Липень 28, 2017 2 1306 Переглядів

XXI КОНФЕРЕНЦІЯ «ГОЛОСУ НАДІЇ» ЗІБРАЛА 300 МІСІОНЕРІВ

     26-28 липня 2017 року у християнському таборі «Берізка» (с. Олександрія, Рівненська обл.) пройшла чергова місіонерська конференція «Голосу надії». Її гаслом стали слова із Писання: «Утішайте народ… Готуйте дорогу Господеві». На святковий захід з’їхалося близько 300 місіонерів, а також багато інших гостей. На жаль, значна частина співпрацівників, особливо з-за кордону, приїхати не змогла. Проте дехто із них передав свої відеопривітання конференції.

     Святкове богослужіння-відкриття почалося з молитви і проповіді заступника директора Віталія Оніщука. Присутніх вітали директор місії «Світанкова зоря» Григорій Хомич, місцевий пастор Анатолій Яковець, директор місії «Добрий Самарянин» Ростислав Боришкевич, старший пресвітер Хмельницького об’єднання УЦХВЄ Ростислав Мурах, пастор місіонерського відділу церкви «Філадельфія» в Стокгольмі Раулі Лехтонен та інші.

     «Нелегко знайти місіонера, — зауважив Ростислав Боришкевич. — Ще важче — знайти вірного місіонера!» Він закликав взяти приклад проповіді Євангелії з Ісуса Христа: Ісус постійно ходив (не сидів на місці),  навчав (в першу чергу своїм прикладом) та зціляв недуги людей.

     «Про місію «Голос надії» я вперше почув на початку 90-х. Весь цей час мріяв побувати на її конференції. І от через 20 конференцій мені це вдалося» — сказав Раулі Лехтонен. Служитель закликав до молитви та місіонерського служіння в країнах Європи.

     Завершальну проповідь виголосив старший пресвітер Рівненського об’єднання УЦХВЄ Віктор Боришкевич. «Як так можна — залишити насиджене місце і поїхати, наприклад, в Хорватію? — почав свою проповідь єпископ. — Адже українцям більше властиво «окопатися» у своєму куточку… Місіонери, я вас не розумію! Місіонери, я вас розумію!» Служитель проповідував про важливість посвяти і самопожертви. «На дорозі нашого освячення не буває швидкісних ділянок. Ліфтів немає. Наші успіхи — адекватні нашій жертві» — сказав він.

     Ранкова частина другого дня конференції складалася зі свідчень місіонерів Житомирщини, Луганщини. «Раніше ми проповідували на площах, з музичними гуртами — нас слухали 5 чоловік, жоден з яких після цього не приходив в церкву. Сьогодні ніхто не проводить масових євангелізацій, але люди йдуть» — розповів пастор церкви м. Сєверодонецька Олександр Руденко.

     «Ми несемо людям Добру Новину, а вони нас ненавидять… Чому?» — таким запитанням почав виклад свого семінару вчитель Анатолій Кліновський. На основі євангельського сюжету про зустріч Ісуса Христа із самарянкою він говорив про умови успішного благовістя. Зокрема, він простежив, що Ісус спочатку проявив до жінки доброту, потім торкнувся складностей її життя, і лише після цього почав провідувати Євангеліє.

     Після перерви знову були свідчення місіонерів, а завершив ранкову програму проповіддю Старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко. Служитель закликав жити по духу. «Проповідуючи іншим, не можна забувати про власну сім’ю і про себе самого, — зауважив він. — Богу байдуже, чи ми єпископи, директори, місіонери з потрійним стажем… Ми народжені згори, але ще потрібно навчитися ходити по духу!»

     Вечірнє богослужіння почалося проповіддю місіонера Олександра Мокієнка. «Ми маємо надувні гірки, солодку вату, «Сумки самарянина», м’ячі, лотереї… Але Петро сказав: «Встань і ходи!» Я молюся, щоб наше слово було словом сили! Нам потрібне Євангеліє сили!» Присутні молилися про прояви дарів Святого Духа у служінні.

     Знову лунали свідчення з місіонерських полів. Ігор Москвич згадав свою першу (п’яту по рахунку) конференцію «Голосу надії». «Пам’ятаю, я тоді дякував Богу за три речі: за спасіння, за хрещення Святим Духом і за те, що є така місія — «Голос надії» — сказав він.

     Служителі Полтавщини, які широко практикують молитву за зцілення, закликали хворих пройти до сцени і усі присутні разом молилися за них.

