Серпень 13, 2021 1 1912 Переглядів

35 років Божих благословінь – церква в Ланівцях відзначала день народження місцевої громади

8 серпня церква міста Ланівці, що на Тернопільщині, відзначила своє 35-річчя. Члени церкви з радісними усмішками згадували свою спільно пройдену дорогу.

Розпочав святкове служіння диякон Лановецької церкви Петро Гудзь, взявши за основу своєї проповіді добре відомий старозавітній вислів: «Аж доти допоміг нам Господь!»(І Сам. 7:12).

Співом служив об’єднаний хор місцевої церкви (основний і молодіжний).

Пастор Іван Дмитришин розповів історію Лановецької церкви: «З 1982 року віруючі в Ланівцях збиралися по хатах, а у 1986-му Федора Костюка викликали в райвиконком і дали вказівку, щоб віряни збиралися лише в одній хаті. Тому перше таке спільне зібрання віруючих в Ланівцях відбулося в суботу 23 серпня 1986 року за адресою проспект Залізничний, 1 і керівником був Федір Костюк, який був рукопокладений на дияконське служіння ще у 1970 році.

 2 липня 1987 року відбулися перші збори і було обрано виконавчий комітет: голова – Гудзь Григорій, члени – Друзюк Іван, Бойко Степан. Брата Федора Костюка було обрано пресвітером. 30 квітня 1990 року було закладено фундамент для будівництва Дому молитви. 1 листопада 1992 року почали проводити зібрання в підвальному приміщенні. Оскільки згодом Федір Костюк виїхав на постійне місце проживання в США, то у 2006-му році відбулися вибори пресвітера і старшим пресвітером було обрано Івана Дмитришина, також обрали ще одного пресвітера Євгена Захарука. На сьогодні Лановецька церква нараховує 162 члени,  36 осіб молоді та 56 дітей», – розповів пастор Іван Дмитришин.

Гості свята, служителі Володимир Семенчук та Микола Серединський, привітали церкву та залишили слово із Біблії та щирі побажання жити в мирі й злагоді.

Оксана Гудзь поділилася авторським віршем «Наречена Ісуса», який присвятила цій пам’ятній даті в житті Лановецької церкви.

Старший пресвітер Тернопільського обласного  об’єднання УЦХВЄ   Віталій Яцюк у своїй підсумковій проповіді зазначив, що кожна церква в період свого існування проходить етапи гонінь і своєрідного затишшя. Тому дуже важливо правильно використовувати час миру. «Церква повинна будуватися, ходити в страху Божому і сповнятися втіхою Духа Святого. Ці три речі надважливо пильнувати в час миру!» – зазначив Віталій Олексійович. Також він передав від братства Тернопільщини подарунок для церкви й зокрема для пастора Івана Дмитришина, який днями  відзначав тридцятирічний ювілей подружнього життя та 15 років пасторського служіння.

Наприкінці свята всім присутнім роздали пам’ятні листівки із фотографією Лановецької церкви та біблійним текстом-нагадуванням: «І будеш пам’ятати всю ту дорогу, що Господь, Бог твій, вів тебе нею…» (Повт. Зак. 8:2)

Допоможи, Господи, кожному із нас пам’ятати ту дорогу, якою Ти вірно ведеш Своїх дітей!

Попередня «Жінка, яка шукала Бога» - на конференції в Івано-Франківську сестрам служила місіонерка з Мексики
Наступна Друге дихання для Квіткового – село на Тернопільщині переживає відродження завдяки християнам  

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Київська обласна звітна конференція: Людям потрібна проповідь про благодать!

9 березня відбулася річна звітна конференція церков ХВЄ Київської області. Проходила вона у молитовному будинку с. Софіївська Борщагівка, що у Києво-Святошинському районі.

Новини регіонів

У селі Пришиб на Харківщині посвятили новий Молитовний будинок

15 грудня 2018 року в селі Пришиб на Харківщині відбулася

Новини братерства

Молитовні доми в Миколаєві переповнені невоцерковленими людьми

Миколаїв сьогодні є містом, яке чи не найчастіше в Україні