«Жінка, яка шукала Бога» – на конференції в Івано-Франківську сестрам служила місіонерка з Мексики
7 серпня в Івано-Франківську відбулася обласна жіноча конференція. Місіонерка з Мексики Валентина Невмержицька на прикладі біблійної розповіді про Ревеку (Бут. 25:19-34) поділилася роздумами про те, як може шукати Бога сучасна жінка. Попри те, що цього дня в церквах області був ряд заходів, зокрема і водне хрещення в одному з регіонів, на конференцію до Івано-Франківська приїхало чимало сестер. І недарма – кожна взяла для себе цінні уроки.
Короткою настановою і молитвами сестер благословили пресвітери Олег Карпюк і Геннадій Ліптуга. Далі слово взяла сестра Валя. Ось лише кілька думок з її викладу про життя Ісака і Ревеки.
«І молився Ісак до Господа про жінку свою…» (Бут. 25:21). В оригіналі слова «молився про жінку» буквально означають «молився обличчям до своєї дружини» або «молився в присутності і від імені своєї дружини». Подружжя в молитві стояло разом 20 років лицем до лиця перед Господом – і Він «був ублаганий», тобто, іншими словами, дозволив Себе ублагати.
Коли двоє погодяться молитися про одне і наполегливо стоятимуть на Божій обітниці (так, як Ісак з Ревекою стояли на обітниці, даній Аврааму) – вона виконається.
Ворог любить розділяти сім’ї і всіляко перешкоджає вийти на світло Боже зі своїм болем. Спільна молитва чоловіка і дружини – найкращий спосіб протистати всім ворожим планам і отримати Божу відповідь, пам’ятаючи, що в Бога на все досконалий час і Він все робить досконало.
Ревека завагітніла, але дуже швидко радість від вагітності переросла в біль. «І кидалися діти в утробі її» (в. 22). Ревека не знаходить відповіді на свою проблему і приймає єдино правильне рішення в такій ситуації – «пішла запитатися Господа». А Він не лише пояснює їй, що відбувається, але й пророче відкриває майбутнє. Показує Свою досконалу волю, яка обов’язково буде виконана.
Коли ми не знаємо, що робити, – шукаймо всім серцем Бога і Його волю. І Він дасться знайти.
Настав час, народилися діти, і читаємо, що «полюбив Ісак Ісава, бо здобич мисливська його йому смакувала, а Ревека любила Якова» (в. 28).
У житті дочок Божих бувають різні етапи. Буває, чоловік молиться з дружиною лицем до лиця, благословляючи її і всю сім’ю, а буває – і чути не хоче про Бога або холоне до Нього, бо йому починає більше смакувати «здобич мисливська». Міняються його цілі і пріоритети. Що робити дружині?
Коли таке сталося в житті Ревеки, це не вплинуло на її цінності і пріоритети. Ісак втратив ціль, його життєвий фокус змістився, але Ревека пильнувала про співпрацю з Богом.
Тому незалежно від цінностей і пріоритетів чоловіка жінка, яка шукає Бога, продовжує з Ним співпрацювати за всяких ситуацій та обставин. Вона пильнує про духовне, а не тілесне.
Новий Заповіт про це каже так: «Бо ті, хто ходить за тілом, думають про тілесне, а хто за духом – про духовне. Бо думка тілесна – то смерть, а думка духовна – життя та мир, думка бо тілесна – ворожнеча на Бога, бо не кориться Законові Божому, та й не може. І ті, хто ходить за тілом, не можуть догодити Богові» (Рим. 8:5-8).
Ісав продав своє первородство за сочевичну юшку (Бут. 25:29-35). Він знехтував цим правом на відміну від Якова, котрий, безперечно, знав про розмову матері з Богом, тому що мудра мама завжди готує дитину до досягнення Божої цілі. І секрет такої готовності – вміти бачити невидиме як видиме: усе робити в Божій присутності.
Кожен шукає те, що дороге для нього. Ісав – юшку, Яків – виконання Божої волі. Текст із Євр. 12:16-17 відкриває, чому для Ісава шлунок був важливішим за Божу ціль: «Щоб не був хто блудник чи безбожник, немов той Ісав, що своє первородство віддав за поживу саму. Бо знаєте ви, що й після, як схотів він успадкувати благословення, відкинутий був – не знайшов бо був можливости до покаяння, хоч його із слізьми шукав». Одне зі значень вжитого тут слова «безбожник» в оригіналі звучить як «доступний для гріха». А людину, яка шукає Бога, ніякі обставини не відвернуть від Нього. І саме у волі Божій вона буде захищена від усякого зла.
У другій частині конференції сестри отримали відповіді на різні життєві питання і разом шукали Бога в молитві, прохаючи про спасіння всіх, хто дорогий їхнім серцям.
Час збіг, як одна мить. Як це буває завжди в таких спілкуваннях, розходитися не хотілося. Будемо вірити, що попереду ще не одна така зустріч. Ну, і безперечно, на нас чекає також немало життєвих іспитів, які періодично доводиться складати всім дітям Божим. І такі-от конференції – добра теоретична підготовка до всіх випробувань.
Тож хай допоможе нам Отець засвоїти теорію так, щоб вміти застосовувати її на практиці.
Людмила Бендус.
Вам також може сподобатися
Відзвітувала Кіровоградська область
9 березня цього року районний центр Знам’янка, Кіровоградської області став центром проведення чергової конференції служителів церков ХВЄ. У домі молитви місцевої церкви зібралися служителі церков області, щоб прозвітувати про працю за 2012 рік і обговорити та затвердити плани на майбутнє
Заява ВРЦіРО за підсумками зустрічі з Головою Верховної Ради України Олександром Турчиновим
Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій, яка упродовж останніх майже трьох місяців, послідовно виступала на захист мирних протестів, проти застосування сили й за покарання винуватих, за підсумками зустрічі…
Михайло Паночко: «Прошу усіх пам’ятати та іншим сказати: «Цей гріх, з Божою допомогою, людиною може бути подоланий»
Шановні брати та сестри! Поділяючи глибоку стурбованість українського суспільства новинами