Липень 30, 2021 1 6632 Переглядів

Комітет УЦХВЄ прийняв постанову про матеріальне служіння, десятини та фінансове забезпечення пасторів

28-29 липня відбулося виїзне засідання Комітету УЦХВЄ. Старші служителі п’ятидесятницьких церков  з усіх регіонів України зібралися  на зустріч у форматі «без краваток» у Фастівському районі Київщини. Питання, які розглядалися: розвиток душеопікунської праці, вчення про десятину й пожертви, фінансові гарантії для священнослужителів.
Розпочалося засідання з богослужіння, під час якого старший єпископ Михайло Паночко закликав служителів триматися трьох речей: завжди залишатися мужами віри, пасти отари Божі з ретельністю, пильнувати, щоб самому не збитися з дороги. Перший заступник старшого єпископа Анатолій Козачок наголосив на важливості завжди і скрізь ставити на перше місце Слово Боже (не досвід, і не особисті відкриття).
Робоча частина засідання розпочалася зі звіту Михайла Паночка про діяльність за останні  два місяці (з часу минулого засідання Комітету), який здійснив низку поїздок Україною та одну закордонну.
Після чого Анатолій Козачок розпочав дискусію про душеопікунську працю в областях. На жаль, семінари або інші заходи на цю надважливу для сучасних церков тему, відбулися тільки у лічених областях.  Більшість об’єднань запланували подібні   заходи на осінь. Також служителі пролонгували роботу над редагуванням Посібника із душеопікунства.
Особливе місце в ході засідання служителі приділили дискусії про  матеріальне служіння. Ідея запровадити фінансування офісів обласних об’єднань та УЦХВЄ за принципом «10:10:10» (принцип десятин) обговорювалася в колі служителів уже давно, а тепер настав час для її втілення. Історично склалося, що чинна модель фінансування (для Головного офісу в м. Києві – це 1 грн з одного члена церкви в місяць та одноразовий збір на День братерства) не скрізь працює і не забезпечує наявних потреб.
Ще одне надзвичайно  актуальне  питання – фінансові гарантії для служителів, у тому числі при виході на пенсію. Про можливості, які відкриває перед служителями створення незалежних пенсійних та інвестиційних фондів, присутнім розповів Директор Асамблей Божих США в Україні Джеральд Долар.
Загалом тема викликала жваву дискусію, яка закінчилася одноголосним  прийняттям Постанови Комітету УЦХВЄ. У документі затверджено три пріоритетних напрямки:
1) пасторам активно навчати вірян п’ятидесятницького вчення про десятину та власним прикладом залучати людей до цього фінансового служіння;
2) кожна церква має скласти бюджет на рік та поінформувати про нього членів громади;
3) старші пресвітери обласних об’єднань зобов’язуються провести роботу щодо забезпечення пасторів церков області достойним фінансовим забезпеченням.
Звичайно, втілення даної Постанови це – процес, який займе певний час. Утім  старші служителі бачать майбутнє за таким принципом, який дозволить не тільки належним чином підтримувати служителів, але й відкрити багато нових проєктів, котрі працюватимуть для Божої слави в Україні. А крім того, зробити більш привабливим пасторське служіння для молодого покоління.
На  другий день, 29 липня, служителі мали дискусію щодо розвитку церковної структури та низки інших актуальних питань.
Попередня Діти  з  малозабезпечених сімей Житомирщини вчилися як «Жити зі смаком»
Наступна Молодь Полтавщини отримувала Боже спорядження під час конференції «БагачкаФест-2021»  

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Фестиваль Надії: три потреби, за які варто молитись у пості

   24 квітня оголошено Всеукраїнським днем посту і молитви за Міжнародний фестиваль надії, який проходитиме у Львові 20 червня 2015 року.

Новини братерства

Член Палати лордів Великобританії Роберт Едмістон зустрівся в Україні із єпископами ЦХВЄУ та християнами-підприємцями

   19 травня 2015 року відбулася робоча зустріч членів правління ЦХВЄУ та відділу підприємців із відомим британським…