Жовтень 21, 2020 0 777 Переглядів

«У розмові з Президентом ми підняли питання про захист моралі та протидію гендерній ідеології» – Михайло Паночко про зустріч на Банковій

19 жовтня Президент України Володимир Зеленський запросив до себе представників Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. Темою  обговорення стало запобігання поширенню COVID-19, безробіття, сімейна політика, захист суспільної моралі та руйнівний вплив гендерної ідеології. Детальніше розповісти про зустріч ми попросили старшого єпископа УЦХВЄ Михайла Паночка.

 У першу чергу Володимир Зеленський попросив представників Ради допомогти у протидії поширенню COVID-19 та спонукати вірян дотримуватись карантинних заходів. Зокрема, уникати великих скупчень людей та дотримуватися дистанції в зібраннях, практикувати богослужіння в онлайн-режимі. На що отримав цілковиту підтримку.

– Як відомо, ВРЦіРО постійно ініціює контакти з владою, з якими питаннями ви прийшли до ОП цього разу?

– Ми підняли низку суспільно-політичних проблем. Зокрема, глава УГКЦ Святослав у своєму виступі говорив, що наслідки карантину в зв’язку з епідемією коронавірусу негативно позначилися на соціальному житті людей. Він навів статистичні дані, згідно з якими чверть населення України перебуває за межею бідності, 80 % це пенсіонери. Крім того, зростає кількість безробітних – сьогодні їх в Україні вже близько двох мільйонів. І ці питання мають бути у центрі уваги влади.

Голова ВСЦ ЄХБ Валерій Антонюк звернув увагу Президента на питання легалізації канабісу (марихуани) у медичних цілях. Церкви, як і суспільство, сьогодні турбує, що піклування про хворих може перетворитися у банальне поширення так званих легких наркотиків. Це є значною небезпекою, особливо для молоді.

Крім цього, учасники зустрічі порушили питання  щодо державної сімейної політики. Сьогодні необхідно створити або ж реорганізувати відповідне міністерство, запровадити державну програму підтримки сім’ї, яка буде забезпечуватись реальними коштами з бюджету.

– Михайле Степановичу, Ви говорили про загрози які несе занепад моралі та гендерна ідеологія. Які кроки до розв’язання цих проблем Ви бачите?

– Аморальність руйнує суспільство зсередини. Римська імперія розвалилась не через війни, а через  втрату орієнтирів та загальний моральний занепад – це уроки історії. Я в свою чергу говорив про необхідність створення в Україні спеціального органу із захисту суспільної моралі. До лютого 2016 року функцію такого «морального фільтра» в нашій країні виконувала Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі. Однак  НЕК ліквідували.

Я прямо запитав Володимира Зеленського: чи забезпечують  наші поліція, суди та  прокуратура (на котрих покладене це завдання) якісне виконання Закону «Про захист суспільної моралі» на належному рівні? У відповідь отримав лише промовисту посмішку.  Очевидно, що не забезпечують.

– Попри багаторазові звернення ВРЦіРО припинити поширення в Україні гендерної ідеології, цей процес продовжується…

– На жаль так. І ми це теж констатували в розмові з Президентом. Гендерна ідеологія просочується в законодавство у сферах відповідальності МОН, Мінсоцполітики та інших міністерств. Це відбувається під «солодким» соусом забезпечення рівності прав жінок і чоловік, протидії домашньому насильству, європейської інтеграції, участі України в міжнародному Партнерстві Біарріц тощо.

Отже, я висловив позицію ВРЦіРО, і вчергове закликав  Главу держави не допускати впровадження терміну «гендер», як неправового, в українське законодавче поле.

«Під час інавгурації Ви клали руку на Пересопницьке Євангеліє, – сказав я. – прошу Вас, частіше читайте цю Книгу». Зокрема, порекомендував 24 розділ Євангелія від Матвія, де йдеться про події останнього часу: війни, голод, намножиться розбрат та розпуста. Нехай ці євангельські тексти будуть для всіх нас пересторогою.

Як приклад, привів історію Ізраїлю: коли вони відступали від Бога, то тяжко потерпали, коли ж слідували Його святій волі, то мали успіх. Цей простий принцип описано у книзі «Глибоке коріння» Джеффа Фонтейна, яку я подарував  Президенту. Вона розповідає про цінності та засади, завдяки яким Європа стала заможною та стабільною. Залишаєтьсябезперечною істиною, що моральне здоров’я нації є основою нашого успіху.

 

Попередня Євангельський Теологічний Університет вручив дипломи докторів та магістрів богослов’я випускникам 2020
Наступна ПОЛТАВЩИНА: пастори відвідали місіонерські сім’ї

Вам також може сподобатися

Актуальне інтерв’ю

Ростислав Мурах: «Маю мрію — щоб у кожному райцентрі області була церква нашого братерства»

Представляємо область. Старший пресвітер церков ХВЄ Хмельницької області Ростислав Мурах:

Новини

Понад 15 000 людей пройшли вулицями Києва урочистою Ходою на захист сімейних цінностей

Четверта Всеукраїнська хода на захист дітей та сімей, що проходить

Новини братерства

Турбота про здоров’я: баланс віри та зусиль — тема журналу “Благовісник”

За два тижні до закінчення непростого та тривожного 2020 року