Березень 2, 2016 0 340 Переглядів

«Помилка кожної влади в Україні – її відмежованість від народу, ми мусимо нагадати про це нинішнім можновладцям» – Михайло Паночко

     На цей момент звернув увагу старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко під час чергового  засідання Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, що відбулося у Будинку митрополита «Софії Київської» 1 березня 2016.

     Глави українських церков та релігійний організацій висловили своє занепокоєння сучасним станом суспільно-політичного життя в Україні та ухвалили заяву з цього приводу.

      Читайте також: Старший єпископ Михайло Паночко: «Зважаючи на обстановку в країні, вважаю, що Всеукраїнська Рада Церков має ініціювати зустріч із Президентом України»

     «Будь-яка гонитва за політичними рейтингами та збагаченням, що ставить власні інтереси понад спільне благо народу, є порушенням Божого Закону та глибоко аморальною справою перед зубожілим і вкотре розчарованим народом. З тривогою мусимо констатувати, що нищівні для державного організму корупційні схеми, які знищили державні інституції за старої влади, продовжують існувати», –  йдеться у заяві.

     Звертаючись до Президента України, уряду і парламенту, члени ВРЦіРО нагадали про досвід та усі трагічні наслідки авторитарних режимів: «Наш народ з болем та тривогою сприймає будь-які ознаки зосередження надмірної влади в одних руках. На нашу думку, лише здоровий баланс між усіма гілками влади – законодавчою, виконавчою та судовою, – який, зрештою, передбачений нашою чинною Конституцією, а також відповідальне ставлення кожного до своїх обов’язків будуть надійною запорукою сталого демократичного розвитку України, здійснення масштабних реформ та реальної боротьби з корупцією», –  заявили члени ВРЦіРО.

     Михайло Паночко у ході обговорення Заяви нагадав про ще одну проблему: «Коли ми зустрічалися із Віктором Януковичем під час Майдану, то бачили, що ці люди не чують: влада – собі, а народ – собі. Немає контакту, немає спільності з народом, і це породжує кривду в нашій державі… І сьогодні ще діє пострадянське: був Іван, а потрапив до влади – вже він Іван Іванович, уже до нього не доступишся, уже не чує, поки знизу не зіштовхнуть».

     За словами старшого єпископа сьогодні серед чиновників процвітає не тільки корупція, а й тотальне злодійство. Тому ситуація в суспільстві дуже і дуже складна. «Якщо ми виражаємо інтереси людей, нам треба сказати керівництву держави прямо в очі: «Так не можна робити!» Влада сьогодні повинна прислухалась і стати відкритим лицем до людей», – заявив Михайло Паночко.

     Члени ВРЦіРО висловили готовність зустрітися з Президентом, Урядом, парламентськими силами, щоби донести більш детально та особисто свої застереження та позицію віруючих до керівництва держави.

Заява

ВРЦіРО щодо суспільно-політичної ситуації в Україні
01 БЕРЕЗНЯ 2016

     Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій як одна з найбільших інституцій громадянського суспільства України висловлює своє занепокоєння сучасним станом суспільно-політичного життя в Україні.

     Ми звертаємось насамперед до громадянського суспільства – всього народу України з проханням про усвідомлення реальностей сучасного буття нашої держави, про критичність, але водночас – про розсудливу відповідність у сприйняті дійсності, а також про добре прогнозування наслідків дій чи бездіяльності. Окрім Божого благословення, про яке віруючі підносять ревні молитви, нам усім тепер особливо необхідні сповнене любові серце і тверезе розуміння для прийняття правильних рішень. Пам’ятаймо, що наша сила в єдності та наполегливій роботі, кожного на своєму місці. Постійні чвари, суперечки та марні сподівання на те, що хтось прийде і зробить за нас нашу роботу, лише ослаблюють Україну.

     Ми звертаємось до політиків усіх політичних напрямів та формувань, а також до державних урядовців найвищого рівня зі словами перестороги від невластивого їхньому станові, а особливо небезпечного у такий важкий для країни час політиканства. Будь-яка гонитва за політичними рейтингами та збагаченням, що ставить власні інтереси понад спільне благо народу, є порушенням Божого Закону та глибоко аморальною справою перед зубожілим і вкотре розчарованим народом. З тривогою мусимо констатувати, що нищівні для державного організму корупційні схеми, які знищили державні інституції за старої влади, продовжують існувати і продовжують свою вбивчу дію. Це також реальна загроза самому існуванню незалежної української держави. Тому закликаємо політиків бути не лише тими, хто дбає про рейтинги та найближчі вибори, але справжніми державними діячами, що дбають про Україну, слухають и чують думки народу, дбають про нього та майбутні покоління, в тому числі на довгу перспективу.

     Просимо вас, особливо у цей важкий і загрозливий для України час припинити дбати про вузько партійні інтереси та власне матеріальне збагачення. Політичні чи фінансові рейтинги є такою ж марнотою, як і все скороминуще та швидкоплинне на цьому світі, бо справжнього щастя вони не приносять нікому. Лише у служінні спільному благу криється правдиве Боже покликання кожного відповідального політика і джерело щастя та благословення як для нього самого, так і для всього народу.

     Пам’ятаймо й про позицію наших міжнародних партнерів, які наполегливо і аргументовано закликають усіх нас до швидких і ефективних реформ та, передусім, до боротьби з корупцією, котра знищує нашу державу з середини і зводить нанівець усі програми міжнародної допомоги.

     Звертаємося особливо до Президента України як гаранта соборності нашої держави і конституційних прав та свобод її громадян, а також до українського Уряду та парламентських сил: маючи за плечима досвід та усі трагічні наслідки авторитарних режимів, наш народ з болем та тривогою сприймає будь-які ознаки зосередження надмірної влади в одних руках. Ви всі покликані не допустити повторення такого небезпечного розвитку подій. На нашу думку лише здоровий баланс між усіма гілками влади – законодавчою, виконавчою та судовою, – який, зрештою, передбачений нашою чинною Конституцією, а також відповідальне ставлення кожного до своїх обов’язків будуть надійною запорукою сталого демократичного розвитку України, здійснення масштабних реформ та реальної боротьби з корупцією.

     Як невід’ємна частина громадянського суспільства та очільники основних Церков та релігійних організацій України висловлюємо нашу готовність зустрітися з Президентом, Урядом, парламентськими силами, щоби донести більш детально та особисто наші та наших вірних позиції і думки.

     Нехай на нас усіх і на Україні перебуває Боже благословення!

     Київ, 1 березня 2016 р.

Попередня У Львові створили Асоціацію євангельських студентів: ділитися вірою і формувати християнський світогляд
Наступна Щоденник старшого єпископа: лютий-2016

Вам також може сподобатися

Новини братерства

580 студентів вивчають англійську за допомогою друзів зі США

З 18 по 28 червня 2012 року в приміщенні церкви ХВЄ м.Івано-Франківська реалізовується проект “Школа розмовної англійської мови”.

Новини братерства

Святкування 450-ліття Пересопницького Євангелія на Волині

Волинською землею впевнено крокує наметове служіння, яке організоване Волинським об’єднанням християн віри євангельської у рамках заходів, присвячених святкуванню 450-річчя Пересопницького Євангелія на виконання відповідних указів Президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів.

Новини братерства

Марек Камінски: «Ми тут, щоб ділитися любов’ю та втіхою від Господа»

   З 28 лютого по 1 березня з терміновим візитом відвідав Україну старший єпископ п’ятидесятницьких церков Польщі Марек Камінски. Він засвідчив українським християнам...