     Завершилося богослужіння проповіддю про терпеливість старшого служителя Івано-Франківського об’єднання УЦХВЄ Юрія Веремія. «Терпеливість потрібна для спасіння, для стосунків в сім’ї і з іншими людьми, — зауважив єпископ. — Нехай все гримить, двигтить навколо — а ти будь спокійний! Терпеливість — це мужньо перенести усі випробування, які ми зустрічаємо на шляху».

     Ранкове богослужіння третього дня конференції вели служителі та місіонери Чернігівщини. Старший пресвітер обласного об’єднання Михайло Кукса у своїй проповіді зауважив, що у Писанні згадується дві професії, які ніколи не зникнуть — це сіяння/жнива і проповідь Євангелії.

     Вчитель Михайло Попудник виклав семінар «Церква і служителі», у якому звернув увагу на актуальну церковну проблематику, зокрема: розділення на групи згідно визнання лідерів, неправильне ставлення до служителів, непорозуміння та вирішення конфліктів в світських судових інстанціях, неправильне ставлення до питань сімейного життя, неправильне користування духовними дарами, кризу авторитету служителів тощо. Служитель висвітлив причини церковних конфліктів зі сторони пресвітера і зі сторони пастви та показав шляхи до примирення.

     Після перерви проповідував старший пресвітер Волинського об’єднання УЦХВЄ Михайло Близнюк. «Ті, хто служить Христу — особлива категорія людей, — зауважив він. — Місіонери наближають прихід Ісуса Христа на цю землю!»

     До єдності закликав редактор газети «Голос надії» Юрій Троць. «Бог хоче нашої єдності, — сказав він. — Хай із цього місця ми не підемо з різними думками, почуттями — але, навпаки, відчуваючи плече один одного, спільність з дружною командою!»

     Після свідчень та проповідей місіонерів заключне слово мав директор місії Микола Синюк. Єпископ проповідував на тему девізу конференції: «В пустині готуйте дорогу для Господа!» Він говорив: «Місіонерство передбачає шлях з Ханаану в пустиню і далі в Єгипет… І ми мусимо із нашої особистої глибокої внутрішньої пустині взяти цінні уроки! Адже перебування в пустині часто вимагає прийняття непростих екстраординарних рішень. Сам Ісус був Духом поведений в пустиню. Отже, всі ті ситуації, у яких ми опиняємося, обов’язково є підконтрольними Богу. Він має Свій план для нас!»

     Музичний супровід конференції здійснювали: хор «Церкви Святої Трійці» (м. Рівне), духовий оркестр із с. Рованці (Волинська обл.), гурт Левит (м. Луцьк). А також було чимало сольних виступів та колективного співу місіонерів.

     Впродовж конференції неодноразово однодушно молилися за служіння у різних регіонах місіонерської праці, а також за конкретні потреби окремих місіонерів.

     Дмитро Довбуш

     СТАТИСТИЧНІ ДАНІ МІСІЇ СТАНОМ НА 2017 РІК:

     – 434 місіонери

     – 375 населених пунктів, охоплених благовістям

     – 15 регіонів України, 13 регіонів Росії, Казахстан, Польща, Болгарія, Хорватія

     – 230 новостворених церков

     – 148 споруджених або переобладнаних домів молитви

     – 200 недільних шкіл (понад 3000 дітей)

     – 139 навчальних закладів, з якими ведеться співпраця

     – 5 періодичних видань

     – 4 радіопередачі

     – 4 телепередачі

     – 12 центрів реабілітації для алко-, наркозалежних

     – 6 будинків для дітей-сиріт

     – 31 в’язниця, де здійснюється благовістя

     – служіння інвалідам, малозабезпеченим, бездомним

Попередня Старші пресвітери і єпископи апробують нову навчальну програму для місіонерів
Наступна Свято для усього села: водне хрещення у Тинному

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Європа потребує сили Євангелії

МОЛДОВА – 2-4 березня в Кишиневі відбулася Європейська П’ятидесятницька Конференція, що об’єднала національних пятидесятницьких лідерів з близько 30 країн Європи. Тема конференції “Вклад ПЕФ у благовістя в Європі: які форми благовістя найбільш результативні?”

Новини братерства

ІІ Всеукраїнський форум сім’ї: Резолюція представила стратегію захисту родинних цінностей

   15 листопада у Києві відбувся ІІ Всеукраїнський форум сім’ї. У міському будинку вчителя зібралися представники українських церков, науковці, громадські та політичні діячі, щоб обговорити стратегію порятунку традиційної родини.

Новини братерства

У першу неділю листопада в церквах молилися за переслідуваних християн

3 листопада в багатьох церквах здійснювали служіння хліболамання. А також звершили молитву про гнану Церкву у різних куточках світу.