Травень 14, 2023 1 432 Переглядів

«Християнські табори — це духовна передова у війні за дитячі душі» – Роман Бернадський

З 5 по 7 травня на базі відпочинку в смт Гримайлів Чортківського району Тернопільської області відбувся семінар для табірних працівників під гаслом «Час діяти!»

Цей табір зібрав понад шістдесят служителів з різних куточків області, які об’єднані спільним бажанням – служити дітям в цей нелегкий для України час. Ще однією з цілей навчання було дати учасникам ідеї післятабірної роботи.

Перший день кемпу розпочався одразу з практичного заняття, сценарій якого учасники можуть використати організовуючи післятабірні зустрічі. Тема заняття-клубу: «Я в моменті». Після кожного етапу говорилось про те, як важливо вміти правильно використовувати відведений для нас час. Як біблійну основу було розглянуто негативний приклад Саула, який поспішив з жертвоприношенням і вкотре згрішив, як позитивний приклад – праведника описаного в Псалмі 1. Він день і ніч перебуває в законі Господнім і плід свій приносить своєчасно!

Завідувачка Відділу служіння дітям та підліткам в Тернопільському обласному об’єднанні УЦХВЄ Інна Лозян закликала присутніх перебувати в Слові Божому і в молитві, адже це фундамент і запорука того, що ми будемо правильно використовувати час для Бога,  присвячувати себе служінню. Тоді наш плід буде вчасний в кожен сезон життя. «Час спливає, а роботи на ниві Божій дуже багато» – підсумувала спікерка.

На завершення дня всі учасники табору взяли участь у спільній молитві за мир в Україні.

Другий день кемпу розпочався традиційно з молитви. А продовжився семінаром на тему: «Чого ми тут?», який викладав Роман Бернадський, молодіжний служитель із п’ятнадцятирічним досвідом із США, який поділився семирічним досвідом організації та проведення таборів для важких підлітків.

Разом із молоддю Роман Бернадський шукав відповідь на запитання: «Чому ми робимо табори?» Відповідь багатоаспектна: ми вчимося виходити із зони комфорту, розуміти інші культури, приймати відмінності. Ми будуємо тимчасові спільноти: середовище волонтерської сили, поза контекстом рутини, де можна ризикувати, де формується лідерство. Ми змінюємо і змінюємось, змінюються учасники – прийняття (обійми), безумовна любов, саморозвиток, особистий контакт з християнами. Змінюється команда: спеціалізація та відповідальність,  досвід перемоги, командна взаємодія, ідентифікація (хто Я? чим займатися?), саморозвиток. Крім того, запалюються ідеями, підіймається самооцінка, з’являється розуміння покликання. Ми наслідуємо Христа: Христос був волонтером, Він будував сталу команду.

«Табори — це те місце, де ми можемо сформулювати своє духовне лідерство. Лідерство — це атмосфера, де люди зростають відповідно до своїх дарів. Важливо аналізувати лідерство, це покаже зміни, ріст та вкаже над чим потрібно працювати. Табір — місце, де ангели розправляють крила, де можна вільно літати. Табори — це передова, духовний «нуль» у війні за душі. Під час них відбувається духовна трансформація. У таборі краще і швидше можна знайти своє покликання. Разом ми знаємо більше, чим кожен з нас окремо!» – підсумував у своєму зверненні до молоді Роман Бернадський.

Після обіду команда церкви м. Шумськ підготувала пізнавальний, захопливий, з різноманітними завданнями на логіку, ерудицію, і знання Біблії квест.

У вечірній час суботнього дня учасники табору мали благословенне служіння за участю єпископа Віталія Яцюка, який проповідував на тему «Бог хоче діяти саме через тебе».

«Бог часто використовує найменше, незначне в людських очах, щоб зробити велике і засоромити сильне. Про Ісуса казали: «Хіба може бути щось добре із Назарету?» про нас теж так часто говорять: «Він з такої сім’ї…», «Та вона з такого села…» Ісус в учні обирав простих людей, рибаків. Попри твоє походження, тебе обрав Бог — фокусуйся на Ньому. Він буде вести тебе, завжди буде поруч», — щиро підбадьорював молоде покоління працівників ниви Божої Віталій Яцюк.

У вечірній час в затишній атмосфері біля каміна, учасники табору мали можливість обмінятися досвідом роботи в таборах.

На третій день кемпу після молитви розпочався тренінг зі створення квестів та підсумковий тімбілдінг.

Це був хороший і благословенний Богом час.

«Я задоволена тим, які щирі, відкриті, комунікабельні люди приїхали на кемп. Дякую Богові за погоду та Його супровід в усіх організаційних питаннях, за нашу команду організаторів», – каже Інна Лозян.

Відгуки учасників

Зоряна Вінічук, церква ХВЄ с. Башуки, Кременецького району:

«Я вперше на такому навчанні, хоч в табірному служінні вже майже 5 років. Це мега крутий час спілкування і навчання разом з людьми, чиї серця також відкритті до такого служіння. Я їхала з настроєм зарядитися енергією для проведення таборів на це літо і я її отримала повною мірою».

Наталя Леськів, церква ХВЄ м. Теребовля:

«Це був час оновлення, перезавантаження, усвідомлення цінності табору. Хороший, пізнавальний виклад Романа Бернадського, вразила думка про те, що «Табір – це місце, де ангели розправляють крила!» Також багато цікавого про створення квестів.
Сьогодні такі конференції потрібні, як ніколи! Особисто мені часом хотілося здатися, покинути табірне служіння. А тут відбулася певна переоцінка, тут запалюєшся, щоб далі йти та діяти, працювати ще більше. Тому всім організаторам величезне спасибі. Працюйте надалі, не зупиняйтеся!»

Олександр Герасимчук, церква ХВЄ с. Колодно Тернопільського району;

«Бог благословив нас. Впродовж трьох днів ми навчалися, відпочивали та проходили квести, все як в ролі дитини. Нас заохочували та запалювали на працю, все  дуже сподобалося. Надалі будемо старатися застосувати вивчене на практиці».

Максим Іваськів, церква ХВЄ с. Краснолука Лановецька ОТГ

«У Гримайлові цього року я побував уперше. Раніше я бував на подібних навчальних заходах, але окрім викладу, короткої перерви, знову викладу, обіду і т.ін. нічого не бачив. Тут, завдяки цікавому розпорядку, навіть не помічав, як день схиляється до закінчення. Усі викладачі дуже досвідчені. Мав величезну насолоду  слухати візуалізований, конкретизований, мудро структурований та цікаво й чітко поданий виклад Романа Бернадського. Після цього семінару в мене залишився цінний конспект, який,  я впевнений, допоможе грамотно й ефективно навчати дітей Біблійних істин.  Дуже дякую всім спікерам за те, що діляться неоціненним досвідом».

Оксана Гудзь.

Попередня Старший пресвітер Кіровоградського обласного об’єднання відвідав віддалені церкви області
Наступна Великий випуск  у Рівненській духовній семінарії й академії: понад вісімдесят випускників отримали дипломи

Вам також може сподобатися

Новини

Всеукраїнська Рада Церков засудила терор проти християн на Шрі-Ланці та в Нігерії

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій закликає всіх релігійних діячів

Новини

Рада євангельських протестантських церков закликала християн України  долучитися до посту й молитви 15-20 березня

Рада євангельських протестантських церков України під час засідання 10 березня

Новини

На Тернопільщині з’явилося нове євангелізаційне видання

Так історично склалося, що саме з Тернопільської області України вийшли