Квітень 7, 2022 0 1201 Переглядів

«Потужна структурна робота братерства у наданні гуманітарної допомоги сприяла залученню великих міжнародних партнерів» – Михайло Паночко 

На початку війни Головний офіс УЦХВЄ частково перебазувався у західні області України. Зокрема приймальня старшого єпископа Михайла Паночка тимчасово розмістилася у м. Львові, на базі церкви «Голгофа». Тут проходять наради  служителів щодо гуманітарної допомоги найбільш постраждалим у війні областям, зустрічі з міжнародними делегаціями та різноманітні консультації.

«Ось тут мій невеличкий штаб, – запрошує нас до кабінету Михайло Степанович. – За майже півтора місяця війни тут проведено багато переговорів. Ми мали зустріч із керівниками таких великих міжнародних  місій та фондів як «Глобальне бачення» (World Vision), «Сумка Самарянина» – фонд Франкліна Грема. Приїздила група пасторів із американського штату Техас, з Кореї, інші поважні делегації».

Одне з бажань, яке висловлюють представники великих благодійних організацій, це можливість партнера в Україні проводити потужну структурну роботу із надання гуманітарної допомоги в час війни. Саме такі можливості та досвід мають церкви нашого братерства.

Ще одну із функцій старшого єпископа – наставляти та потішати, Михайло Степанович виконує не тільки під час особистого спілкування зі служителями та звичайними  людьми (через Львівську богословську семінарію щодня проходить до сотні тимчасово переміщених осіб), але й через соціальні медіа. На особистій Instagram-сторінці старшого єпископа (mikhailo_panochko) регулярно виходять відео  зі зверненням до молоді. В основу серії мініпроповідей лягли слова із Книги Псалмів.

Частиною служіння є також інтерв’ю про діяльність церкви для різних ЗМІ, в тому числі центральних телеканалів. Під час візиту до губернатора області Максима Козицького, одним з питань, що підняв Михайло Паночко, було використання великої кількості білбордів з ненормативною лексикою. Сьогодні таких в області стало менше, натомість з’явилися борди на яких проголошується Боже благословення над Україною.

Не обходиться робочий графік старшого єпископа і без недільних богослужінь. Щоправда, в останні тижні він служить здебільшого у церквах на Львівщині.

19-21 березня Михайло Степанович здійснив робочий візит до Румунії (детальніше про поїздку тут). Дорогою відвідав Рівненщину та Чернівеччину, де побував у тому числі на складах гуманітарної допомоги, що прибуває з-за кордону, сортується та направляється в області, де тривають бойові дії.

За його словами, воєнний час поставив гуманітарне служіння на перший план:  «Зараз у стадії організації Офіс з обліку гуманітарної допомоги, яку роблять наші обласні об’єднання. Фактично, це ще один новий департамент в структурі братерства, який наразі курує Іван Білик, директор Департаменту молодіжного служіння».

Задача Офісу сформувати та забезпечити ефективну діяльність команди служителів, які фіксуватимуть пересування і надання гуманітарної допомоги церквами в областях. Це, з одного боку, дасть змогу краще вивчити ситуацію, щоб доставляти потрібну  допомогу в місця, де її найбільше бракує, а з іншого – полегшить надання звітів для закордонних гуманітарних місій,  які допомагають не лише продуктами, речами і медикаментами, але й коштами на їх транспортування, пальне тощо.

«Днями у своїй рідній церкві в селі Сулимові я проповідував на тему смерті і воскресіння  Ісуса Христа, провівши паралель між народом Ізраїлю та Україною.  Як при виході з Єгипту ізраїльтян спасла не їхня святість, а кров жертовного ягняти, через неї вони отримали свободу, так і сьогодні ми маємо жертву Ісуса  Христа.  Ми, як і вони, проходимо пустелею, де нам потрібна вода зі скелі, якою є Христос та сила Святого Духа, що сходить від Нього. У пустелі потрібна їжа: у євреїв була манна,  у нас Слово Боже. Коли вони согрішали, їх жалили змії,  гріх так само жалить людей сьогодні: мідний змій, піднятий Мойсеєм в пустелі – є прообразом хреста Христового. Бог дав нам Спасителя і з вірою в Нього ми пройдемо усі випробування», – наголошує Михайло Паночко.

Попередня Заява ВРЦіРО про геноцид Українського народу, вчинений російськими військами на Київщині
Наступна Керівництво Київського СІЗО подякувало в’язничним капеланам за підтримку

Вам також може сподобатися

Новини братерства

«Знайди свій шлях»: як діти намагались відповісти на «дорослі» питання

З 5 по 9 червня дітлахи смт. Солоне мали можливість не тільки гарно провести час на розважальному майданчику СТАРТ, але й спробували відповісти на питання, якими зазвичай переймається кожна доросла людина, а саме: «Хто я?», «Хто такий Бог?», «У чому є сенс життя?».

Новини братерства

Він залишиться добрим прикладом полум’яного, безкомпромісного проповідника Євангелія Ісуса Христа

 Від імені Церкви християн віри євангельської України висловлюємо Вам щире співчуття і разом з Вами сумуємо з приводу відходу у вічність дорогої нам людини, пастора Сергія Вінковського. Перестало битися серце Христового служителя, яке вболівало за долю  сім’ї, Церкви, а також за долю усієї України.

Новини братерства

Юрій Веремій: «У Празі ми благословили на служіння сім’ю з Волині»

Не секрет, що останнім часом збільшилася кількість українців, які їдуть