Вересень 2, 2022 0 448 Переглядів

Місіонерство в умовах війни – нотатки наради Департаменту місій

У Рівному 30-31 серпня відбулася нарада керівників обласних місіонерських відділів. Гостинно приймали делегатів у офісі місії «Добрий самарянин». В час війни місіонери продовжують активно звершувати працю та допомагати нужденним людям. Відзначають особливу спрагу в людях по надії, яку дарує Слово Боже.

На початку присутніх привітав заступник старшого пресвітера Рівненського обласного об’єднання УЦХВЄ Олександр Чернюшок.
Далі про свою діяльність доповів керівник Департаменту місій Микола Синюк. За його словами, станом на цей час відділи місій сформовано у 12 областях України, при обласних об’єднаннях працює понад 680 місіонерів. Була представлена також діяльність місій «Голос надії» та «Добрий самарянин». 36 студентів розпочали навчання у місіонерській школі «Ковчег спасіння», що в Сокалі, також триває набір у місіонерську школу «Голос надії», старт якої 1 жовтня.

Слухаючи про працю місіонерів по регіонах можна підсумувати, що служителі ще більш активно працюють для блага людей. По всіх церквах утворено точки видачі гуманітарної допомоги. Організовані регулярні молитви до яких приєднується все більше людей. Проводяться кризові консультації та душпастирські настанови. Тисячі людей були евакуйовані та ще більшій кількості було надано ночівлю. Місіонери в більшості не залишили місць служіння, навіть деякі побували в окупації.

Після вечері було проведено круглий стіл на тему «Місіонерство в умовах війни». Учасником дискусії був гість – мер міста Рівного Олександр Третяк, єпископ із США Віктор Прохор (м. Такома), а також Олександр Коток, старший пресвітер Рівненського об’єднання. Обговорювалися питання видачі гуманітарної допомоги й те, яким чином ми можемо допомогти для наближення перемоги.

Віктор Прохор розповів про активну позицією діаспори, яка з перших днів війни підтримує українців  усіма можливими методами. Олександр Третяк звернув увагу на те, що церкви повинні служити також для військових, які мають посттравматичний синдром.

Другого дня єпископ Микола Синюк у семінарі на тему «Особливості місіонерської рибалки» висвітлював практичні питання діяльності місіонерів. В основу викладу взято слова Ісуса Христа  «…Ідіть за Мною, і зроблю вас ловцями людей» (Мт. 4:19)». «Любов до людей і бажання служить, а ще системність, відповідальність і креативність  мають бути у нашому спорядженні, щоб розповідати про Господа Спасителя», – навчав промовець.

Під час заключної наради обговорювалося питання відкриття церков в Об’єднаних територіальних громадах (ОТГ). З новим натхненням місіонери повернулися до місць свого служіння.

Вадим КОРОЛЬЧУК.

Попередня У селищі Павлиш на Кіровоградщині відсвяткували День подяки
Наступна Новим головою  Європейської п’ятидесятницької спільноти обрано єпископа Марека Камінського з Польщі

Вам також може сподобатися

Місіонерство

Рада місії «Голос надії» з корейським колоритом

19 та 20 березня на базі Київської богословської семінарії «Благодать та істина» (заснованої корейськими місіонерами) відбулася розширена рада місії «Голос надії».

Освіта

Перша конференція українських місіонерів в Іспанії відбулася у місті Аліканте

Місто Аліканте зустріло нас своїм теплим морським повітрям. Їдучи в

Новини братерства

Розмова про головне або Три дні у волонтерській команді єпископа Володимира Брички

У нашому братерстві волонтерський напрямок курує єпископ Володимир Бричка, який сам здійснив уже близько сорока поїздок на прифронтові території. Цього року мені пощастило разом із Володимиром Дмитровичем відвідати Донеччину і Луганщину у комвнді волонтерів.