Лютий 5, 2021 1 1092 Переглядів

Зустрічі з вдовами, дівчатами, дружинами служителів, робота в ребцентрах, молитви… про що звітує Департамент жіночого служіння

У 2020 році  життя жіночого служіння, попри карантин, було насиченим і плідним. Під час онлайн-наради департаменту УЦХВЄ, що відбулася 23 січня, служительки звітували про роботу за рік.

Так, на Волині, де завідувачкою жіночого відділу є Катерина Мацик, було  проведено сім загальних зустрічей, одна регіональна та ще чотири – із вдовами. Крім того, відбулася  нарада обласного комітету сестер, спільність із дружинами служителів, три зустрічі для матерів, одна – для матерів особливих дітей, зустрічі з сімейними парами, для молодих мамочок, онлайн-зустріч «Перемога над страхом». Також в області були організовані літні табори відпочинку для сестер, загальні сестринські та тематичні материнські молитви.

На Чернігівщині, де відділом завідує Людмила Козел, хворіло багато людей, тому основний акцент у служінні робився на молитву. Загальних зустрічей не проводили, але в церквах праця велася. Була можливість послужити вдовам, малозабезпеченим людям продуктовими пакетами.

На Кіровоградщині встигли ще до карантину провести регіональну жіночу конференцію. Як повідомила завідувачка відділу Марія Ковтунович, протягом року сестри відвідували церкви у віддалених районах області, вивчали Боже Слово в Zoom.

Юлія Могильчак, яка керує відділом у Донецькій і Луганській областях, розповіла, що за рік вдалося провести три регіональні конференції, розвивати соціальне служіння. Сестри опікуються шістьма реабілітаційними центрами і будинками для людей похилого віку при церквах. Служительки приготували та роздали 18 тис. благодійних обідів у Донецькій області та ще 5 тис. обідів на Луганщині.

У Чернівецькій області, де сестринський відділ очолює Тетяна Попович, у 2020-му при служінні була створена благодійна організація, акцент у діяльності якої робиться на навчанні сімей, проведенні сімейних вечорів, оздоровчо-профілактичних проєктів тощо.

На Львівщині, де завідує відділом Надія Потопник, провели 25 сестринських заходів, у тому числі із вдовами та підлітками. З початку карантину Господь широко відчинив двері для молитовного служіння. 90 днів по черзі сестри були в постах, тривали молитви телефоном. Були організовані ланцюжкові молитви по церквах, молитовні марафони.

За словами Лідії Іванченко, яка керує відділом у Миколаївській області, тут провели одну обласну та дві регіональні конференції, також два семінари для відповідальних за жіноче служіння в церквах. Члени жіночої ради області провели 22 зустрічі з сестрами. У всіх церквах функціонують молитовні групи, організована робота зі збору одягу для нужденних. Ведеться робота з дівчатами, вдовами, з сестрами старшого віку, зустрічі з сімейними сестрами тощо.

На Хмельниччині Наталя Шевчук тільки розпочала діяльність як відповідальна за жіноче служіння, тому знайомиться зі специфікою роботи, переймаючи досвід від Анни Собко, яка багато років віддала цьому служінню. Проведено сім сестринських зустрічей. В області добре діє душеопікунський напрямок, ведеться соціальна робота. У Нетішині відкрився реабілітаційний центр для жінок, де теж багато роботи.

В Одеській області, де відділом завідує Людмила Полінкевич, проводилися зустрічі по Zoom, вивчали в онлайн Слово Боже. Але не менш активною була діяльність і в офлайні. На початку вересня пройшла обласна конференція, яка зібрала 120 сестер з області. У чотирьох з шести регіонів області проведено регіональні конференції. Відбулася зустріч служителів з дружинами, дві зустрічі для молодих сімей, велися бесіди зі старшими сестрами про перехід у вічність. Розвивалося соціальне служіння, служіння на місіонерських точках.

Марія Дранчак із Закарпаття організувала три робочі зустрічі з відповідальними за жіноче служіння по церквах. Щотижня там проводиться материнська молитва, діють молитовні ланцюжки. Працює соціальний відділ: сестри залучені до роботи в реабілітаційному центрі.

Світлана Світенко з Херсона розповіла, що праця в області ведеться як завжди, хіба що в дещо менших масштабах. Активно розвивається молитовне, соціальне служіння. Проводилося навчання за курсами «Мудрість матері» і «Слідуючи за Христом». Провели дві конференції в віддалених селах. Сестри були залучені до усіх літніх таборів, залучені до євангелізаційних проєктах для дітей з невідроджених сімей.

