Вересень 19, 2022 0 709 Переглядів

У Мадриді відбулася звітна конференція Української Церкви Християн Віри Євангельської у Європі

16-17 вересня 2022 року у столиці Іспанії зібралося понад 130 делегатів із десяти країн для проведення першої звітної конференції церков УЦХВЄ у Європі. Були й гості — служителі з України, США, Естонії та Фінляндії. Головував на конференції старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко.

У своєму детальному звіті відповідальний за діяльність УЦХВЄ в Європі Юрій Веремій детально описав вже звершену в цій царині працю. Єпископ поділився історією становлення та розвитку церков у Європі, нагадав про передумови цієї важливої праці.
Зокрема, перша українська церква утворилася в Мадриді 2005 року. Проте систематична діяльність почалася 2016-го. На той час вже діяли 13 церков у Іспанії, Бельгії, Польщі та Німеччині. Ними опікувалися 19 служителів, а зібрання відвідували 950 осіб.
За шість минулих років вдалося відкрити ще 60 церков у 13 країнах. Отож на сьогодні маємо 73 чинні церкви у Бельгії, Іспанії, Італії, Люксембурзі, Німеччині, Польщі, Португалії, Румунії, Словаччині, Франції, Чехії, Швейцарії та Швеції. Зібрання відвідують близько 6 тисяч осіб, яким служать 117 пасторів, дияконів та місіонерів. За ці роки Бог дав благодать охрестити близько 600 людей і рукопокласти понад 40 служителів.
Про участь у праці звітували також відповідальні: за місіонерський відділ УЦХВЄ у Європі — Іван Іванцюк; за відділ освіти — Ігор Вознюк; за відділ молоді — Віталій Лигун.
Делегати конференції із вдячністю згадували дорогу, якою їх вів Господь, свідчили про Його велику милість і благодать. І так само щиро дякували всім залученим до праці служителям, членам Комітету УЦХВЄ у Європі, церквам в Україні, школам, які направляли місіонерів, усім, хто допомагав фінансами, а також європейським національним п’ятдесятницьким об’єднанням — за потужну підтримку і допомогу.
Старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко висловив свої пропозиції щодо успішного розвитку місцевих громад, поділився підбадьорливим словом, подякував всім працівникам на ниві Божій в Європі за вірність і звершив за них молитву.
У рамках конференції 15-16 вересня відбулася зустріч партнерів місії «Сумка Самарянина». Ця організація допомагає європейським церквам УЦХВЄ реалізовувати проєкт допомоги біженцям у Європі. Керівник проєкту пастор Володимир Романюк з Канади поділився історією місії та висловив рекомендації щодо того, щоб ця праця була ще ефективнішою.
А ще були проведені семінари про служіння людям у кризових ситуаціях та з душеопікунства. Презентували автобіографічну книгу пастора Віктора Гайдучика «Перемога над Голіафом», де автор описує особистий досвід виходу із глибокої кризи.
Учасники конференції дуже вдячні Богові за можливість брати участь у такій чудовій спільності та готові з новими силами реалізовувати отримані ідеї для служіння в Європі. Адже це служіння тільки починається!

Попередня «Надія зі зв’язкою ключів» - фонд Save Ukraine встановив у селі Дмитрівка на Київщині модульні будинки для двох сімей, що втратили житло через війну
Наступна Харківська церква «Свята Трійця» одна з перших почала надавати допомогу жителям деокупованого Ізюма  (ФОТО)

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Біблійні курси для молоді 14-16 років проходять на базі місіонерської школи «Ковчег спасіння»

   3-24 липня 2016 у місіонерській школі «Ковчег спасіння», що діє при київській церкві «Ковчег» за адресою на вул. Брусилівській 28/33 тривають Біблійні курси для молоді 14-16 років «Самуїл».

Новини братерства

Молитовне віче: «Невже для того, щоб Україна молилася разом, треба щоб падали бомби?»

   6 квітня молитовне віче на Майдані Незалежності в Києві оголосили на голину пізніше, о 17.00. Попри це християнам все одно довелося чекати поки на сцену вийдуть пастори євангельських протестантських церков.

Новини братерства

Святкові Богослужіння на Волині

У неділю, 17 листопада, у Церкві села Липа святкували 20 років з дня відкриття Дому молитви. Утім історія громади значно довша, і сягає ще польських часів. Апостолом віри, який у той час проходив цими місцями був Лукаш Столярчук…