5 Лютого, 2022 0 870 Переглядів

«Церкви займаються тим, що найбільш необхідне суспільству – це здорова мораль» – Михайло Паночко під час зустрічі ВРЦіРО з Головою Верховної Ради України

4 лютого в приміщенні Українського біблійного товариства Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій  обговорила з Русланом Стефанчуком, Головою Верховної Ради України, широке коло суспільно важливих тем.

Головною темою, під час зустрічі стала моральна складова суспільства. Старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко озвучив прохання Ради церков відновити діяльність Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі: «На жаль, в Україні була ліквідована єдина невеличка комісія, яка могла зробити незалежну експертну оцінку мультфільму чи кінофільму (на кшталт «Мій юний принц», що пропагує одностатеві відносини та неповагу до релігійних святинь – ред.) Держава, яка не звертає уваги на моральне здоров’я нації – не матиме успіху. Церква та релігійні організації займаються тим, що найбільш необхідне суспільству – це турбота про здорову мораль», – підкреслив   він.

Михайло Паночко закликав голову та присутніх народних депутатів ВРУ ухвалити законопроєкти № 6325, № 6326 та № 6327, що дадуть змогу увідповіднити до Конституції норми про охорону сім’ї, дитинства, материнства і батьківства. Зважаючи на те, що Національний молитовний сніданок цього року ювілейний, старший єпископ попросив Голову Верховної Ради взяти під свій патронат його проведення, обговорити з Президентом України та спільно з ВРЦІРО об’єднати в молитві на цьому заході представників різних політичних сил та органів влади для досягнення миру та злагоди в Україні. Торкнувся також питання святкувань 300-річчя з дня народження українського генія думки Григорія Сковороди.

Вітаючи присутніх, голова Парламенту  Руслан Стефанчук, зауважив, що єдність та консолідована позиція Ради церков є прикладом для народних обранців. Він згадав про прийнятий не так давно Закон «Про Службу військового капеланства» та наголосив: «Я особисто готовий до відкритого діалогу та спільного прийняття рішень».

Представники  ВРЦіРО подякували за таку увагу, та озвучили цілу низку проблем, що лежать, перш за все, в духовно-моральній та соціальній площині.  Це – сумна статистика розлучень в Україні, соціальне сирітство, поширене явище домашнього насильства тощо.  На думку глав церков,  усе це потребує  розробки державної сімейної політики за участі релігійної спільноти та громадськості. Зокрема  затвердження відповідної державної програми з необхідним бюджетним фінансуванням, утворення Міністерства у справах сім’ї, дітей і молоді. Також ієрархи торкнулися питання комерційного сурогатного материнства, яке по суті є різновидом торгівлі людьми та  наголосили на необхідності  врахувати зауваження до проєкту Закону «Про допоміжні репродуктивні технології» (реєстр. № 6475).

Священнослужителі підтримали ініціативу парламенту щодо створення Державної служби у справах дітей, однак на їхню думку цей орган не повинен стати каральною структурою. Глави церков вкотре торкнулися загроз, які несе Україні ратифікація Стамбульської конвенції, згадали про такі насущні  питання  як збереження в Земельному кодексі норм про безоплатне землекористування для релігійних організацій тощо.

Одне з питань, яке голова ВРУ пообіцяв вирішити в першочерговому порядку – збереження в структурі обласних держадміністрацій підрозділів, що займаються державною реєстрацією релігійних організацій. Це важливо у світлі підготовки законодавчих актів про адмінреформу.

Серед інших питань, що були озвучені ієрархами церков та релігійних організацій – відхилити урядовий законопроєкт №5488 про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо боротьби з проявами дискримінації як такий, що потребує широкого громадського обговорення. Адже в результаті боротьба з дискримінацією може призвести до утисків свободи віросповідання, свободи слова та вираження поглядів.

Також ВРЦіРО підготувала пропозиції до низки інших законодавчих ініціатив, які потребують належної уваги з боку профільних парламентських комітетів.

На завершення Голова Верховної Ради попросив продовжувати піклуватися про добробут, безпеку і спокій наших людей. «Ми не маємо права сіяти паніку, бо це все породжує крах довіри, а довіра – це є найцінніше, що є в суспільстві. Тому давайте будемо рухатися у цьому напрямку разом» – сказав Руслан Стефанчук.

Глави церков і релігійних організацій запевнили представників влади у молитовній підтримці – тисячі людей щодня моляться за мир в Україні та за мудрість для її  керівників.

У зустрічі також взяли участь Перший заступник Голови ВРУ Олександр Корнієнко, голова Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко, голова Комітету ВРУ з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи ВРУ Сергій Кальченко, голова Комітету ВРУ з питань антикорупційної політики Анастасія Радіна, Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, голова Державної служби з етнополітики та свободи совісті Олена Богдан.

Попередня На Тернопільщині Галина Терещенко представила нову завідувачку жіночого відділу Аллу Тивонюк
Наступна Пастор-учитель Сергій Вітюков перейшов у вічність

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/chve/chve.org.ua/www/wp-content/themes/trendyblog-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7

Вам також може сподобатися

Новини

У Швейцарії відбувся різдвяний захід для дітей

30 грудня 2023 року в місті Сент-Ґаллен пройшла зустріч для

Новини

«НА ПІВНІЧ…» – в гостях у місіонерів Воркути, репортаж єпископа Миколи Синюка

На вокзалі у Києві величезний натовп у центральному залі (поїздка

Новини

Вийшла друком нова версія збірника поховальних пісень «В рідний край»

Про його створення розповів Олексій Клець, диригент «Церкви Христа Спасителя»,