Січень 31, 2014 0 851 Переглядів

Михайло Паночко про зустріч з Президентом: «Коли бюджетники б’ють народ, який їх годує, це те саме, якби діти напали на маму»

     Старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко розповів подробиці зустрічі глав Церков з Президентом України, що відбулася 24 січня 2014 року в Адміністрації Президента України.

     Церква не може залишатися осторонь, від подій, які потрясли і продовжують потрясати Україну. Тому, це 22 січня за ініціативою ЦХВЄУ було скликане екстрене засідання Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО), під час якого глави церков постановили терміново зустрітися із Президентом України Віктором Януковичем і закликати його до негайного припинення кровопролиття. Зустріч в АП відбулася через день, 24 січня.

     – Розмова з президентом тривала протягом двох з половиною годин. Більшість з глав церков використали можливість висловити йому свою думку та дати поради. Я послався на місце з Писання: «Смерть та життя у владі язика» (Притч. 18: 21), – розповідає Михайло Паночко. – Насамперед, акцентував увагу на тому, що подальше розгортання подій залежать від його слів: вони будуть чи на добро, чи на руїну і за них треба буде нести відповідальність. Адже на мою думку, у владі Президента було погасити іскру, що виникла в кінця листопада, коли «Беркутівці» жорстоко побили молодь на Майдані Незалежності. Ще тоді треба було зробити дві речі: покарати винних, і Президент мав би публічно вибачитися перед народом, так би мовити, взяти удар на себе. Але замість того, щоб погасити іскру, влада підлила масла у вогонь і прийняла16 січня закони, які справедливо назвали диктаторськими. Це полум’я сьогодні досягає до Банкової (я мав на увазі обстановку – все навколо АП оточено спецслужбами, стоять вантажівки, різні загороди, блокпости… відчувається неспокійна атмосфера).

     Я закликав президента терміново вжити якихось дій, щоб погасити цю пожежу. Просив його проявивши батьківське ставлення до своєї нації. Бо неможна бити тих людей, які утримують і годують державу. Сьогодні така ситуація, що силовики-бюджетники, які не виробляють ніякої продукції, а живуть за рахунок податків, б’ють народ. Це те саме, якби діти напали на маму, яка їх кормить.

     Ці слова старшого єпископа викликали певне незадоволення у Президента, який тим не менше, визнав: «Ви правильно сказали». Віктор Янукович зауважив, що представники церков мають враховувати й те, що міліція і спецслужби теж страждають, коли в них кидають пляшки із запалювальною сумішшю. А також зазначив, що певні висновки вже зроблено: відсторонено від роботи голову міськдержадміністрації Олександра Попова, заступника секретаря РНБОУ Володимира Сівковича, деяких інших чиновників (на той час прем’єр Микола Азаров ще займав своє крісло). Керівники церков у свою чергу зауважили, що відсторонення від роботи чиновників ще не є покаранням за злочини.

     За словами Михайла Степановича, президент пообіцяв представникам церков, що у вівторок 28 січня, відбудеться позачергове засідання ВР, на якій буде переформатовано уряд, та відмінено прийняті нашвидкуруч закони. Він також пообіцяв, що буде шукати виходу з політичної кризи, що склалася.

– Я закликаю усіх вірних Церкви не знемагати у постах та молитві до Господа, та бути ходатаями за нашу українську землю у цей складний для народу час, – заявляє Старший єпископ ЦХВЄУ.

Попередня Вручення сертифікатів в Зарічному
Наступна Віктора Боришкевича переобрано головою обласного об’єднання Рівненщини

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Відбулась робоча зустріч редакторів та журналістів Церкви ХВЄУ

15 грудня 2011року у Києві відбулась робоча зустріч редакторів та журналістів Церкви ХВЄУ, на якій учасники ділились інформацією про стан справ у своїх виданнях та пропозиціями щодо розвитку сайту ЦХВЄУ та майбутньої роботи інформаційно-аналітичного відділу Церкви.

Новини братерства

ВРЦіРО закликає сепаратистів скласти зброю та звільнити заручників

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій протягом останніх тижнів зверталась зі словами підтримки позиції Президента України Петра Порошенка щодо мирного врегулювання збройного конфлікту на Сході України …

Новини братерства

Вийшов друком посібник для молоді «Юність в об’єктиві»

   В четвер, 9 липня 2015 року, керівник Відділу освіти ЦХВЄУ Віктор Вознюк офіційно презентував книгу на молодіжному фестивалі в Малині.