископом Кентерберійським Джастіном Уелбі (2022 р.).

За матеріалами сайту vrciro.org.ua

Фоторепортаж: Андрій Сидор

Попередня Від приймання переселенців у LIFE-центрі до купівлі Starlink – чим живе церква «Слово Віри» у Польщі
Наступна Буржуйки, теплі речі та харчі доставили у звільнені Козацьке та Веселе на Херсонщині  християни з Одещини

Вам також може сподобатися

Новини

Долучайтеся до Національної молитви за Україну 6 червня о 19.00

П’ятий Національний день молитви за Україну відзначатимуть у Києві 6