Листопад 3, 2020 0 1471 Переглядів

З початку осені в євангельських церквах України триває цикл святкувань Днів Подяки (фотозвіт з Рівненщини)

Ідея щорічного святкування Дня подяки ще у 2006 році отримала підтримку Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій. Проте в євангельських церквах це свято (День жнив) вже давно перетворилося на добру традицію.

У кожної людини, яка вірить в Бога, щодня є за що дякувати Йому. Але раз на рік більшість євангельських церков виділяють особливий день, присвячений Богу – це День подяки, Свято жнив.

«Шануй Господа із маєтку свого, і з початку всіх плодів своїх, – і будуть комори твої переповнені ситістю, а чавила твої будуть переливатись вином молодим!» (Приповісті 3:9-10), – сказано у Писанні.

У проповідях, піснях та декламаціях в цей день робиться наголос на подяці за конкретні благословіння у житті. Це чудова нагода кожному пригадати хоча б один епізод, коли Бог виходив назустріч, являв Свої милості та благословіння, навіть у повсякденних, буденних справах. А скільки було у кожного в житті моментів, які, здавалося, складаються лише зі сліз і багатьох знаків запитання?! Але перейшовши їх, переконуєшся в тому, що це було допущено Богом на добро. Ще раз переживаєш подумки ці події, щиро дякуючи Богові за турботу та ласку.

Цього дня можна побачити справжній урожай із фруктів, овочів та приготованих з ними страв, які принесли члени церкви. Молодь намагається щоразу все креативніше підійти до оформлень залу, сцени, до створення декорацій.

Звичайно, передати всю ту незвичну атмосферу, яка панує цього дня у церквах неможливо, які і розповісти та показати святкування у кожній церкві. Обмежимось лише декількома церквами, що розташовані на теренах Рівненщини.

Першою у циклі святкувань Днів подяки можна вважати церкву ХВЄ с. Молодаво Дубенського району. Цього року вони відзначали цей свято 20 вересня. В щирій, сімейній атмосфері лунали проповіді, вірші, пісні. Другу частину зібрання провели у дружньому спілкуванні.

Християни с. Олексіївка Сарненського району вирішили поєднати День подяки разом з посвяченням Дому молитви.

27 вересня відбулося Свято подяки в церкві ХВЄ м. Здолбунів.

11 жовтня День подяки Господу мала церква ХВЄ в с. Олександрія.

Саме тоді слово «дякую» звучало частіше та яскравіше, ніж зазвичай. Головна ідея Дня подяки полягає в тому, щоб люди більше цінували те, що мають, і не забували про почуття подяки – близьким, рідним, своєму оточенню і, звичайно, Богу – нашому Творцю. Тому що в подяці лежить запорука Господнього благословення і добробуту.

Щоб дякувати, не потрібно мати або отримувати багато. Радість та подяка залежать не від розміру дарунка, а від вміння радіти та бути вдячним, адже найкращі речі – безкоштовні, чи радше безцінні. Бог благословляє нас рясно і щодня. І чим частіше ми будемо помічати та цінувати це, тим більше у нашому житті буде приводів для подяки, навіть за щоденні дрібниці.

25 жовтня День подяки відзначила церква ХВЄ м. Дубно.

Окрему увагу заслуговують декорації, зроблені місцевою молоддю. Щороку у них вистачає креативності і старанності аби робити щось нове та неповторне.

25 жовтня Свято подяки відбулось в церкві ХВЄ м. Костопіль.

В c.Тинному, де проживає старший служитель обласного об’єднання Олександр Коток, День подяки поєднали разом зі служінням рукопокладення.

Цього ж дня дякували Богові за врожай і в церкві с. Хорів.

«Благословлятиму Господа у своєму житті, поки існую», – вирішили християни с. Великий Жолудськ.

1 листопада вдячну атмосферу створили в церкві ХВЄ м. Березне. Молодь досить креативно підійшла до оформлення всього приміщення.

Святкування Дня подяки у церквах братерства ще триває.

Є безліч дарів, за які варто подякувати Богу. Пам’ятаймо, що всі благословіння і все добро у наше життя походить згори, від Нього. «Бо ми в Нім живемо, і рухаємось, і існуємо…» (Дiї.17:28).

На жаль, часто ми більше акцентуємо увагу на самих благословеннях, ніж на Тому, хто дає їх. Більше захоплюємось результатом Божих діянь, аніж самим Богом. Але… «на того, хто дарує, так само приємно дивитися, як і на сам подарунок» (Йоганн-Вольфґанґ Ґете).

Богові приємно перебувати у вдячному серці! День подяки – лише один із 365 днів, в якому наша вдячність висловлюється більш видимим образом.

Олександр ГЕНІШ,

редактор християнської газети «За віру Євангельську»

Попередня На Тернопільщині молодь вчилася як правильно будувати спілкування до шлюбу
Наступна Розпочав навчання перший курс Християнської відкритої академії

Вам також може сподобатися

Новини регіонів

«Навчи нас молитися»

 Під таким гаслом відбулася молодіжна конференція Східного регіону України у Дніпропетровську 1 листопада.

Новини регіонів

«Християнська музика і спів» – семінар у Томаківці

     Понад 200 людей, які приїхали з церков Дніпропетровщини і Запоріжжя зібралися у суботу 15 березня у Дніпропетровській церкві «Відродження», де відбувся семінар про музики і співу в служінні церкви.

Новини братерства

У першу неділю листопада в церквах молилися за переслідуваних християн

3 листопада в багатьох церквах здійснювали служіння хліболамання. А також звершили молитву про гнану Церкву у різних куточках світу.