Грудень 20, 2011 0 1245 Переглядів

Вирішувати конфлікти вчилися у Рівному

– саме такі питання розглядалися на семінарі «Робота над серцем людини», який проходив впродовж 8-10 грудня у приміщенні місії «Добрий Самарянин», що у Рівному.

Щоб повчитися християнському консультуванню та методиці вирішення конфліктних ситуацій у людських долях, сюди з різних регіонів України з’їхалися 35 місіонерів. У якості спікерів було запрошено Едуарда Сівця, який викладав конфліктологію та Віталія Гуру, який навчав християнському консультуванню.

Едуард Павлович Сівець вже близько 3 років займається викладацькою діяльністю у духовних навчальних закладах, серед яких Криворізький Біблійний інститут, Вінницька теологічна семінарія, ЛБС-філії. Окрім викладання базових біблійних предметів таких, як: гомілетика, християнська етика та конфліктологія, – Едуард Сівець є дописувачем на соціальну тематику до регіональних видань. На запитання чому назріла потреба у викладанні такого предмету як конфліктологія, він відповів: «Конфлікт – це одна зі сфер нашого життя. На будь-якому рівні конфлікт – це міні-війна зі своїми жертвам, союзниками і опонентами. У конфлікті немає переможців, є лише жертви, ллється кров і ламаються долі. Усе це нас оточує у повсякденному житті. Ми неодноразово цікавилися у студентів, який із предметів є найбільш актуальним, і чомусь з усього різноманіття теологічних дисциплін вони обирали конфліктологію».
У ході лекції Едуард Павлович звернув увагу на те, що під час вирішення конфлікту важливо перевірити мотиви поведінки. «Любов є основою вирішення будь-яких конфліктів, – зауважив він. – Якщо конфлікт розгорівся через вашу егоїстичну позицію, через бажання будь-яким чином відстояти своє власне «я», це не приведе до правильного рішення. Адже розвіяти протистояння можна лише тоді, коли ви справді бажаєте відновити мирні стосунки або вступаєте в переговори задля того, щоб попередити небезпечні дії людини не відносно ваших інтересів, а заради блага інших». Цікаво, що існують і негативні мотиви примирення, від яких варто відмовитися. Це гордість або бажання підняти себе, бажання помсти, страх, бажання отримати матеріальні переваги. Наголошувалося на тому, що перш ніж вирішувати конфлікт, треба зважити, наскільки серйозним є вчинок опонента. «Проаналізуйте, що про дану ситуацію написано у Біблії, – радить викладач. – Подумайте, а можливо ситуація настільки банальна, що її не варто розкручувати і перетворювати у велику проблему? У будь-якому випадку пам’ятайте, що мета докору – не підкреслити факт скоєного, а дати людині зрозуміти свою помилковість самотужки, – сказав на закінчення Едуард Павлович».
Не менш важливу практичну інформацію місіонери почули і у ході лекційного курсу Віталія Гури – «Християнське консультування». Віталій Гура є обласним керівником молоді у ЦХВЄ Сумщини та викладачем 15 духовних навчальних закладів України. Місіонери, як ніхто інший, мають чутливе серце та тонке відчуття чужого болю і переживання. Вони неозброєним оком повинні бачити тих, хто в розпачі. «Є певні ознаки, за якими можна визначити, що людина потребує консультації, – говорить Віталій Олексійович. – Якщо ви помічаєте у людині незадоволення і емоційну вибуховість, це говорить про те, що ця людина щось переживає. Також деяким людям притаманне самоприниження, глузування над своїми недоліками, мовляв, мені все одно, що я такий. Насправді під маскою байдужості і глузування ця людина приховує свій внутрішній біль. Ще однією ознакою є те, що на запитання, яке вимагає рішучої відповіді, людина відповідає словом «не знаю». Це знак того, що вона боїться відповідальності». Викладач підкреслив, що консультування – це не пліткування і не проповідь, а вміння вислухати та дати людині пораду так, щоб у неї склалося враження, начебто вона сама до цього дійшла. «Існує три складові людського єства, – говорив під час лекції про християнське розуміння природи людини Віталій Олексійович. – це духовна, душевна (емоційна) та тілесна складові. Треба рівномірно розвивати кожну з них. Розвиваючи лише одну сферу, матимемо проблеми в інших». А відтак, причину духовних проблем не завжди потрібно шукати в духовній сфері, доволі часто – це лише наслідок тілесних хвороб.
Місіонери впевнені, що здобуті теоретичні знання стануть практикою у щоденному служінні. «Я зрозумів, що дуже мало знаю у сфері конфліктології і консультування, – зізнається місіонер Михайло Онищук. – Якщо ти володієш інформацією –  ти маєш, чим поділитися з людьми. Тут я почув багато інформації, яку зможу використати у роботі з людьми. Хотілося б більше таких семінарів!». «Коли працюєш з людьми, то хочеш допомогти їм змінитися і вказуєш шлях до виправлення помилок, – ділиться враженнями Ольга Цинко. – Але в першу чергу, треба бути готовим змінюватися самому і виправляти власні помилки, щоб люди слідували нашому прикладу. Цей курс допоміг мені зрозуміти, у чому треба змінюватися особисто мені. Я отримала багато нових знань».
Традиційно після напружених днів навчання місіонери збиралися на вечірні спілкування за чашкою чаю та печивом. Не так часто їм доводиться зустрічатися у такому дружньому колі. Тож ці 3 дні стали чудовим поєднанням корисного із приємним!
Ірина НАУМЕЦЬ

Попередня Відбулась робоча зустріч редакторів та журналістів Церкви ХВЄУ
Наступна Юристи вислухали тюремних капеланів

Вам також може сподобатися

Новини регіонів

ПРЕСА ПРО НАС: «Ми сильні в єдності» – Олександр Коток для provinciyka.rv.ua

«Хліб свій пускай по воді, бо по багатьох днях –

Новини регіонів

На Вінниччині відкрили дім для літніх людей та надають адресну допомогу

    Річна звітна конференція церков ХВЄ Вінницької області відбулася 14 лютого 2015 р.

Новини регіонів