У Полтаві, де служить Ольга Худоба, провели дві регіональні конференції. Далі працювали по церквах.

Завідувачка сестринського  відділу на Івано-Франківщині Галина Черняк розповіла, що, попри всі карантинні обмеження, вдалося провести загальну конференцію, а також ряд інших заходів: для сестер віком до 45 років, для дружин служителів, сім служінь для дівчат, семінар для групи милосердя. Усього в церквах області проведено 80 різних заходів для сестер.

Праця на Рівненщині, як повідомила Оксана Цинко, нині акцентована на молитовному служінні і служінні вдовам. Обласних конференцій не було, однак більш як 30 служінь проведено на місцях. До праці в соціальному і молитовному напрямках приєдналося багато молодих сестер. У багатьох районах за підтримки служителів призначено відповідальних за жіноче служіння.

Галина Устимчук розповіла, що на Сумщині проведено дві регіональні конференції,  а на місцях у церквах сестринські зустрічі відбуваються систематично.

На Тернопільщині, де роботою відділу завідує Галина Терещенко, за минулий рік проведено п’ять конференцій – чотири регіональні і одна обласна, а ще – семінари для відповідальних, чотири зустрічі з вдовами, зустрічі з молодими жінками, молитви з дружинами невідроджених чоловіків. Звершуються молитви за хворих з онколікарні. А підопічним з будинків для людей похилого віку (відвідини тепер заборонені) готують і передають подарунки. Цікавий досвід – для стареньких братів і сестер організували читання Біблії телефоном.

Про роботу медіавідділу у соцмережах звітувала Олеся Банах. Перший пост вийшов 7 серпня, на сьогодні оприлюднено вже понад 80 постів, близько 1000 сторіз. Кожне повідомлення в середньому охоплює 2000 читачів. А є й рекордсмени:

свідчення Віри Деркач зберегли 400 осіб, 5000 прочитали в інстаграмі. А свідчення Катерини Мацик у фейсбуку прочитали 26 000 осіб.

Оксана Маліщук, яка відповідає в департаменті за працю з дівчатами, розповіла про новий формат роботи, уже апробований у Житомирській області: зроблено серію відеозаписів під назвою «Дівчина мрії хлопця», куди включено чотири теми: «Хлопець мрії», «Небезпечний напрямок», «Невидимі нитки відносин»,  «У пастці фантазій». Кожна тема триває 30 хвилин, потім пропонуються запитання, проблемні ситуації для обговорення з дівчатами. Сьогодні розробляється наступний блок – про цінність дівчини. Ці матеріали можна буде використовувати у праці з дівчатами по всій Україні.

На зустрічі було озвучено немало планів на майбутнє. Зокрема з березня заплановане онлайн-навчання для обласних відповідальних і сестер, які працюватимуть в напрямку душеопікунства. Орієнтовно на вересень запланована Всеукраїнська жіноча конференція. На новий рівень має вийти робота із вдовами, а також з одруженими сестрами та людьми «золотого віку».

Вже розпочалася організація молитовного ланцюжка з обласними відповідальними, а молитовні ланцюжки з певними категоріями сестер тривають на постійній основі.  Для активізації служіння в соцмережах вирішили розробити методичний посібник (відповідальна Олеся Банах).

Тож з Богом, сестри, у новий продуктивний та яскравий рік!

Людмила БЕНДУС,
координатор Департаменту жіночого служіння УЦХВЄ

Попередня «Плюсом при будівництві модульних Домів молитви є те, що вже через місяць видно результат» - Сергій Бас
Наступна Серце, віддане служінню Богові - старійшина Іван Іванович Федоров відійшов у вічність

Вам також може сподобатися

Новини братерства

На Полтавщині зростає кількість рукопокладених служителів

Нинішня осінь у церквах Полтавщини стала періодом  рукопокладення служителів. Ще

Новини братерства

Навчальний курс для сімейних консультантів церков вперше провели на Дніпропетровщині

Навчання служителів сімейного відділу УЦХВЄ Дніпропетровської області відбулося у Дніпрі на базі церкви «Віфанія» 29-30 жовтня. Понад двадцять подружніх пар, які служать сім’ям у церквах області, пройшли курс «Підготовка до шлюбу- становлення одним».

Новини братерства

Розпочав роботу ХVII з’їзд ЦХВЄУ

   20 травня 2014 року у місті Рівне, на базі «Церкви Святої Трійці» розпочав роботу звітно-виборний з’їзд ЦХВЄУ. Форум такого рівня в Україні проходить один раз на чотири роки. Цього разу на нього прибули понад…