Триває третій навчальний рік у «Християнській відкритій академії»
Близько 450 студентів з 17 країн зібралися у віртуальних стінах «Християнської відкритої академії» 3 листопада 2022 р. на вступний вебінар за участю директора ХВА Ярослава Лукасіка та партнерів Академії: ректора Національного університету «Острозька академія» Ігоря Пасічника та професора Spring Arbor University Чарльза Уайта.
У своїй вітальній промові ректор Національного університету «Острозька академія» Ігор Пасічник традиційно акцентував увагу слухачів на важливості покликання та його реалізації для вірного служіння Богові та Україні: «Формування національної еліти, яка живе християнськими цінностями, для служіння на благо Україні – незмінна мета Острозької академії як у XVI столітті, так і у XXI. У 1514 році Костянтин Іванович Острозький – батько засновника Острозької академії, Костянтина Василя Острозького, воював із московською армією під Оршею і в тій битві переміг. Сьогодні випускник Острозької академії, генерал Валерій Залужний, також бореться із московською армією. І ми сподіваємося, що Господь дасть нам перемогу».
Про майбутнє, про ті події, що настануть після перемоги; про покликання і Церкву як ключову інституцію, через яку Бог пише історію говорив і Ярослав Лукасік: «Бог сподівається на Своїх людей, на Свою Церкву, яка повинна поєднувати в собі любов до Бога і своєї країни. Вона живе на Небесах і всіма силами намагається перенести принципи Небесного Царства та його правду у конкретні обставини, події, міста та країни. Бог шукає людей, які не бояться криз та трагедій, оскільки в переломні моменти історії відкривається багато чудових можливостей для важливих змін у суспільстві. Тому дбати про освіту – це духовна річ. Освіта допомагає мислити глобально, а діяти локально».
Цього року загальний курс навчання має назву «Християни для України». Його мета – розкрити потенціал Церкви для служіння нашій країні у критично важливий для неї час. В межах цього курсу функціонує одразу три навчальні напрямки: «Основи консультування та сімейне служіння», «Розвиток громад та соціальні проекти» та «Суспільство і культура».
За сім місяців навчання студенти прослухають 28 вебінарів та 56 світоглядних і спеціалізованих лекцій. Чарльз Уайт підкреслив, що викладачі Академії – це ті люди, які вірять в істину, чесність, жертовне служіння та діють у силі Святого Духа. Варто нагадати, що у викладацькому складі Академії представлені такі відомі апологети, історики, філософи, священики, як: соціальний критик Оз Гіннес; філософ, історик релігії, соціолог, перекладач та громадський діяч Сергій Чаплигін; християнський апологет, письменник, оратор і радіоведучий Франк Турек; доктор філософських наук, професор, проректор Національного університету «Острозька академія» Дмитро Шевчук; професор філософії Дуґлас Ґроутайс; співзасновник і програмний координатор Християнської служби порятунку (ХСП), член Ради Об’єднання католицьких спільнот Андрій Оленчик; професор історії, науковий співробітник Інституту вивчення релігії та свободи Актона Ґлен Саншайн; українські письменники, видавці, публіцисти, громадські діячі Брати Капранови; професор християнської психології Ерік Джонсон; єпископ Єпархії Святого Миколая Української Греко-Католицької Церкви (УГКЦ) з осідком у м. Чикаго Владика Венедикт (Алексійчук) тощо.
Анонс навчання: https://www.youtube.com/watch?v=kPV8-mLyp3I
Для отримання більш детальної інформації та реєстрації на програму, переходьте за посиланням: https://forms.gle/d9njJ2w1m3kECs3v9
Веб-сайт проекту: https://hva.org.ua/
У разі виникнення запитань, телефонуйте +380 97 003 14 25 або пишіть christian.open.academy@gmail.com
Вам також може сподобатися
«Жодна війна не забрала стільки людських життів, скільки забрали аборти» – напередодні Дня захисту дітей ВРЦіРО виступила зі зверненням
Звернення Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій про гідність і
За чотири дні на Східноєвропейському Лідерському Форумі презентували понад 100 тем щодо розвитку життя і діяльності церков
7-10 листопада 2018 року в Києві відбувся восьмий Східноєвропейський Лідерський
7 місць з Біблії, на які можна спертися у час невизначеності
Зараз світ здається невизначеним, багато людей охоплені тривогою та розпачем.