Вересень 19, 2022 0 288 Переглядів

У Мадриді відбулася звітна конференція Української Церкви Християн Віри Євангельської у Європі

16-17 вересня 2022 року у столиці Іспанії зібралося понад 130 делегатів із десяти країн для проведення першої звітної конференції церков УЦХВЄ у Європі. Були й гості — служителі з України, США, Естонії та Фінляндії. Головував на конференції старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко.

У своєму детальному звіті відповідальний за діяльність УЦХВЄ в Європі Юрій Веремій детально описав вже звершену в цій царині працю. Єпископ поділився історією становлення та розвитку церков у Європі, нагадав про передумови цієї важливої праці.
Зокрема, перша українська церква утворилася в Мадриді 2005 року. Проте систематична діяльність почалася 2016-го. На той час вже діяли 13 церков у Іспанії, Бельгії, Польщі та Німеччині. Ними опікувалися 19 служителів, а зібрання відвідували 950 осіб.
За шість минулих років вдалося відкрити ще 60 церков у 13 країнах. Отож на сьогодні маємо 73 чинні церкви у Бельгії, Іспанії, Італії, Люксембурзі, Німеччині, Польщі, Португалії, Румунії, Словаччині, Франції, Чехії, Швейцарії та Швеції. Зібрання відвідують близько 6 тисяч осіб, яким служать 117 пасторів, дияконів та місіонерів. За ці роки Бог дав благодать охрестити близько 600 людей і рукопокласти понад 40 служителів.
Про участь у праці звітували також відповідальні: за місіонерський відділ УЦХВЄ у Європі — Іван Іванцюк; за відділ освіти — Ігор Вознюк; за відділ молоді — Віталій Лигун.
Делегати конференції із вдячністю згадували дорогу, якою їх вів Господь, свідчили про Його велику милість і благодать. І так само щиро дякували всім залученим до праці служителям, членам Комітету УЦХВЄ у Європі, церквам в Україні, школам, які направляли місіонерів, усім, хто допомагав фінансами, а також європейським національним п’ятдесятницьким об’єднанням — за потужну підтримку і допомогу.
Старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко висловив свої пропозиції щодо успішного розвитку місцевих громад, поділився підбадьорливим словом, подякував всім працівникам на ниві Божій в Європі за вірність і звершив за них молитву.
У рамках конференції 15-16 вересня відбулася зустріч партнерів місії «Сумка Самарянина». Ця організація допомагає європейським церквам УЦХВЄ реалізовувати проєкт допомоги біженцям у Європі. Керівник проєкту пастор Володимир Романюк з Канади поділився історією місії та висловив рекомендації щодо того, щоб ця праця була ще ефективнішою.
А ще були проведені семінари про служіння людям у кризових ситуаціях та з душеопікунства. Презентували автобіографічну книгу пастора Віктора Гайдучика «Перемога над Голіафом», де автор описує особистий досвід виходу із глибокої кризи.
Учасники конференції дуже вдячні Богові за можливість брати участь у такій чудовій спільності та готові з новими силами реалізовувати отримані ідеї для служіння в Європі. Адже це служіння тільки починається!

Попередня «Надія зі зв’язкою ключів» - фонд Save Ukraine встановив у селі Дмитрівка на Київщині модульні будинки для двох сімей, що втратили житло через війну
Наступна Харківська церква «Свята Трійця» одна з перших почала надавати допомогу жителям деокупованого Ізюма  (ФОТО)

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Завершилася шоста Міжнародна місіонерська школа: сертифікати отримали студенти із семи країн

23 серпня 2017 р. відбулося урочисте закриття шостої Міжнародної місіонерської школи, яка традиційно проходить на базі Київського біблійного інституту за сприяння місії «Світло для народів» (Швеція).

Новини братерства

Час відкриттів та зцілення душі і тіла – нотатки із Всеукраїнської сестринської конференції

    Рiчна конференція жіночого служiння УЦХВЄ відбулася з 13 по 16 червня 2017 р. на території християнської бази відпочинку «Азовський маяк», що неподалік Мелітополя. Під час богослужінь, семінарів та навчальних секцій сестри…

Новини братерства

Пресвітерська рада Волинського об’єднання церков ХВЄ спростувала звинувачення Віктора Літовченка на адресу єпископа Михайла Близнюка

 Члени обласної пресвітерської ради, що відбулася 5 вересня 2016 р. у с. Підгайці Луцького району під головуванням старшого єпископа