20 Грудня, 2011 0 830 Переглядів

Юристи вислухали тюремних капеланів

 

Круглий стіл стосовно реалізації релігійних прав ув’язнених і засуджених, та вплив духовності на їх виправлення відбувся 15 грудня в УКРІНФОРМі. Юристи – представники Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі та Асоціації українських правників – мали змогу оцінити рівень партнерських стосунків українських церков та Державної пенітенціарної служби.

Члени правління міжконфесійної християнської місії «Духовна і благодійна опіка в місцях позбавлення волі», які представляли інтереси 12 християнських конфесій, були одностайні: співпраця з кримінально-виконавчою службою має стати більш плідною. Одна із проблем, про яку йшла мова, це – обмеженість доступу священників до місць попереднього ув’язнення. За нинішнім законодавством священнослужитель має змогу відвідати СІЗО на загальних підставах, тобто ув’язнені щоразу опиняються перед вибором: запросити на зустріч душпастира, чи, наприклад, дружину. У всьому світі закони дозволяють  священнослужителям приходити до ув’язнених, незалежно від графіка відвідувань.
Як відзначалося, більшість прав тюремних капеланів прописані в українському законодавстві, але не у всіх установах поспішають їх реалізовувати. Зокрема виникають питання щодо оформлення постійних перепусток для служителів, які регулярно відвідують колонії, у окремих установах існують обмеження днів і часу відвідування, заборони проносити на територію колонії вино для проведення святого причастя і таке ін.
Один із шляхів до системного вирішення цих питань учасникам круглого столу запропонував помічник керівника відділу соціального служіння ВСХВЕУ, капелан В’ячеслав Когут:
– Колеги запитують: чому для того, щоб пройти через КПП в колонії сантехнікові достатньо назвати номер свого посвідчення, а священик іноді мусить чекати перепустку по кілька годин? Відповідь, на мій погляд, очевидна. Усі розуміють, що коли в колонію йде сантехнік, то на це є якась дуже поважна причина – треба щось негайно ремонтувати. У випадку ж із капеланом розуміння щодо важливості його перебування на території закладу немає, не всі усвідомлюють значення праці душпастора. Виправити цей недолік можна, якщо на щотижневі планові наради співробітників колонії почнуть запрошувати служителів, які плідно працюють серед ув’язнених. Як показує практика, особисте спілкування допомагає змінити ситуацію на краще. Було б чудово, якби в учбових закладах, де готують персонал для установ пенітенціарної системи, проводилися лекції за участю священиків, котрі не тільки розповідали б про мету капеланського служіння, але й про конкретні результати душпасторської роботи.
За словами В’ячеслава Когута служителі прагнуть донести до працівників кримінально-виправної системи слова Ісуса Христа про те, що все лихе – крадіжки, вбивства, перелюб – виходить із серця людини. Змінити злочинця на краще за допомогою зовнішніх обставин просто неможливо. Це можливо тільки тоді, коли людина міняється із середини, а це робить Господь, Його любов.
– Служителі цілком усвідомлюють, замало донести ув’язненому звістку про Бога і необхідність покаяння: він і так знає, що є грішником. Важливо на ділі показати, що ти живеш за Євангелієм. Добрі плоди дає служіння реабілітації: тих, хто звільнився із місць ув’язнення, ми зустрічаємо, привозимо в центри реабілітації, – розповідає капелан. – Потім іде ціла низка справ коли людина не на словах, а на ділі має змогу відчути на собі Божу любов та братерську єдність: починаючи від ремонту зубів і завершуючи влаштуванням на роботу. Саме так і змінюються серця. Ми інколи на свята привозимо до колонії колишніх ув’язнених з дружинами та дітьми, вони свідкують про Божу милість, дякують співробітникам за їх труд, за те, що ті, свого часу допускали до колонії священиків. У співробітників навертаються сльози на очі, вони радіють, що бачать такі плоди і що насправді бувають колишні ув’язнені. У таких колоніях ми маємо повне взаєморозуміння із персоналом.
За результатами круглого столу було складено резолюцію, тези з якої юристи планують враховувати в процесі підготовки законопроектів та нормативних актів, що стосуються кримінально-виконавчого законодавства. Таким чином влада іде назустріч тюремним капеланам у створенні більш зручного для них правового поля. Сьогодні Господь благословляє християнські служіння у місцях позбавлення волі. Тому це час діяти і дякувати Богові за Його милість.

Для довідки
За даними пенітенціарної служби, в підпорядкованих відомству установах діє 74 храми, 46 каплиць, 4 молитовні будинки, 202 молитовні кімнати і 17 молитовних куточків. Загальна кількість віруючих засуджених, які постійно відвідують заходи релігійного характеру, становить близько 38 тис осіб, а духовно-просвітницьку роботу із засудженими проводять 2349 священнослужителів та волонтерів, які є представниками 103 релігійних конфесій, громад, організацій та церков, офіційно зареєстрованих в Україні.

Попередня Вирішувати конфлікти вчилися у Рівному
Наступна 10 порад для жіночого щастя

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/chve/chve.org.ua/www/wp-content/themes/trendyblog-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7

Вам також може сподобатися

Соціальне служіння

Тюремний капелан Ростислав Білосевич: «У непрості часи ми шукаємо шляхи як підтримувати віру ув’язнених»

Ростислав Білосевич має багаторічний досвід тюремного капелана, у 2012-2018 роках

Соціальне служіння

Социальное служение Маханаим

“…ибо алкал Я, и вы дали Мне есть; жаждал, и