Від приймання переселенців у LIFE-центрі до купівлі Starlink – чим живе церква «Слово Віри» у Польщі
У громаді УЦХВЄ «Слово віри» в м. Варшаві (Польща) відбулася звітна конференція. В рік воєнної кризи українські християни у Польщі разом з партнерами зі всього світу стали руками милосердя для мільйонів переселенців.
Члени церкви зустрічають людей на кордоні, забезпечують їх їжею, одягом та іншими необхідними речами. Надають житло в орендованих будівлях, перевозять із Польщі до інших країн Європи, допомагають з виїздом до США та Канади. Загалом через церкву «Слово віри» допомогу отримали понад 100 000 біженців.
У серпні у Варшаві відкрили LIFE-центр, де людей приймають та надають практичну допомогу: одяг, харчі, курси польської та англійської мови, послуги перукаря. Християни також надають емоційну, психологічну та духовну підтримку, дають можливість переселенцям формувати нові дружні стосунки, спілкуючись за чашкою кави. Проводять тематичні зустрічі для освітян, науковців, художників. Мета яких допомогти адаптуватися, продемонструвати професійні вміння та згуртуватися для допомоги рідній землі у важкий воєнний час.
У центрі приділяють увагу як дорослим, так і дітям та молоді. З початку роботи LIFE-центр відвідали більш ніж дві тисячі людей. Окрім Варшави аналогічний цент відкрито у Любліні, планується відкрити в Лодзі та ще в кількох містах Польщі.
***
Крім роботи з переселенцями, церковна громада бере участь у підготовці та доставленні в Україну гуманітарної допомоги: харчових продуктів, одягу, медикаментів та інших предметів першої необхідності. На сьогодні в Україну вже відправлено близько 3000 тонн вантажів.
У зимовий час українці опинилися перед такими викликами як відсутність світла та тепла через ураження енергетичної інфраструктури ворожими ракетами. Відтак церква придбала та передала 200 генераторів різної потужності.
Серед вантажів, що церква «Слово віри» придбала та передала в Україну – термобілизна, взуття для військових, системи супутникового інтернету Starlink та багато іншого.
***
У році, що минув, церква відкрила дитячий садочок. Він є інтеграційним середовищем для українців і поляків, де виховують дітей на основі християнських цінностей. Головна ідея садочка зосереджена на створенні атмосфери безпеки та прийняття, розвитку цікавості дітей до світу та формуванні в них хороших звичок. Впроваджена розширена програма з вивченням іноземних мов.
У співпраці з представником Асамблеї Бога США Василем Войтовичем на базі церкви у Варшаві було проведено першу місіонерську школу, яку закінчили 26 місіонерів, яких готували до посвяченого довгострокового служіння народам Європи.
Продовжує потужно розвиватися місія «Маранафа», основна ціль якої повернути Європу до християнських коренів, підготувати служителів та лідерів європейського суспільства, які йдуть за Христом в силі Святого Духа, мають матеріальну, духовну та душевну підтримку. На сьогодні місія нараховує майже 50 членів, об’єднаних спільною метою.
«2022 рік став для нас роком викликів, довіри Богу та рішучих кроків,- каже старший пастор церкви «Слово віри» Олександр Дем’яненко. – Ми кілька років поспіль молилися до Бога, щоб мати своє приміщення для підготовки служителів та лідерів європейського суспільства. Сьогодні ми маємо можливість створити духовно-просвітницький центр у Варшаві та сформувати єдиний комплексний заклад для реалізації проєктів місіонерської та лідерської шкіл, у тому числі для дітей та молоді, майданчик для проведення євангелізаційних заходів та підтримки біженців, мовних курсів та адаптації».
За словами пастора, уже знайшли для цього хороше приміщення площею 540 кв.м і зібрали половину коштів на його придбання. Збір коштів продовжується і до цієї доброї справи можуть долучитися всі, хто має таку можливість.
Вам також може сподобатися
«Три речі, що підтримують вогонь П’ятидесятниці» – звітну конференцію УЦХВЄ присвятили сторіччю пробудження в Україні
Звітна конференція УЦХВЄ цього року пройшла 19-20 травня на Рівненщині.
Михайло Паночко: «Маємо зважати на дві сторони євроінтеграції»
Нещодавній візит делегації Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій до Брюсселю у черговий раз показав – на шляху євроінтеграції ще є перешкоди (насамперед у площині права та моралі), які належить подолати.
Єпископ Паночко: ветування цього законопроекту є єдиним можливим рішенням, здатним не допустити загострення міжцерковних конфліктів та збурення релігійної спільноти
Старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко звернувся до Президента України …