Березень 30, 2013 0 852 Переглядів

Звітна конференція ЦХВЄ-2013. Пастори вчилися… зростати разом

Небувало щедра на сніг весна попри усі побоювання організаторів не завадила проведенню конференції. 27-28 березня у Пущі-Водиці зібралися 360 пасторів і єпископів з усіх куточків України, щоб підсумувати роботу братства за 2012 рік, разом проставити Господа і збагатитися Словом.

     Відкриваючи зібрання, яке проходило під девізом «Зростаймо в благодаті й пізнанні», старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко побажав: «Нехай у цьому спілкуванні буде благодать. Давайте принесемо радість нашому Небесному Батьку».

Про те, що тішить Господа – любов між віруючими різних поколінь – говорив гість, старший єпископ Союзу вільних церков ХЄВ Василь Райчинець. Він згадав про молодь, яка часто має добре бажання, щоб будувати щось нове і велике, але без досвіду старших поколінь це не завжди виходить. «Якщо подивитись на духовну мозаїку України, плакати хочеться, – ділиться Василь Федорович. – Але яке благословення, коли бачиш церкви, де сивочоле покоління розуміє молодь. Там де протягнута рука дружби, Бог робить чудо». Він навів приклад синів пророчих, які опинившись у проблемі одразу звернулися Єлисея, і по слову пророка загублена сокира сплила на поверхню води.

     Присутніх привітав Іван Русин, ректор Української євангельської теологічної семінарії, на базі якої проходила конференція. А також місіонер Асамблей Божих США Пол Піарке, який висловив своє захоплення свідоцтвами Божої вірності, що змінює людські життя. Він нагадав історію Естер, яка одного разу почула слова: «Хто знає, чи не для цього часу ти і досягнула достоїнства царського? …Ми маємо стати як ця молода жінка: смілива і переконана у Божій вірності та готова до самопожертви».

     Місіонер у Тамбовській області Росії Рувим Назарчук у свою чергу зазначив, що сьогодні на місіонерській ниві настав важкий час – відчувається кадровий голод. Тому запросив служителів надсилати віруючу молодь на місію до Росії та інших країн.

      Один із спікерів конференції єпископ Рівненської області Віктор Боришкевич, зазначив: тільки в єднанні з Богом ми маємо спокій у своєму серці. «Нещодавно у місті Ешвіль в США я бачив готель, збудований із каменів на яких написані афоризми. І один із них привернув мою особливу увагу: «Скільки зла заподіюють людям проблеми, які ніколи так і не стануться». Це справді так. Тільки віруюча людина, яка у єднанні з Богом, вони завжди знає за що Господь її карає або коли випробовує, і тому не боїться, не переживає, розуміючи, що Бог нас удосконалює на основі нашої віри».

   Скрізь у плюсі…

      Старший єпископ Михайло Паночко звітуючи про роботу у 2012 році, зазначив, що станом на 1 січня в Всеукраїнський союз ЦХВЄУ налічує 1548 церков, у тому числі 191 в стадії реєстрації. У порівнянні з минулим роком – це на 15 церков більше. Загалом їх членами є 108576 християн, що на 1239 членів більше, ніж минулорік. Зросла також частка молоді у – більш як на 1300 чоловік (загалом зібрання відвідують 24234 молодих християн). За рік було побудовано ще 16 домів молитви і на сьогодні в нашому братстві їх функціонує вже 1139. За кошти церкви побудували ще один сиротинець та будинок для людей похилого віку, шість реабілітаційних центрів, налагоджено постійне служіння ще у трьох тюрмах.

      Робота відділів: маємо куди рости

     Перший заступник старшого єпископа ЦХВЄУ Микола Синюк, звітуючи про роботу очолюваного ним місіонерського відділу, теж назвав гарні факти. За останній рік місією братства «Добрий Самарянин» було відкрито 5 місіонерських точок у Чернігівській, Полтавській і Житомирській областях. А посланці місії «Голос надії» на сьогодні працюють у 15 областях України та на точках за рубежем. Всього це понад 400 працівників на ниві Божій. Ведеться навчання студентів-місіонерів у тому числі на базі Київської семінарії «Благодать і істина», де відкрито нову спеціальність «фельдшер-місіонер». Микола Петрович закликав пасторів працювати над трьома «М» – молодь, молитва, місіонерство.

     Про Божі гроші відзвітував один із старійшин братства, скарбник Союзу, єпископ Іван Андрійович Хрипта. Про роботу своїх відділів розповіли голова ревізійної комісії Петро Карпов, відповідальний за відділ освіти Віктор Вознюк, за молодіжне служіння Богдан Левицький, за служіння дітям Лариса Мурах, за роботу із християнами-підприємцями Сергій Вінковський, за відділ будівництва Євген Мельничук. У форматі відеозвіту презентувала роботу сестринського служіння Людмила Степанченко. Павло Смаль розказав про результати служіння глухим, Анатолій Коренівський – діяльність аудіо-відео служіння, пастор Олександр Попчук про євангелізаційну роботу у братстві.

           Про іншу проблему, але вже не внутріцерковну розповів відповідальний за відділ зовнішніх та міжнародних зв’язків братства Юрій Кулакевич. Із вступом у дію змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» церкви були визнані юридичними особами, а це означає, що право здійснювати державний контроль над церквою отримали десятки різних служб та організацій. Тому Юрій Петрович порадив пасторам запросити церковних юристів для роботи з документами. Крім того ускладнилася процедура приїзду у Україну місіонерів з-за кордону. А також у переддень конференції стало відомо, що державою скасовано старий реєстр отримувачів гуманітарної допомоги, отже тим, хто отримує допомогу з-за кордону доведеться знову зайнятися «паперовими справами», щоб потрапити до нового реєстру.

     Під час конференції звучало вагоме наставницьке слово, цікаві семінари та пропозиції. Про них читайте у наступних публікаціях.

Попередня Рада місії «Голос надії» з корейським колоритом
Наступна Моліться за Танзанію!

Вам також може сподобатися

Новини братерства
Новини братерства

У Джанкої відбулася конференція Кримських служителів ЦХВЄУ

22 листопада 2014р. у м. Джанкої відбулася конференція служителів Кримських церков. Брати і сестри зібралися для молитви та спілкування, аби підкріпитися Словом Божим .

Новини братерства

Парламентський молитовний сніданок об’єднав священнослужителів, політиків і дипломатів

   11 червня у столиці відбувся Парламентський Молитовний Сніданок під патронатом голови Верховної Ради України Олександра Турчинова.