Грудень 8, 2019 2 1784 Переглядів

2-4% населення – стільки складають в середньому п’ятидесятники у південно-західному регіоні Рівненщини

7 грудня на базі церкви ХВЄ с. Глинськ відбулася регіональна конференція для служителів Здолбунівського, Острозького, Дубенського, Радивилівського, Млинівського та Демидівського районів. Понад 150 служителів південно-західного регіону області отримували збудування від настанов, братерського спілкування та молитви.

Перший заступник ст. пресвітера області Анатолій Яковець, зачитавши текст із Писання (Івана 1:1-3), наголосив на важливості бути вірним Богові та ходити дорогою правди. Цією дорогою є сам Ісус Христос, а це означає, що християн завжди має перебувати у Христі. «Люди хочуть більше бачити проповідь, аніж чути її», – сказав Анатолій Георгійович.

Було звершено молитву, гурт заспів пісню подяки Господу.

В робочій частині конференції старшими служителями було озвучено статистичну інформацію про кожен із представлених районів. Так, в Острозькому районі (відповідальний Павло Цинко) нараховується 1300 членів, що складає 5% від загальної кількості населення, 16 церков з них дві новоутворені, 1 місіонерська станція. У Здолбунівському районі (відповідальний Микола Свірчук) нараховується 850 членів, 9 церков, 1 місіонерська станція. У Дубенському районі (відповідальний Вадим Савченко) нараховується 872 членів, 15 церков, У Млинівському районі (відповідальний Василь Кудрик) нараховується близько 800 членів, 12 церков. У Демидівському районі (відповідальний Василь Глабець) нараховується 195 членів, 5 церков, 3 місіонерські станції. У Радивилівському районі (відповідальний Степан Євтушенко) нараховується 408 членів, 12 церков, 1 місіонерська станція.

Для наочності наведеної статистичної інформації побудуємо графіки. Як бачимо, в середньому в південно-західному регіоні Рівненщини п’ятидесятники складають близько 2%.

Старший єпископ Михайло Паночко провів семінар на тему:  «Портрет служителя». За основу промови взяв текст Дії 20:26-32. «Хотілося б, аби прапор Євангельської віри, який (відповідальний Степан Євтушенко) нараховується 12 церков, ми несемо, наступне за нами покоління підняло ще вище», – поділився бажанням Михайло Степанович. Опісля він виокремив декілька тез, які стосувалися характеристик служителя.

Найважливіше завдання служителя – вести церкву дорогою правди. Коли віруючі люди стають на дорогу неправди, проповідь Євангелії стає неможливою. Правда має царювати в усіх сферах життя служителя, над цим працює Божа благодать. Справжній служитель зосереджений на служінні Господу і людям, а не на гонорарах. Адже перед Господом важлива мотивація. Справжня мотивація служіння – любов до Ісуса.

Михайло Степанович зауважив, що у всі часи у Церкви була потреба в служителях авторитетних, духовних та готових жертвувати собою. Служитель має постійно ревнувати про Божу присутність, бути людиною молитви. Риси справжнього служителя: залежний від Бога і його сили, скромний, співчутливий до немічних і слабих, оптиміст.

Після молитви, у якій присутніх повів старший єпископ, учасники конференції перейшли у формат «питання-відповіді». Служителів було проінформовано про скандальний законопроект 0931, який зараз намагаються проштовхнути до законодавства України, а також про необхідність молитовної підтримки Президента у непрості і відповідальні часи. Багатьох цікавило питання проходження військової служби, оцінка діяльності тих чи інших релігійних осіб тощо.

Після обіду Олександр Фінчук, завідувач місіонерського відділу в обласному об’єднанні церков, розповів про працю на місіонерському полі, про результати й досягнення за рік. Нині в області діє 11 місіонерських станцій, побудовано 6 модульних молитовних будинків.

Опісля слово мав завідувач відділу соціального служіння Олександр Чернюшок, який поділився прикладами гарної соціальної роботи. Так, церква «Божого спасіння» м. Рівне (пресвітер Віталій Зозуля), щочетверга влаштовує благодійні обіди для соціально незахищених верств населення. Перед обідом читається Боже слово, лунають християнські пісні. У результаті такої робити великий відсоток людей навертаються до Господа.

Микола Свірчук, скарбник обласного об’єднання церков представ присутнім фінансовий звіт.

А завершальне слово мав старший пресвітер Рівненської області Олександр Коток. Після невеличкого інформаційного блоку, він висловив декілька думок на тему: «Ісус Христос учора, і сьогодні, і навіки Той Самий!» (Євр.13:8)

Молилися за потреби Божого народу, за здоров’я служителів. Гурт співав псалми, брати спілкувалися між собою. Віримо, що час, проведений разом, послужив зміцненню обласного братерства, а отже, праця Української Церкви Християн Віри Євангельської надалі тільки міцнітиме!

Олександр Геніш,

редактор газети «За віру Євангельську»

Попередня У Калуші провели регіональну сестринську  конференцію  
Наступна Як зробити наставництво пріоритетним у церкві – на конференції у Запоріжжі ділився Стів Маккой

Вам також може сподобатися

Новини регіонів
Новини регіонів

У школах Тернопільщини уроків християнської етики не скасовуватимуть

Депутати обласної ради Тернопільщини прислухалися до керівників християнських конфесій області

Новини братерства