Квітень 20, 2022 0 1119 Переглядів

Михайло Паночко закликав керівництво ООН до рішучих дій, спрямованих на зупинення війни

19 квітня Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій взяла участь в онлайн зустрічі із заступником генерального секретаря ООН Мартіном Гріффітcом.

Учасники зустрічі, що пройшла під модеруванням нового Головуючого у ВРЦіРО єпископа Маркоса Оганесяна, привітали заклик Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша до припинення бойових дій на території України на період святкових для більшості віруючих днів – християнської Пасхи, юдейського Песаха та мусульманського Рамадану.

Зокрема, Мартін Гріффітc повідомив про те, що Генсек ООН просить припинити вогонь у період з Великого четверга, 21 квітня, та до Великодньої неділі, 24 квітня – з метою відкриття гуманітарних коридорів для Маріуполя, Херсону, Донецька, Луганська та інших міст України, мешканці яких особливо потерпають від війни.

Зі свого боку члени ВРЦіРО закликали керівництво ООН до більш рішучих дій, спрямованих на зупинення війни.

«Пам’ятаймо ціль створення ООН – не допустити подібної війни більше! Експерти кажуть, що лише 26 днів спокою було за всі десятиліття відтоді. Натомість десятки воєн різного масштабу» – зауважив у своєму виступі Михайло Паночко.  Він висловив жаль, що для Росії нинішній святешний тиждень нічого не значить, а в їхніх діях немає нічого ні святого чи бодай людського.

«ООН мала б докласти більше зусиль в безпековій площині. Інакше доводиться ставити питання про спроможність інституції. Наша спільна думка, членів Ради Церков, – необхідно докласти максимум зусиль, аби вплинути світовою спільнотою, щоб привести владу росії до тями. Друга важлива мета – скерувати зусилля для мільйонів людей, які залишилися без даху над головою, підсилюючи гуманітарну допомогу для нашого народу в Маріуполі, Херсоні та на Донбасі», – підкреслив старший єпископ УЦХВЄ.

Крім цього, представники Всеукраїнської Ради Церков висловили вдячність, що їхні звернення щодо встановлення перемир’я на час релігійних свят та щодо створення гуманітарного коридору для Маріуполя й інших міст були почуті та підтримані керівництвом ООН.

Попередня «Влада та бізнес бачать Церкву як надійного партнера у волонтерській діяльності» - Михайло Паночко
Наступна «Ніколи темрява не переможе світла. Христос воскрес! Воістину воскрес!» - Михайло Паночко

Вам також може сподобатися

Новини

Агов, таланти! Прийом творів на Літературний конкурс ім. Джона Буньяна триватиме до кінця травня

До завершення прийому творів на Літературний конкурс ім. Джона Буньяна, що традиційно проходить під егідою Департамент освіти УЦХВЄ, залишилися лічені дні. Конкурсні роботи приймаються на розгляд журі до 31 травня 2021 року.

Новини

У Луцьку пройшла 32 конференція Волинського об’єднання церков Української Церкви ХВЄ

26 грудня 2020 р. у новозбудованому приміщені луцької церкви «Спасіння»

Служіння дітям і підліткам

Діти  з  малозабезпечених сімей Житомирщини вчилися як «Жити зі смаком»

Протягом 21-28 липня на базі відпочинку «Юність», що поблизу м.