Грудень 8, 2015 0 1790 Переглядів

Відбулася конференція південно-західного регіону Церкви ХВЄ України

     Розпочав зібрання, на якому були присутніми більше ста делегатів з п’яти південно-західних областей України, заступник старшого пресвітера Івано-Франнківського обласного об’єднання ЦХВЄ пресвітер зі Стецеви Омелян Грицяк. Він привітав братів і звершив молитву.

     Після пісні у виконанні гурту «Джерело» семінар на тему «Які сьогодні наші ресурси, що робимо, де недопрацьовуємо?» прочитав заступник старшого єпископа ЦХВЄ України по південно-західному регіону єпископ Юрій Веремій. Служитель роздумував над тим, що вже зроблено Церквою, заохочував до аналізу пройденого шляху, до пошуку правильних висновків та намічення вірного шляху на майбутнє (2 Петр. 1:3).

     Після обговорення першого докладу наступний семінар на тему «Що робить Церкву Церквою» прочитав кандидат історичних наук Михайло Мокієнко. Прочитавши декілька уривків з Писання («…Я утворю Церкву Мою, і брама пекла не здолає її» (Мв. 16:18), «…Як послав Мене Батько, так і Я посилаю вас» (Ів. 20:21), «Із Котрого все тіло, складене і з’єднане засобом усіляких поєднань, що взаємно зміцнюються, в міру свого діяння кожного члена, одержує приріст для творення самого себе в любові» (Єф. 4:16), вчитель з Дніпропетровщини намагався відповісти на важливі питання щодо поняття «Церкви». Коли гурт людей може визначатися як ЦЕРКВА (в якій кількості)? Чи продовжує існувати Церква поза межами богослужіння? Де знаходиться ЦЕРКВА? Як співвіднести ЦЕРКВУ і церкви? Що таке «Єдиная, Соборная , Апостольська ЦЕРКВА»? Коли людина стає частиною ЦЕРКВИ? Також служитель проаналізував православну та католицьку еклезіології і зробив певні висновки на основі Біблії. Після того присутні обговорили прослухану тему.

     Наступний день конференції розпочався з семінару на тему «Наблизтесь до Бога», який прочитав старший пресвітер ЦХВЄ Тернопільщини Віталій Яцюк. «В сучасному часі більше хочеться сміятися та веселитися, а не плакати та каятися. Ми всі хочемо, щоб каялися інші люди, але не помічаємо, як самі віддаляємося від Господа (Як. 4:7-10)», – сказав служитель і подав практичні поради, як служителям наблизитися до Бога.

21     Після короткого обговорення керівник відділу євангелізації ЦХВЄУ Олександр Попчук прочитав семінар на тему «Євангелізація в минулому, тепер і в майбутньому», в якому проаналізував стан євангелізаційного служіння в нашому братерстві. Проповідник прочитав уривок з Послання до филип’ян 1:12-14 («Бажаю ж я, браття, щоб відали ви, що те, що сталось мені, вийшло більше на успіх Євангелії, бо в усій преторії та всім іншим стали відомі кайдани мої за Христа. А багато братів у Господі через кайдани мої посміліли та ще більше відважилися Слово Боже звіщати безстрашно») і звернув увагу на нові методи та способи ведення євангелізаційної роботи серед сучасного населення України.

     Після обговорення прослуханої теми та смачного обіду присутні мали змогу прослухати семінар старшого пресвітера вінницького об’єднання церков ХВЄ Василя Любчака «Бар’єри  церковного росту: захворювання, які заражають церкву», в якому служитель наголосив на конкретні причини наших духовних невдач.

     Після обговорення семінар на тему «Що хочемо, що можемо зробити в майбутньому, наші плани, стратегія» прочитав єпископ ЦХВЄ Хмельниччини Ростислав Мурах. Служитель спершу звернув увагу на особливості духовного життя сучасної молоді ЦХВЄУ (вік до 12-ти років є найсприятливіший для сприйняття євангельського повідомлення; це ставить завдання, в першу чергу, перед батьками використати цей період для прищеплення дітям любові до Бога; служителям церкви важливо звертати особливу увагу на цю вікову категорію в питанні розробки євангелізаційної стратегії церкви і служіння недільної школи), а також на взаємозалежність віку навернення респондентів і того, що стало основною причиною навернення (для сучасної молоді, особливо віком 18-24 роки, власний пошук істини та сенсу життя – найвагоміша причина навернення. Відповідно, така молодь у своїх духовних пошуках потребує особливої уваги та індивідуальної пасторської допомоги; показник прикладу життя близьких або друзів як основної причини навернення з часом спадає, натомість зростає показник труднощів, проблем і хвороб).

     Зробивши важливі висновки, єпископ також дав практичні поради, які допоможуть Церкві ХВЄ України в майбутньому досягти успіхів у виконанні власних завдань.

     Останнім другого дня конференції став семінар заступника старшого єпископа ЦХВЄУ єпископа Миколи Синюка на тему «Портрет батьківства», в якому служитель звернув увагу на декілька сфер батьківства: в сім’ї, в церкві та в суспільстві (1 Цар. 17:58).

 45    На третій день конференції до служителів приєднався спеціальний гість з Німеччини Лео Франк. Відомий вчитель Біблії прочитав семінар на тему «Християнська музика і спів». Служитель спочатку пояснив, що таке музика, потім показав дві сторони музики, дав визначення терміну «пісня», а також визначив головну ціль співу та музики в церкві.

     Після того присутні мали екскурс в Старий та Новий Заповіти, а також в історію світової музики. А вкінці ще й торкнувся питання доцільності використання музичних інструментів в церковному богослужінні.

     Після обговорення заключну коротку проповідь наставлення для конференції служителів виголосив керівник відділу євангелізації ЦХВЄУ Олександр Попчук.

     Прес-служба Церкви ХВЄ Івано-Франківщини

Попередня Михайло Паночко взяв участь у посвяченні молитовного будинку у місті Торонто (Канада)
Наступна Медичне обладнання на суму понад $800 тис. передали церкви християн віри євангельської США лікарям Головного військового клінічного госпіталю України

Вам також може сподобатися

Новини регіонів

Подорож із Котельви у Лиман, де попри скруту, долаючи труднощі, живуть люди з вірою у настання миру

…На годиннику лише п’ята ранку. У церкві Християн Віри Євангельської

Новини регіонів

Церква «Хліб життя» відсвяткувала свій ювілей!

Святкування 10-ї річниці християнської церкви “Хліб Життя” відбулось 18 червня 2011 року у смт. Петриківка. У святкуванні приймали участь гості та представники церков області. Програма почалась о 16.00. з дитячго свята – діти приймали участь у різноманітних іграх, конкурсах. О 18.00. почалась святкова частина.