Листопад 27, 2013 0 866 Переглядів

Рада Церков закликає владу не заважати доброчинності, а громадян – зберігати мир

     26 листопада уКиєві відбулося чергове засідання Всеукраїнської Рада Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО), під час якого керівники церков схвалили звернення до Президента України.

     Мова йшла про події у Врадіївці на Миколаївщині, які влітку сколихнули всю країну, коли працівників міліції було звинувачено у зґвалтуванні жінки та намаганні приховати свій злочин. «Враховуючи спрямовані на нашу адресу колективні звернення громадськості та керуючись внутрішнім сумлінням, Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій не може оминути увагою кричущі факти беззаконня та свавілля з боку окремих представників правоохоронних органів України» – йдеться у зверненні.

     В зв’язку з цим, керівники церков запропонували найближчим часом створити спеціалізовану громадську раду при Міністерстві внутрішніх справ України з питань співпраці із ВРЦіРО, завданням якої буде розроблення механізму практичної взаємодії релігійної спільноти і МВС України у справі душпастирської опіки, підвищення моральних якостей та задоволення духовних потреб працівників правоохоронних органів.

     Серед питань, які розглядалися, йшлося зокрема про необхідність покращення церковно-державних відносин. «Ми висловили прохання, щоб надалі при внесенні змін до законів, що стосуються релігійного життя в Україні, депутати  консультувалися із представниками церков. Бо на сьогодні деякі законодавці тільки роблять вигляд, що консультуються,  але роблять своє. Позиція церков в багатьох питаннях ігнорується» – зазначив, коментуючи результати засідання Ради, старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко. За його словами також було звернено увагу на моральний стан людей, які при владі, і потребує покращення. З цією метою члени ВРЦіРО запропонували провести зустріч з  керівництвом МВС.

     Також під час засідання піднімалося гостре для багатьох церков питання розмитнення гуманітарних вантажів, що надходять з-за кордону. Раніше його курувала комісія при Кабінеті Міністрів, яку було ліквідовано, а її функції передано до Міністерства соціальної політики. Як відомо, зараз багато гуманітарних вантажів стоять нерозмитнені, на них накладають штрафи, продукти псуються  на складах, у той час, коли людям потрібна допомога.

     Ці та інші питання було обговорено разом із представниками влади,які були присутні на засіданні, зокрема міністр культури Леонід Новохатько, директор Департаменту у справах релігій і національностей Мінкультури Михайло Мошкола, голова Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі Василь Костицький.

     Керівники українських церков закликали владу не гальмувати доброчинної роботи, яку проводять  церкви. А учасників громадських акцій, що в останні дні проводяться в Україні, – зберігати мирний характер своїх дій. На переконання релігійних лідерів у жодному разі не слід допускати насильства, провокувати його чи піддаватися на провокації, адже слід пам’ятати, що насильство породжує насильство.
{hwdvs-player}id=34|width=560|height=340{/hwdvs-player} 

Попередня Дитячі євангелізаційні проекти - 2013 рік (фотозвіт)
Наступна Церкви ХВЄ в Росії чекають духовної підтримки з України

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Звернення Михайла Паночка з нагоди  Дня братерства – 2022

Старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко звернувся до пасторів та старших

Новини братерства

Міноборони розпочало створення капеланської служби у Збройних Силах України

   Міноборони України затвердило Положення про службу військового духовенства (капеланську службу) у Збройних Силах України.

Новини братерства

Різдвяний трамвай у Запоріжжі

Молодь церкви «Христос – єдина надія» 6 січня 2013 року привітала жителів свого району з Різдвом Христовим у трамваї. Пасажири трамваю були приємно здивовані, адже подібна християнська акція ще ніколи не проходила в Запорізькому регіоні.