Березень 22, 2013 0 755 Переглядів

Михайло Паночко: «Маємо зважати на дві сторони євроінтеграції»

 Нещодавній візит делегації Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій до Брюсселю у черговий раз показав – на шляху євроінтеграції ще є перешкоди (насамперед у площині права та моралі), які належить подолати.

Старший єпископ Церкви ХВЄ України Михайло Паночко після повернення зі столиці Бельгії розповів про деталі зустрічі представників ВРЦіРО із єврокомісаром з питань розширення і політики добросусідства Штефан Фюле. Високопосадовець відзначив, що із делегацією релігійних діячів такого рівня зустрівся вперше. А також зазначив, що люди, які признають над собою владу Божу, є особливими, бо вони мають почуття відповідальності. Тому єврокомісар висловив зацікавленість думкою учасників делегації щодо інтеграції нашої країни в Євросоюз.
– Від імені християнських церков виступив предстоятель УПЦ КП, Патріарх Філарет, який висловив думку про те, що прагнення українського народу сьогодні не Схід, не Митний союз, а Євросоюз, – розповідає Михайло Паночко. – Людям подобаються європейські цінності щодо правосуддя, економічного добробуту і свобод. Але є речі, які нас насторожують, і стосується вони питань моралі (мається на увазі визнання одностатевих шлюбів). Ми не можемо погодитися з тим, що Європа, яка побудована на християнських цінностях таких як чесність, справедливість, віра, порядність, милосердя, доброта, свобода, сьогодні поволі ці цінності відкидає.
Штефан Фюле відповів, що у плані моралі йому також подобається не все те, що відбувається в країнах Євросоюзу. З іншого боку зазначив, що має інформацію про чергові приклади так званого вибіркового правосуддя в Україні. Тому висловив свою стривоженість порушенням прав людей у нашій країні. За словами єврокомісара, його прагнення, щоб Україна стала не просто асоційованим членом, а дійсним членом Євросоюзу. Однак приклади вибіркового правосуддя насторожують і це може стати перешкодою подальшій євроінтеграції.
На зустрічі також виступили  головний рабин України Яків Дов Блайх та Глава УГКЦ Святослав (Шевчук).
Роздуми Михайла Паночка щодо моральних метаморфоз, які відбуваються нині у країнах Європейського Союзу читайте у рубриці БЛОГИ

Folder Gallery Error: Unable to find the directory wp-content/uploads/images/stories//news/2013/616а.Попередня Завершилися третя сесія полтавських семінаристів
Наступна Бродить привид по Європі. Ще одного «ізму»

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Тема оновлення ознаменує життя в церквах Запоріжжя у цьому році

6 лютого на базі церкви «Христос є відповідь» м. Запоріжжя

Новини братерства

17 вересня в центрі столиці відбулося наймасштабніше в Україні Свято подяки

День подяки розпочався о 10-й, ранковим богослужінням на Хрещатику, на яке прибули тисячі віруючих, не лише киян, але й з усіх регіонів нашої держави.

Новини братерства

Михайло Паночко подякував фінським церквам за молитовну та матеріальну допомогу Україні

 На запрошення фінських п’ятидесятницьких церков 1-4 жовтня Фінляндію відвідали старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко та завідувач відділу зовнішніх та міжнародних зв’язків Юрій Кулакевич.