Жовтень 8, 2020 0 884 Переглядів

«Все, що маємо – це результат багаторічних молитов…» Церква в селищі Вишнівець днями відзначила 90 років

У п’ятидесятницькій церкві селища Вишнівець Збаразького району Тернопільської області на початку жовтня святкували ювілей – 90 років від дня заснування.

Історія цього зібрання розпочалася восени 1929 року. Двоє мешканців Вишнівець Петро Свинковський та Микита Вовк зацікавилися Біблією. Істина Божого слова глибоко торкнулася сердець цих чоловіків, і вже незабаром до селища на служіння були запрошені віруючі Данило Биць та Григорій Горошко. Перше зібрання відбулося в домі брата Петра. А вже у 1930 році у селищі утворилася невелика громада християн віри євангельської, згодом обрали і першого пастора, ним став Петро Круліковський.

Як згадують старожили, перебуваючи в силі Духа Святого, Вишнівецька  п’ятидесятницька громада досить швидко зростала. У 1957 році на служіннях хрещення Святим Духом отримало близько 50 людей.

«Престарелые, молодые юноши и девушки, даже дети, где-то 20 душ было крещено Святым Духом. Виновниами этого нарушения есть Круликовский и Баканчук», – доповідає дехто Аугілінін у Київ Андрєєву.

Через цю неординарну подію пастора Вишнівецької церкви змушені були зняти, а на його місце було обрано брата Данила Биця, якого згодом, у 1965 році, обрали ще й обласним пресвітером. У різний час пасторами цієї церкви служили Сильвестр Вовк, Григорій Черненко, Василь Мельник та Микола Мельник. Сьогодні пастором у громаді служить Анатолій Наконечний.

    Багато років віруючі у Вишнівцях збиралися по домах. Будівництво Дому молитви розпочалося лише у березні 1989 року під керівництвом Михайла Вовка. Через півтора року з Божою допомогою на місці чагарників стояла чудова споруда із написом Дім молитви.

Насьогоднішній день Вишнівецька церква є однією з найбільших церков Тернопільщини (близько 300 членів). Бог благословив її чудовими пасторами, дияконами, диригентами та вчителями недільних шкіл. Крім того церква активно працює у сфері євангелізму дітям та дорослим, проводить служіння у в’язницях та сиротинцях, допомагає малозабезпеченим сім’ям, організовує дитячі літні табори та багато іншого. Усе це – великі Божі благословіння. Адже немає нічого кращого, як служити Богу та ділитися радісною звісткою про Божу любов з іншими людьми.

«Все, що ми маємо сьогодні у нашій церкві – це результат багаторічних молитов, постів та перебування в Слові Божім», – кажуть члени громади.

На святкове служіння з нагоди 90-річчя Вишнівецької церкви, прибуло багато гостей. Серед них – керівництво місцевої територіальної  громади та школи, яке, до речі, завжди гарно відгукується про віруючих церкви, та старші служителі братерства УЦХВЄ. Щиро привітав  вірян старший пресвітер церков Тернопільщини  Віталій Яцюк, єпископ Володимир Терещенко, а також старший єпископ церкви УЦХВЄ Михайло Паночко, який у своїй проповіді говорив про вибрання, відповідальність і вірність.

«На своїх  вибраних Господь кладе відповідальність. Ісус узяв відповідальність за наші гріхи і смиренно поніс хрест, дозволив себе розп’ясти. Тому-то, кожен з нас, має вірно нести свою  відповідальність», – підкреслив Михайло Степанович.

Святкова програма, яка  зранку почалася в Домі молитви, по обіді  продовжилася у центрі селища, біля пам’ятника Тарасу Шевченку. Там святкували День подяки селища. Чудова погода, прекрасні виступи дитячих та молодіжних колективів, а також слово старшого єпископа, яке торкнулося сердець багатьох невоцерковлених  мешканців селища.

«Бог нам дав життя, здоров’я, очі, розум, Він посіяв у нас, а тепер, по праву, чекає від нас доброго плоду», – підкреслив Михайло Степанович.  Він побажав присутнім приносити добрі плоди  і разом з іншими священнослужителями звершив молитву за селище та область.

Попередня У КБІ розпочали новий навчальний рік в умовах карантину
Наступна У листопаді стартує Християнська відкрита академія

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Звернення Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій

 В час великих релігійних свят для християн і юдеїв – Воскресіння Христового та Песаха, звертаємося до всіх, від кого це залежить, надати можливість з цієї нагоди представникам релігійних та гуманітарних організацій

Новини братерства

«Знайди свій шлях»: як діти намагались відповісти на «дорослі» питання

З 5 по 9 червня дітлахи смт. Солоне мали можливість не тільки гарно провести час на розважальному майданчику СТАРТ, але й спробували відповісти на питання, якими зазвичай переймається кожна доросла людина, а саме: «Хто я?», «Хто такий Бог?», «У чому є сенс життя?».

Новини братерства

У серці міста Березного з’явиться християнський соціальний центр

У вівторок, 19 березня, у місті Березному відбулася молитва благословення