Березень 22, 2013 0 846 Переглядів

Михайло Паночко: «Маємо зважати на дві сторони євроінтеграції»

 Нещодавній візит делегації Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій до Брюсселю у черговий раз показав – на шляху євроінтеграції ще є перешкоди (насамперед у площині права та моралі), які належить подолати.

Старший єпископ Церкви ХВЄ України Михайло Паночко після повернення зі столиці Бельгії розповів про деталі зустрічі представників ВРЦіРО із єврокомісаром з питань розширення і політики добросусідства Штефан Фюле. Високопосадовець відзначив, що із делегацією релігійних діячів такого рівня зустрівся вперше. А також зазначив, що люди, які признають над собою владу Божу, є особливими, бо вони мають почуття відповідальності. Тому єврокомісар висловив зацікавленість думкою учасників делегації щодо інтеграції нашої країни в Євросоюз.
– Від імені християнських церков виступив предстоятель УПЦ КП, Патріарх Філарет, який висловив думку про те, що прагнення українського народу сьогодні не Схід, не Митний союз, а Євросоюз, – розповідає Михайло Паночко. – Людям подобаються європейські цінності щодо правосуддя, економічного добробуту і свобод. Але є речі, які нас насторожують, і стосується вони питань моралі (мається на увазі визнання одностатевих шлюбів). Ми не можемо погодитися з тим, що Європа, яка побудована на християнських цінностях таких як чесність, справедливість, віра, порядність, милосердя, доброта, свобода, сьогодні поволі ці цінності відкидає.
Штефан Фюле відповів, що у плані моралі йому також подобається не все те, що відбувається в країнах Євросоюзу. З іншого боку зазначив, що має інформацію про чергові приклади так званого вибіркового правосуддя в Україні. Тому висловив свою стривоженість порушенням прав людей у нашій країні. За словами єврокомісара, його прагнення, щоб Україна стала не просто асоційованим членом, а дійсним членом Євросоюзу. Однак приклади вибіркового правосуддя насторожують і це може стати перешкодою подальшій євроінтеграції.
На зустрічі також виступили  головний рабин України Яків Дов Блайх та Глава УГКЦ Святослав (Шевчук).
Роздуми Михайла Паночка щодо моральних метаморфоз, які відбуваються нині у країнах Європейського Союзу читайте у рубриці БЛОГИ

Folder Gallery Error: Unable to find the directory wp-content/uploads/images/stories//news/2013/616а.Попередня Завершилися третя сесія полтавських семінаристів
Наступна Бродить привид по Європі. Ще одного «ізму»

Вам також може сподобатися

Новини братерства

У вересні на Житомирщині відбудеться міжнародна міжконфесійна конференція по роботі з дітьми-аутистами (АНОНС)

  З 8 по 10 вересня 2017р. відбуватиметься міжнародна міжконфесійна конференція для батьків дітей з аутизмом та…

Новини братерства

Михаил Паночко поздравил пятидесятников Литвы с 100-летним юбилеем

 «От имени Церкви христиан веры евангельской Украины искренне поздравляю наших литовских братьев и сестер с 100-летием начала Пятидесятнического пробуждения в Литве.

Новини братерства

Різдвяне привітання старшого єпископа ЦХВЄУ Михайла Паночка (ВІДЕО)

Дорогі брати та сестри у Христі Ісусі! Від усього серця вітаю вас із надзвичайно чудовим та радісним святом Різдва Христового. Кожного разу, коли ми згадуємо цю славну подію в історії людства, ми наче причалюємо до тихої пристані після плавби у бурхливому життєвому морі. Небесним спокоєм та любов’ю наповнюють наші серця слова: «Бо Дитятко народилося нам, Син даний нам, влада на раменах Його»  (Ісаї 9:5).